گذر از رکود اقتصادی

چرا کار می‌کنیم؟

قبل از هرچیز بیایید ببینیم کسب و کار چیست. برای کسب و کار تعاریف متفاوتی ارائه شده است که تقریبا همه آن‌ها در این موضوع مشترک هستند: "کسب و کار فعالیت‌هایی است که افراد به منظور به دست آوردن درآمد و منزلت اجتماعی  انجام می‌دهند." این فعالیت‌ها می‌تواند شامل تولید، خرید و فروش و یا ارائه خدمات باشد. اما چطور ابزارهای مناسب می‌توانند در شرایط بحران اقتصادی به داد کسب و کار شما برسد.

وقتی کسب و کاری را آغاز می‌کنید هدف اصلی شما به دست آوردن درآمد و سود بیشتر در ازای کاری است که انجام می‌دهید. این درآمد علاوه بر اینکه به نوع و میزان فعالیت اقتصادی شما وابسته است، به سایر عوامل محیطی بستگی دارد که ممکن است در اختیار شما باشد یا خیر.

الکی خودتان را درگیر نکنید!

بیایید با خودمان صادق باشیم، در مورد تغییراتی که در اختیار شما نیست کاری از دستتان بر نمی‌آید. پس برای بهتر شدن اوضاع کسب و کار، فقط باید روی قسمتی تمرکز کنید که در اختیار خودتان است. با این کار، علاوه بر این که تمام توانتان رادر جهت درست استفاده کرده‌اید، زمینه بروز نگرانی‌های مازاد و تنش‌های بی‌نتیجه را از خود دور می‌کنید. شما برای اینکه نگران همه چیز باشید وقت کافی ندارید. پس نگرانی رکود بازار، کاهش فروش و یا افزایش قیمت دلار  و... را موقتا از مرکز توجهتان دور کنید.

یکی از بهترین راه های افزایش درآمد، کنترل دخل و خرج است. شاید گاهی شما نتوانید در کسب و کارتان، مشتریان متقاضی محصول یا خدماتتان را افزایش دهید، یا این که ماهیت محصول یا خدماتتان را تغییر دهید؛ اما می‌توانید بر رفتار خودتان نظارت بیش‌تری داشته باشید و جلوی ضررهای ناخواسته را بگیرید. چه بسا همین نظارت، راه‌های بهتری برای جذب مشتری و افزایش فروش را به شما نشان دهد. در یک جمله باید اول حواستان به خودتان باشد.

شاید بگویید مهم این است که در شرایط بحران اقتصادی باید بیشتر کار کنید. یا شاید به فکر تغییر شغل باشید. در اهمیت این موضوعات شکی نیست. اما نباید راه راحت‌تر و مهم‌تر را نادیده بگیرید. حتی اگر با افزایش ساعت کاری روزانه یا هزینه بیشتر برای تبلیغات یا هر روش دیگری درآمدتان را از بحران خارج کنید، اگر "حواستان به خودتان نباشد" عملا میزان ضرر را بیش‌تر از قبل کرده‌اید.

راه حل نهایی چیست؟

در این مورد نسخه‌های زیادی ارائه می‌شود. از جمله این‌که شما باید دائما مراقب موجودی انبار باشید، تاریخ سررسید چک ها، قراردادها و سایر اسناد مالی را به خاطر بسپارید، با گزارشات متنوع حسابداری وضعیت مالی خود را کنترل کنید، نظارت کاملی بر حساب و کتاب مشتریان داشته باشید تا از این طریق (بدحسابی و فراموشکاری مشتریان) پولی را از دست ندهید. همه این‌ها همانند چراغ‌های کوچکی، گستره کسب و کارتان را برای شما روشن می‌کند و به شما درک روشنی از وضعیت کار و نقشه خروج از بحران اقتصادی می‌دهد.

یک نرم افزار حسابداری استاندارد می‌تواند با ارائه گزارشات متنوع، یادآوری سررسید چک، اقساط و سایر وقایع مالی حیاتی، نظارت کامل بر موجودی و ارزش کالاهای انبار و کنترل حساب مشتریان و طرف حساب‌ها، به عنوان یک دستیار قابل اعتماد، تمام شرایط مورد نیاز را برای نجات کسب و کار از بحران اقتصادی برای شما فراهم آورد.

درج شده در تاریخ: 1397/07/08 و ساعت: 20:07

نظرات

0 نظر ارسال نظر