مشکلات ترانزیت در مرز آستارا

مشکلات ترانزیت در مرز آستارا

حجت الله بابایی رئیس اداره مرزهای رسمی وزارت کشور با بیان اهمیت مرز ریلی آستارا گفت: مرز ریلی شهرستان آستارا اخیرا در کارگروه مرزهای مجاز وزارت کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت که قرار شد از مجموعه این پروژه بازدید انجام گیرد. وی با بیان اینکه در بحث زیر ساخت ها مدیریت حمل و نقل باید تمهیداتی در این حوزه پیش بینی شود افزود: مبادی ورودی گلوگاه های کشور برای کالا و مسافر هستند و هر چقدر برای این حوزه تسهیلات بیشتری ایجاد کنیم قطعاً منافع اقتصادی کشور بیشتر تأمین می شود.

نرم افزار مدیریت حمل و نقل کاوش

رئیس اداره گذرنامه و مرزهای رسمی وزارت کشور خبر از احداث خط ریلی آستارا به آستارا و نوید توسعه دو چندان اقتصادی مدیریت حمل و نقل را داد و تصریح کرد: با افتتاح این خط، تحول عظیمی در حوزه اقتصادی منطقه صورت خواهد گرفت که چشم انداز بلندمدت آن در حوزه کریدور شمال جنوب و مدیریت حمل و نقل قابل لمس خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به تعداد مرزهای مجاز و رسمی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: هم اکنون 94 مرز مجاز و رسمی در کشور وجود دارد که از این تعداد 28 مرز مجاز زمینی، 39 مرز هوایی و 27 مرز دریایی را شامل می شود. بابایی با اشاره به اینکه تاکید رئیس گمرک ایران بر این است که تمام رویه ها به‌ صورت الکترونیک انجام شود و مرز را به عنوان گذرگاه تلقی کنیم گفت: در یک کلام مرز توقفگاه نیست اما در ترازیت مرز آستارا از جهت زیرساخت‌ها مشکلاتی وجود دارد.

در پایان امیدواریم که این مطلب که توسط دپارتمان حمل و نقل مجموعه نرم افزارهای حسابداری کاوش تهیه شده است، مفید واقع شده باشد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر