مشکلات ترانزیت در مرز آستارا

مشکلات ترانزیت در مرز آستارا

حجت الله بابایی رئیس اداره مرزهای رسمی وزارت کشور با بیان اهمیت مرز ریلی آستارا گفت: مرز ریلی شهرستان آستارا اخیرا در کارگروه مرزهای مجاز وزارت کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت که قرار شد از مجموعه این پروژه بازدید انجام گیرد.

وی با بیان اینکه در بحث زیرساخت ها باید تمهیداتی در این حوزه پیش بینی شود افزود: مبادی ورودی گلوگاه های کشور برای کالا و مسافر هستند و هر چقدر برای این حوزه تسهیلات بیشتری ایجاد کنیم قطعاً منافع اقتصادی کشور بیشتر تأمین می شود.

رئیس اداره گذرنامه و مرزهای رسمی وزارت کشور خبر از احداث خط ریلی آستارا-آستارا و نوید توسعه دو چندان اقتصادی را داد و تصریح کرد: با افتتاح این خط، تحول عظیمی در حوزه اقتصادی منطقه صورت خواهد گرفت که چشم انداز بلند مدت آن در حوزه کریدور شمال جنوب قابل لمس خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به تعداد مرزهای مجاز و رسمی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: هم اکنون 94 مرز مجاز و رسمی در کشور وجود دارد که از این تعداد 28 مرز مجاز زمینی، 39 مرز هوایی و 27 مرز دریایی را شامل می شود.

بابایی با اشاره به اینکه تاکید رئیس گمرک ایران بر این است که تمام رویه ها به‌ صورت الکترونیک انجام شود و مرز را به عنوان گذرگاه تلقی کنیم گفت: در یک کلام مرز توقفگاه نیست اما در ترازیت مرز آستارا از جهت زیرساخت‌ها مشکلاتی وجود دارد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر