طرح تجمیع بیمه ها

طرح تجمیع بیمه ها

مدیر کل بیمه سلامت استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر تجمیع بیمه ها با تامین منابع صورت گیرد به صلاح بیمه ها و حوزه سلامت است، اما اگر بحث تأمین منابع دیده نشود اجرای آن به صلاح نیست.

وی با اشاره به رد لایحه تجمیع بیمه ها در مجلس گفت: اگر تجمیع بیمه ها بدون کار کارشناسی اجرا شود و مسیر تأمین منابع آن مشخص نشود؛ عدالتی که این طرح به دنبال آن است محقق نمی شود.

علیرضا اعرابی در ادامه به برخی اقدامات دولت یازدهم در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: دولت یازدهم اقدامات خوبی در حوزه سلامت و طرح تحول سلامت انجام داده است.

اعرابی پوشش بیمه همگانی سلامت و اجرای طرح تحول سلامت را دو اتفاق مهم در حوزه سلامت دانست و گفت: بیش از 86 درصد از مردم از طرح تحول نظام سلامت رضایت دارند.

وی همچنین بیان کرد: منابعی که پیش بینی شد از محل هدفمندی یارانه ها به منابع بیمه ای تزریق شود انجام نشد و سازمان های بیمه ای با کسری منابع مواجه شدند.

به گفته مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان هزینه بالای ارائه این خدمات و کمبود منابع از مهم ترین مشکلات بود که ضرورت داشت با کارشناسی بیشتری به آن پرداخته شود.

اعرابی با اشاره به افزایش هزینه ها در استان سمنان گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در استان پرداختی ها حدود 2 میلیارد و 600 میلیون تومان بود که بعد از طرح تحول این پرداختی ها به 7 میلیارد و 700 میلیون تومان رسید.

نظرات

0 نظر ارسال نظر