چرا از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم ؟

چرا از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم ؟

مقدمه:

کسب و کار و مشارکت در فعالیت های اقتصادی مسئله ای است که انسان ها هر روز با آن سر و کار دارند و با آن زندگی می کنند. مطمئنا هر انسانی نیاز ها و خواسته هایی دارد که برای رسیدن به آن خواسته و آرزو و همچنین برطرف کردن نیاز های خود برای خود برنامه ریزی و هدفگذاری می کند و بخش اعظمی از این نیاز ها و خواسته ها به کسب و کار ها و فعالیت های اقتصادی هر فرد رابطه ای کاملا مستقیم دارد، این بدان معناست که اگر بتواند از کاری که انجام می دهد سود خوبی بدست آورد می تواند زودتر به درخواست ها و نیازهایش رسیدگی کند.

پخش آنلاین :
دانلود فایل صوتی در انتهای مطلب

بنگاههای اقتصادی بزرگ و کوچک ، ستون فقرات اقتصاد هر کشوری را تشکیل می دهند زیرا 97٪ از موسسات تجاری در کشورها بنگاههای کوچک و متوسط هستند. بیشتر آنها از نرم افزار حسابداری ساده برای ساده سازی فرایندهای مالی مشاغل استفاده می کنند. استفاده از نرم افزار حسابداری کارهای خرید، فروش و معاملات را با یک رابط کاربری ساده و آسان برای مدیران و صاحبان کسب و کار ها مهیا می کند.

نقش نرم افزار حسابداری در کسب و کار :

حسابداری بخش اساسی هر شغل تجاری است. بنابراین ، هر شغلی برای مدیریت مؤثر تجارت خود به حسابدار یا نرم افزار حسابداری ساده ای نیاز دارد. شرکت های توسعه نرم افزار حسابداری ساده با ویژگی های مختلفی را معرفی می کنند تا به مشاغل در تکمیل موفقیت های تعهدات مالیاتی خود کمک کنند. این ها تنها بخشی از نقش نرم افزار حسابداری در کسب و کارها به شمار می رود.

نرم افزاز حسابداری ساده برای مشاغل کوچک :

نرم افزار حسابداری ساده برای رسیدن به موفقیت در هر شغلی مهم است. نرم افزار حسابداری ساده ، این امکان را به کاربران می دهد تا تمام اطلاعاتی را که تصویری شفاف از اوضاع مالی شغل خود داشته باشند و بتوانند آنها را بررسی کنند. این نرم افزارها به راحتی می توانند محاسبات دفاتر مالی را مدیریت کنند و با نظارت بر هزینه ها و درآمدها، این امکان را می دهد که حاشیه سود را به حداکثر برسانند.

نرم افزار حسابداری ساده :

نرم افزار حسابداری ساده روی رایانه هایی متوسط نصب می شود و معمولا وظایف اساسی حسابداری را به راحتی انجام می دهد. این دسته از نرم افزار حسابداری ساده مناسب برای مشاغل کوچک است. این نرم افزارها می توانند به طور مؤثر تجارت و مدیریت محاسبات مالی و تجاری شما را کنترل و نظارت کنند.

چرا از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم

مهمترین نکته در کسب و کار

برای اینکه فردی در کارش موفق باشد نیازمند داشتن دانش و تجربه و همچنین ابزار مرتبط با آن شغل و کسب و کار است. این در حالی است که اگر شما دانش کامل و تجربه ی بالایی برای کاری داشته باشید تا ابزار آن کار در اختیارتان قرار نگیرید هیچوقت نمی توانید به موفقیت کامل برسید. به طور مثال راننده ای را در نظر بگیرید که بهترین مدارک رانندگی و مکانیک خودرو را از بهترین و بروزترین دانشگاه ها اخذ کرده و سال هاست برای شرکت در مسابقات رانندگی تمرین کرده و و تجربه کافی را بدست آورده اما برای شرکت در مسابقه ماشینی در اختیار دارد که صندلی ندارد. حال سوال اینجاست که آیا این فرد می تواند در مسابقه شرکت کند یا نه؟
اگر در مسابقه شرکت کند می تواند موفق باشد؟ و یا اصلا می تواند به خط پایان برسد؟

اینجاست که به نقش ابزار مناسب مرتبط با کسب و کار پی می بریم.

هر شغلی به ابزار مورد نیاز خودش وابسته است و جدا از اینکه این ابزار انجام کاری را سریع تر، آسان تر و راحت تر می کنند، برای رسیدن به پیشرفت و رشد و ترقی به این ابزار نیاز اساسی داریم.

هسته ی مرکزی کسب و کار

در هر مجموعه یا سازمان مهمترین نکته این است که این کار چقدر سود و چقدر زیان دارد و بخش حسابداری و امور مالی به عنوان قلب تپنده شرکت ها و سازمان ایفای نقش می کنند. اگر کاری توجیه اقتصادی نداشته باشد پس انجام آن چه سودی از نظر مالی برای مجموعه در بر خواهد داشت؟

حال اینکه هر فردی در کار خود میتواند موفق باشد و بهترین بازدهی را داشته باشد. به عنوان مثال شما یک تیم ورزشی را در نظر بگیرید یک نفر نمی تواند همزمان هم دروازه بان باشد هم مهاجم!

چرا از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم

حال که با اهمیت واحد حسابداری و مالی آشنایی پیدا کردیم باید ابزار های آن را بشناسیم که بتوانید کوچکترین نکات را محاسبه کرد.

ابزار های حسابداری

حسابداری هم مانند هر واحدی در شرکت نیازمند یک سری ابزارها و تجهیزات است. از جمله ابزار های حسابداری می توان به: کتاب استاندارد های حسابداری و نرم افزار حسابداری اشاره کرد. اگر حسابداری این 2 ابزار را در اختیار داشته باشد می تواند به نحوه احسنت کار خود را انجام دهد.

کتاب استاندارد های حسابداری:

از اصلی ترین ابزارهایی که یک حسابدار باید در اختیار داشته باشد کتاب استاندارد های حسابداری است که مقررات چگونگی انجام کار حسابداری در آن نوشته شده است. کتاب استانداردهای حسابداری دارای ضوابط شناسایی و اندازه گیری مواردی از قبیل: دارایی ها، بدهی ها،درآمد و هزینه و سرمایه است.

نرم افزار حسابداری:

نرم افزار حسابداری از ابزار اصلی برای هر حسابدار جهت انجام امور حسابداری به شمار می رود اما نکته قابل تامل این است که با توجه به تنوع بالا در بخش نرم افزار های حسابداری بهترین نرم افزار حسابداری مناسب کسب و کار شما کدام است؟ نرم افزار حسابداری می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند و همچنین می تواند بهترین حالت کسب و کار را برای شما مشخص کند.

نرم افزار حسابداری خوب می تواند در بازه های زمانی مختلف میزان هزینه ها و سود و زیان را مشخص کند.

نرم افزار حسابداری می تواند در هر لحظه از مانده و گردش حساب های بانکی شرکت را گزارش دهد.

نرم افزار حسابداری می تواند مدیریت چندین شرکت را به صورت نامحدود و مجزا در اختیار مدیران و حسابداران قرار دهد و با گزارش های نموداری اطلاعات کافی را در اختیار حسابداران قرار دهد.

چرا از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم

ویژگی های نرم افزار حسابداری برای کسب و کار :

با توجه به مطالب گفته هر شغل برای موفقیت نیازمند نرم افزار حسابداری مناسب با آن کسب و کار است. نرم افزارهای حسابداری دارای طیف وسیعی از امکانات و ویژگی ها هستند، از این رو شما ابتدا باید شرایط کسب و کار خود را بسنجید و مشخص کنید که برای چه مواردی نیاز به نرم افزار حسابداری دارید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید با هزینه ای مناسب بهترین انتخاب را داشته باشید.

همواره این نکته را در نظر داشته باشید برای شرکت در مسابقه دو سرعت، نیازمند کفشی سبک و راحت هستید. پس اگر می خواهید در بازار رقابتی موفقیتی داشته باشید باید ابزار لازم را در اختیار داشته باشید.

اما با توجه به همه ی این موارد، نرم افزار حسابداری در هر نوعی که باشد دارای یک سری ویژگی های مشترک است که باید به آنها توجه کرد. ویژگی هایی نظیر :

  • ظاهر کاربر پسند
  • گزارشات جامع و کامل
  • کاربری آسان و تاثیر مثبت
  • موارد مرتبط با مالیات و دارایی
  • دقت و سرعت

ظاهر کاربر پسند در نرم افزار حسابداری :

شرکت های تولید کننده نرم افزار با استفاده از نرم افزار حسابداری کاربر پسند ، نرم افزاری را تولید می کنند که کاربر معمولی بتواند از آن به راحتی استفاده کند ، بنابراین افراد فاقد دانش حسابداری می توانند از نرم افزار حسابداری استفاده کنند. این قابلیت باعث می ;شود که بتوانند مسائل و نکات حسابداری را به سرعت انجام می دهند که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. همچنین امکان مدیریت کارآمد اطلاعات و امور مالی را به راحتی امکان پذیر می سازد.

گزارشات جامع و کامل در نرم افزار حسابداری :

نرم افزار حسابداری امکان تولید گزارش هایی را می دهد که وضعیت مالی کلی شرکت را نشان می دهد. این گزارشات تکمیل کننده اطلاعات مالیاتی شرکت هستند که با استفاده از آنها امور حسابرسی شرکت ها انجام می‌شود.

موارد مرتبط با مالیات و دارایی در نرم افزار حسابداری :

محاسبه دستی موارد مرتبط با مالیات و دارایی برای صاحبین مشاغل بسیار دشوار است. نرم افزار حسابداری در انجام امور حسابداری به حسابداران و صاحبین مشاغل بسیار کمک می کند. در هنگام خرید نرم افزار حسابداری باید این نکته را در نظر گرفت که نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی باشد.در بسیاری از نرم افزارهای حسابداری می توانید گزارشات را با فرمت Excel خروجی گرفت و برای اداره دارایی و مالیات ارسال کرد.

دقت و سرعت در نرم افزار حسابداری :

یکی از بزرگترین مزایای نرم افزار حسابداری ، دقت و سرعت است. در دنیای واقعی این اطلاعات درست و دقیق است که به ساده سازی معاملات تجاری کمک می کند.

اطمینان حاصل کنید که نرم افزاری که انتخاب می کنید متناسب با نیاز و اندازه کسب و کار شما باشد. نرم افزار حسابداری این امکان را به شما می دهد تا عملکرد تجاری خود را بهبود ببخشید. بسیاری از شرکت های تولید کننده نرم افزار در سراسر جهان نرم افزار حسابداری ارائه می کنند ولی نرم افزار حسابداری خوب باعث بهبود گردش مالی کسب و کار شما می شود.

انتخاب یک شرکت نرم افزاری معتبر بسیار مهم است. شما می توانید از دوستان یا اقوامی که از نرم افزار حسابداری استفاده می کنند ، توصیه هایی دریافت کنید و درباره کیفیت و ویژگی های آنان اظهارات مثبتی داشته باشید.

اگر می خواهید نرم افزار حسابداری با کیفیت برای شغل خود بدست آورید ، اکنون درخواست نسخه دموی رایگان خود را در زیر تکمیل کنید. و یا با کارشناسان خبره مجموعه نرم افزاری کاوش فردا تماس بگیرید.

جهت مشاهده امکانات و دموی رایگان نرم افزار حسابداری کاوش ، درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت نمایید.


دانلود فایل صوتی


منابع:

why accounting software is important for your business

the best small business accounting software

accounting software

best accounting software

small business accounting software

best small business accounting software

accountingtoday.com

نظرات

0 نظر ارسال نظر