بیمه آسانسور

بیمه آسانسور

مقدمه:

در خصوص مسائل مربوط به آسانسور و بیمه آسانسور ، اگر خواسته باشیم به تعریف جداگانه هر یک از موارد بپردازیم، به این صورت است که بیمه به زبان کاملا ساده سازوکاری است که به وسیله آن یک بیمه گر، با توجه به قوانینی تعهد می کند که خسارات و زیان های احتمالی که برای یک بیمه گزار در صورت به وجود آمدن حادثه رخ می دهد، در یک بازه زمانی خاص جبران کند و یا حتی خدماتی که از قبل در بیمه نامه آمده است را ارائه دهد. از این رو به نقش اساسی بیمه در زندگی انسان ها پی می بریم. صنعت آسانسور با توجه به خطرات احتمالی و حوادثی که می تواند در محیط بسته آسانسور اتفاق بی افتد نیازمند رعایت نکات ایمنی و پیشگیرانه ای نظیر بیمه آسانسور است، از این رو در این مطلب به تعریف بیمه آسانسور ، نحوه مدیریت آسانسور و موارد مرتبط با تعمیر و نگهداری قطعات آسانسور می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

پخش آنلاین :
دانلود فایل صوتی در انتهای مطلب

بیمه آسانسور چیست ؟

بیمه آسانسور و یا به عبارت کامل تر بیمه مسئولیت آسانسور از جمله خدماتی است که دفاتر بیمه به بیمه گزاران ارائه می دهند. با توجه به پیشرفت جامعه و افزایش جمعیت، نیاز به ساختمان های مرتفع روز به روز بیشتر شده و هر ساختمان باید دارای آسانسور برای ساکنان آن باشد. در راستای این موضوع، همواره حوادثی که در آسانسور رخ می دهد باعث بروز مشکلات مالی و جانی جبران نشدنی، خواهند شد. از این رو بیمه کردن آسانسور امری مهم تلقی می شود.

بیمه آسانسور مکانیزمی است که به وسیله آن برای کاهش خسارت ها و زیان های مالی و جانی ناشی از حوادث و مخاطرات آسانسور کاربرد دارد. در واقع می توان گفت بیمه آسانسور یک نوع بیمه مسئولیت مدنی است و این بدان معناست که اگر به هر دلیلی حادثه ای در آسانسور رخ دهد، بیمه گزار( مالک ساختمان، مدیر ساختمان، شرکت های مسئول سرویس و نگهداری آسانسور ) به عنوان مقصر حادثه شناخته شده و می بایست خسارات احتمالی را جبران کند. چنانچه ساختمان حادثه دیده دارای بیمه باشد در این هنگام شرکت بیمه وارد عمل شده و طبق تعهدات خود همکاری های لازم را به عمل می آورد.

بیمه آسانسور | نرم افزار حسابداری آسانسور

مسئولیت بیمه آسانسور با کیست ؟

طبق قوانین، هر ساختمان باید یک مدیر داشته که مسئولیت امور ساختمان به عهده آن فرد می باشد. بیمه آسانسور هم از مجموعه وظایف مدیر ساختمان بوده که در هنگام وقع حادثه پاسخگویی به این مشکل باید توسط مدیر ساختمان، صورت پذیرد.

آیا بیمه آسانسور اجباری است ؟

بیمه آسانسور یکی از زیر شاخه های بیمه نامه مسئولیت بوده و در زمان صدور بیمه نامه به عنوان بیمه مسئولیت آسانسور برای فرد بیمه گزار صادر می شود.

بیمه مسئولیت آسانسور جزء بیمه نامه های اجباری ساختمان نیست اما با توجه به حوادث جانی و مالی که توسط آسانسور ساختمان ممکن است رخ دهد، از این رو نیاز به بیمه آسانسور بیش از پیش ضروری بوده تا در زمان نیاز این خسارات احتمالی جبران شوند.

هزینه بیمه آسانسور چقدر است ؟

هزینه بیمه آسانسور بر اساس ظرفیت آسانسور و میزان تعهدات شرکت بیمه تعیین می گردد. قیمت بیمه آسانسور در انواع مختلف آسانسور متفاوت است از انواع مختلف آسانسور می توان به آسانسور مسکونی، آسانسور اداری و تجاری، آسانسور باربری و ... اشاره کرد.

حق بیمه، قیمت بیمه مسئولیت آسانسور بر اساس سقف تعهدات پزشکی و ظرفیت آسانسور و بر اساس دیه در هر سال متغییر است.

بیمه آسانسور | نرم افزار حسابداری آسانسور

وظیفه شرکت های سرویس و نگهداری آسانسور چیست ؟

شرکت های سرویس و نگهداری آسانسور باید به صورت ادواری و با توجه به قراردادی که با مدیر ساختمان بسته شده است، از آسانسور بازدید و سرویس های دوره ای را انجام دهند.

;با توجه به ترافیک کاری شرکت های آسانسور، مدیریت و رسیدگی به همه امورشان بسیار حائز اهمیت می باشد.

شرکت های آسانسور می توانند با داشتن ابزارهای کاری و انسانی مناسب بر کلیه امور مجموعه خود مسلط بوده و جزء شرکت های فعال و مورد اعتماد در این زمینه باشند.

داشتن نرم افزار حسابداری و مدیریتی مناسب از جمله ابزارهای کاری است که شرکت های آسانسور می بایست به آن توجه کنند.

شرکت نرم افزاری کاوش با ارائه نرم افزار حسابداری آسانسور ، سالها توانسته با امکاناتی چون مدیریت پروژه ها/قراردادهای مختلف و نامحدود به صورت همزمان، کمک چشمگیری به شرکت های مذکور نماید.

با کمک نرم افزار حسابداری آسانسور کاوش ، می توانید در هر لحظه از وضعیت پروژه ها، هزینه ها، سود و زیان مجموعه، تاریخ اتمام قراردادها و تاریخ سررسید سرویس و نگهداری، آگاهی از میزان کارکرد سرویس کاران و... در فواصل زمانی مختلف و به تفکیک هر پروژه مطلع شوید.

جهت آشنایی بیشتر با نرم افزار حسابداری آسانسور کاوش و مشاهده نظرات همکارانتان در مورد این نرم افزار به وبسایت تخصصی نرم افزار آسانسور مراجعه کنید. همچنین برای آشنایی با سایر نرم افزارهای حسابداری و مدیریتی کاوش و امکانات آن ها می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

جهت مشاهده امکانات و دموی رایگان نرم افزار حسابداری آسانسور کاوش ، درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت نمایید.


دانلود فایل صوتی


منابع:

elevatorworld.com

elevator-insurance

commercial-liability-insurance

نظرات

0 نظر ارسال نظر