ezharnameh

روزهای پایانی بهار و اوایل تابستان هر سال برای حسابداران می‌تواند یکی از پر تکاپو ترین و شاید خسته‌کننده ترین ایام سال باشد. روزهایی که هر فردی که کسب و کاری دارد و در طول دوره مالی گذشته (که معمولا برای شرکت‌های ایرانی و اشخاص حقیقی تا پایان سال قبل محسوب می‌شود) درآمدی کسب کرده، باید اظهارنامه مالیاتی خود را به سازمان دارایی ارائه نماید. خلاصه بگوییم، تمام زحماتی که در طول سال کشیده اید یک طرف، و آماده سازی اظهارنامه مالیاتی طرف دیگر.

اگر شما یک حسابدار با تجربه باشید حتما می‌دانید گزارشاتی که باید به سازمان دارایی تحویل بدهید از قاعده خاصی پیروی می‌کند و باید تعدادی گزارش مشخص را با دقت و به نوبت آماده نمایید.


آیا می‌دانید با نرم افزار حسابداری کاوش می‌توانید کلیه اطلاعات مربوط به اظهارنامه مالیاتی را به راحتی اخذ نمایید؟!


گزارشات مورد نیاز برای ارائه به دارایی در اظهارنامه مالیاتی

  1. - تراز آزمایشی کل، معین و تفضیلی
  2. - گزارش سود و زیان
  3. - چاپ فاکتورها بر اساس استاندارد
  4. - دفتر روزنامه
  5. - سند ماهیانه
  6. - ترازنامه
  7. - گزارش موجودی کالا

اما می‌توان این فرآیند را به راحتی با استفاده از یک برنامه ریزی ساده برای امور حسابداری و یک نرم افزار حسابداری مورد تایید اداره دارایی به یک فعالیت زودگذر و راحت تبدیل کرد. تمام مواردی که نام برده شد گزارشاتی مبنی بر اطلاعات اقتصادی است که حسابداران در طول یک سال به مرور در نرم افزار حسابداری خود ثبت کرده‌اند و حالا فقط به گزارش گیری می‌پردازند. بنا بر این برای انجام یک گزارش گیری آسان و جلوگیری از صرف وقت و هزینه مازاد، و همچنین ارائه گزارشی دقیق و بدون اشکال، می‌بایست از مدتی قبل از موعد تحویل اظهارنامه مالیاتی به فکر تهیه یک نرم افزار حسابداری مناسب و منطبق با استاندارد دارایی باشید.

درج شده در تاریخ: 1397/03/23 و ساعت: 20:03

نظرات

0 نظر ارسال نظر