اجرای طرح درج بارکد QR بر روی بیمه نامه های پارسیان

اجرای طرح درج بارکد QR بر روی بیمه نامه های پارسیان

طبق بررسی های دپارتمان فناوری اطلاعات شرکت نرم افزاری کاوش فردا، بیمه پارسیان اعلام کرد طرح درج بارکد QR بر روی بیمه نامه ها در حال اجرا است. در حال حاضر این طرح بر روی بیمه نامه های اتومبیل و عمر اجرا شده است و در سایر بیمه نامه ها در مرحله تست است و به زودی به مرحل اجرا می رسد.

کد Quick Response (کد پاسخ سریع) یک نوع بارکد دو بعدی است که با استفاده از گوشی های هوشمند می توان آن را اسکن کرد. استفاده از بارکد QR در بسیاری از کشورها امری عادی است و بیش تر شرکت ها بر روی بسته بندی محصولات و تبلیغات چاپی و کارت ویزیت درج می کنند. با درج بارکد QR بر روی بیمه نامه های شرکت پارسیان، بیمه گزاران می توانند با استفاده از گوشی هوشمند خود (گوشی های اندرویدی و ios) و نرم افزارهای بارکد اسکنر اصالت بیمه نامه های خود را به راحتی و سریع استعلام کنند. به این صورت که با اسکن بارکد QR درج شده بر روی بیمه نامه به صورت خودکار سایت بیمه پارسیان باز شده و اطلاعات بیمه نامه نمایش داده می شود.

این طرح گامی موثر برای ایجاد اطمینان در بیمه گزاران است تا بتوانند اصالت بیمه نامه را ببینند و باعث جلوگیری از جعل بیمه نامه می شود. اگر بیمه نامه جعلی باشد با اسکن بارکد صفحه سایت باز نمی شود و اطلاعات بیمه نامه نمایش داده نمی شود. در پایان امیدواریم این نوشتار که توسط گروه نرم افزارهای حسابداری کاوش فردا آماده شده است، مفید واقع شده باشد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر