افزایش حجم تردد حمل و نقل جاده ای بین ایران وترکمنستان

افزایش حجم تردد حمل و نقل جاده ای بین ایران وترکمنستان

طی نشستی که روسای ایران و ترکمنستان با هم داشته اند توافق شده است که افزایش حجم تردد حمل و نقل جاده ای تا سطح هزار کامیون را در روز داشته باشند که در حال حاضر 500 تا 600 کامیون در مرزهای مشترک تردد می کنند و برای انجام این موضوع تلاش بیشتری شود.

هم اکنون مسئولان گمرک در تلاش هستند تا اقدامات را لازم انجام دهند تا جلوگیری از ایجاد صف های طولانی کامیون ها در مرزهای مشترک به خصوص در مرز لطف آباد شود. از دولت ترکمنستان درخواست شده است تا برای روزهای شنبه و یکشنبه که گمرک طرف مقابل نیمه تعطیل یا تعطیل است فکری بیاندیشد. زیرا ایجاد صف در مرزها باعث نارضایتی رانندگان می شود و ممکن است برای خروج از نوبت تلاش های غیرمعمول شود.

همچنین مسئولین خواستار فعال کردن گمرک باجگیران از طرف کشور ترکمنستان هستند. با فعال شدن این مرز تردد در بین مرزهای مشترک رونق بیشتری خواهد یافت.

به گفته مسئولان گمرک ترکمنستان ، اتمام پروژه پل مشترک در مرز سرخس تا قبل پایان سال برای ترکمنستان اهمیت زیادی دارد و ما نیز آمادگی خود را برای همکاری در ساخت پل سرخس اعلام کرده ایم تا سرعت بیشتری به انجام پروژه دهیم. دولت ترکمنستان برای همکاری بیشتر پیشنهاد فعالیت 24 ساعته گمرک در مرز سرخس داده است.

نظرات

0 نظر ارسال نظر