افزایش حجم تردد حمل و نقل جاده ای بین ایران و ترکمنستان

افزایش حجم تردد حمل و نقل جاده ای بین ایران و ترکمنستان

در حال حاضر 500 تا 600 کامیون در مرزهای مشترک دو کشور ایران و ترکمنستان تردد می کنند که طی نشست آتی روسای دو کشور توافق شده است که حجم تردد حمل و نقل جاده ای تا سطح هزار کامیون را در روز افزایش پیدا کند. هم اکنون مسئولان گمرک در تلاش هستند تا اقدامات لازم را انجام داده تا از ایجاد صف های طولانی کامیون ها در مرزهای مشترک به خصوص در مرز لطف آباد جلوگیری شود. از دولت ترکمنستان درخواست شده است تا برای روزهای شنبه و یکشنبه که گمرک طرف مقابل نیمه تعطیل یا تعطیل است فکری بیاندیشد چرا که ایجاد صف در مرزها باعث نارضایتی رانندگان می شود و ممکن است برای خروج از نوبت تلاش های غیرمعمول شود. همچنین مسئولین خواستار فعال کردن گمرک باجگیران از طرف کشور ترکمنستان شده اند تا با فعال شدن این مرز، تردد در بین مرزهای مشترک رونق بیشتری خواهد یافت.

نرم افزار مدیریت حمل و نقل کاوش فردا

به گفته مسئولان گمرک ترکمنستان ، اتمام پروژه پل مشترک در مرز سرخس تا قبل پایان سال برای ترکمنستان اهمیت زیادی دارد و ما نیز آمادگی خود را برای همکاری در ساخت پل سرخس اعلام کرده ایم تا سرعت بیشتری به انجام پروژه دهیم. دولت ترکمنستان برای همکاری بیشتر پیشنهاد فعالیت 24 ساعته گمرک در مرز سرخس داده است.

در پایان امیدواریم این مطلب که توسط دپارتمان حمل و نقل گروه نرم افزارهای حسابداری کاوش فردا نگارش شده است، مفید واقع شده باشد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر