احیای راه ابریشم با همکاری ایران و چین

احیای راه ابریشم با همکاری ایران و چین

رایزن بازرگانی ایران در چین بیان کرد: اولین همایش بررسی و معرفی همکاری های اقتصادی ایران و چین در روند طرح ها و پروژه های احیای جاده ابریشم جدید در شهر شانگهای برگزار شد.

به گفته روابط عمومی سازمان توسعه و تجارت، علی دهقانی رایزن بازرگانی ایران در چین بیان کرد: در این نشست یک روزه که با حمایت سرکنسولگری ایران برگزار شد، جمع کثیری از مدیران و صاحبان صنایع و همچنین بیش از 200 تن از نمایندگان و مسئولان شرکت های ایرانی و چینی فعال در حوزه اقتصادی حضور داشتند.

وی ادامه داد: علاوه بر اشاره به فرصت های سرمایه گزاری همکاری های مشترک اقتصادی و تجاری بین دو کشور، چگونگی مشارکت در طرح های مرتبط با راه ابریشم جدید در این همایش بررسی شد.

علی دهقانی اشاره کرد به رفع تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان از سوی کشورهای غربی تا پیش از برجام و ادامه داد: این شرایط فضای رقابتی شدیدی را برای صاحبان صنایع کشورهای مختلف جهت حضور در بازار ایران به وجود آورده است.

وی گفت: رفع تحریم های ناعادلانه علیه کشورمان باعث شده است شاهد حضور هیات های متعدد تجاری در ایران باشیم و با توجه به مناسبت های اقتصادی بین ایران و چین و اجرای ده ها طرح توسط شرکت های چینی در ایران، پکن همچنان شریک اول تجاری تهران خواهد بود.

نماینده سازمان تجارت استان جه جیانگ ضمن تشریح فعالیت های این منطقه، خبر از علاقمندی شرکت های چینی این استان برای مشارکت در طرح های زیر ساختی، صنایع الکترونیکی و اینترنتی داد. وی اعلام کرد: تاکنون بیش از 11میلیون دلار توسط این استان در کشورمان سرمایه گزاری شده است.

وی همچنین به علاقه چین برای احیای جاده ابریشم اشاره کرد و گفت: پیگیری این طرح بزرگ را به منزله ایجاد فرصت های عظیم همکاری میان دو کشور ایران دانست.

نظرات

0 نظر ارسال نظر