همزمان با آغاز هفته دولت افتتاح دو پست اسکله در بنادر گیلان

همزمان با آغاز هفته دولت افتتاح دو پست اسکله در بنادر گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اعلام خبر افتتاح دو پست اسکله در بندر انزلی و آستارا همزمان با هفته دولت گفت: همزمان با آغاز هفته دولت 7 طرح بندری در استان گیلان به بهره برداری می رسد. حسین چراغی همچنین با اشاره به سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی طرح های بندری در استان گیلان، بیان کرد: در هفته دولت 3 پروژه در بندر آستارا و 4پروژه در بندر انزلی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در هفته دولت یک سیلوی 15هزار تنی غلات در بندر انزلی افتتاح می شود. چراغی ادامه داد: با افتتاح این اسکله با درافت 9متر برای اولین بار امکان پهلوگیری کشتی های 12هزار تنی در انزلی فراهم می شود. سومین پروژه در این هفته در بندر انزلی افتتاح دو باب انبار که هرکدام با مساحت 5هزار مترمربع است. چراغی گفت: از دیگر طرح های این هفته طرح محوطه سازی جدید بندر انزلی است که به بهره داری می رسد.

همچنین چراغی افزود: یک پست اسکله به طول 75 متر در بندر آستارا همزمان با هفته دولت افتتاح می شود. وی ادامه داد: با افتتاح این اسکله مجموع مساحت اسکله های بندر آستارا به 205 متر و ظرفیت این بندر نیز به یک میلیون تن افزایش می یابد و امکان پهلوگیری همزمان 3 فروند کشتی در بندر آستارا فراهم می شود. همچنین در هفته جاری دو باب انبار هم هرکدام با ظرفیت 3هزار مترمربع در این بندر افتتاح می شود.

چراغی گفت: با بهره برداری از این اسکله ها شاهد افزایش فعالیت های بندری استان افزایش میزان تخلیه و بارگیری خواهیم بود.

او به افتتاح سایت اسنادی گمرک و منطقه ویژه بندر آستارا اشاره کرد و گفت: با ایجاد این سایت کد منطقه ویژه بندر آستارا از گمرک دریافت و قوانین منطقه ویژه در این بندر اجرا می شود.

نظرات

0 نظر ارسال نظر