رشد 70 درصدی روابط تجاری ایران و آذربایجان در 7 ماه اخیر سال جاری میلادی

رشد 70 درصدی روابط تجاری ایران و آذربایجان در 7 ماه اخیر سال جاری میلادی

محسن پاک آیین "سفیر ایران در جمهوری آذربایجان" در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه ایران پروژه در باکو، بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه نشان اراده دولت ایران و آذربایجان برای توسعه روابط دو طرفه در بخش های مختلف از جمله اقتصادی است. سفیر ایران در این مراسم، ادامه داد: دولت یازدهم منافع بخش خصوصی را منافع خود می داند و تقویت جایگاه بخش خصوصی و فعالان اقتصادی را در راستای اقتصاد مقاومتی می داند. وی اضافه کرد: تقویت همکاری های اقتصادی دو کشور باعث تقویت روابط سیاسی تهران و باکو می شود.

محسن پاک آیین گفت: در دومین نمایشگاه ایران پروژه باکو شاهد حضور شرکت های فعال در بخش های کشاورزی، راه سازی، ساختمانی و نفت و گاز هستیم و اظهار داشت: امیدواریم مذاکراتی که در جریان این نمایشگاه صورت می گیرد باعث انعقاد قراردادهای تجاری و تقویت همکاری های دو کشور به خصوص در بخش های مربوط به مدیریت حمل و نقل بین المللی شود.

نرم افزار مدیریت حمل و نقل بین المللی کاوش

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت "جعفر سرقینی" در افتتاح این مراسم اعلام کرد: روابط تجاری ایران و آذربایجان در 7 ماهه اخیر سال جاری میلادی رشد 70 درصدی را تجربه کرده است. وی ادامه داد: با توجه به آماری از تجارت ایران در سال جاری در 5 ماهه نخست امسال صادرات غیر نفتی ایران به 19.3 میلیارد دلار رسید که 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

جعفر سرقینی اظهار داشت: برای اولین بار در سال 1395 صادرات غیر نفتی ایران مثبت شده است و ما از بخش خصوصی و شرکت کنندگان در این نمایشگاه تقاضا داریم که سطح روابط اقتصادی ایران و آذربایجان به خصوص مدیریت حمل و نقل بین المللی را بیش از این افزایش دهند. وی اضافه کرد: در سایه روابط سیاسی دو کشور در 7 ماهه اخیر 18 سند همکاری در بخش های مختلف میان ایران و آذربایجان امضاء شد که امید بخش همکاری های بیش تر دو کشور است.

نرم افزار حسابداری کاوش

نظرات

0 نظر ارسال نظر