پهلوگیری کشتی کره ای در بندر شهید رجایی پس از اجرایی شدن برجام

پهلوگیری کشتی کره ای در بندر شهید رجایی پس از اجرایی شدن برجام

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان "ابراهیم ایدنی" خبرداد: بدنبال اجرایی شدن "برجام" کشتی کانتینربر کره ای در بندر شهید رجایی پهلوگیری کرده است. وی اظهار داشت: این کشتی با ظرفیت حمل 4800 کانتینر و با نام "هایوندای گلوری" کره جنوبی در اسکله 5 ترمینال یک بندر شهید رجایی پهلوگیری کرده است.

وی ادامه داد: این کشتی به عنوان زیرمجموعه شرکت معتبر کشتیرانی هایوندای از جمله 10 خط کشتیرانی بزرگ و متعلق به سرویس CME است و چهاردهمین خط مستقیم لاینر محسوب می شود که پس از برجام به بندر شهید رجایی برگشتند."هایوندای" 1421 TEU کانتینر بارگیری و 995 TEU کانتینر تخلیه کرده است.

ایدنی اعلام کرد: مبداء این کشتی بنادر کشور چین و مقصد بعدی آن بندر سنگاپور می باشد. این کشتی از این پس با دو سرویس در هفته 4000 TEU کانتینر را در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری می کند. از دیگر جذابیت های این بندر استفاده از بازار 80 میلیونی ایران و کوتاه بودن 70 کیلومتری مسیر بندر شهید رجایی در تنگه هرمز نسبت به بنادر دیگر کشورها است که خطوط کانتینری بین المللی تمایل دارند با حضور در بندر شهید رجایی از آن ها استفاده کنند. ایدنی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری 680 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی جا به جا شده است که 27 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.

آشنایی با امکانات نرم افزار مدیریت حمل و نقل بین المللی

وی ادامه داد: پس از اجرایی شدن برجام و بازگشت خطوط مستقیم کشتیرانی های بین المللی به بندر شهید رجایی کالاها 2 هفته زودتر در چرخه حمل و نقل دریایی جابجا و به مقصد می رسند. براساس خبر روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان وی ادامه داد: با افزایش تعاملات بین المللی، دست بنادر واسطه از چرخه تبادلات تجاری بین المللی ایران کوتاه شده است و تقاضا و اشتغال در بخش فعالیت های اقتصادی دریا محور افزایش یافته است. لازم به ذکر است که ظرفیت جابجایی سالانه 3.3 میلیون TEU کانتینر در بندر شهید رجایی است و حمل کانتینر پیشرفته ترین شیوه حمل از نظر ایمنی، سهولت و سرعت جابجایی بین بنادر دنیاست. در پایان امیدواریم این نوشتار که توسط دپارتمان حمل و نقل گروه نرم افزارهای حسابداری کاوش فردا تهیه شده است، مفید واقع شده باشد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر