قابلیت جدید جیمیل با امکان تایید هویت ارسال کنندگان ایمیل

قابلیت جدید جیمیل با امکان تایید هویت ارسال کنندگان ایمیل

جیمیل (سرویس رایگان ایمیل شرکت گوگل) در هفته جاری بروزرسانی جدیدی انجام خواهد داد که در آن هویت ارسال کنندگان ایمیل را تایید خواهد کرد و اگر نتوانست این کار را انجام دهد به شما هشدار می دهد این بروزرسانی در نسخه های اندروید و تحت مرورگر جیمیل نیز انجام می شود.

جیمیل افرادی که هویتشان تایید نشده است را از طریق جایگزینی آواتارشان با یک علامت سوال قرمز از دیگران جدا خواهد کرد. همچنین این علامت سوال می تواند به معنای حضور فایل های پیوست مشکوک در ایمیل ها هم باشد. این علامت سوال نشانه مفیدی است شما با توجه با این علامت با افرادی که هویتشان تایید نشده در مکالمه با آن ها احتیاط بیش تری می کنید.

همچنین گوگل قصد دارد برای مقابله با فیشینگ و پخش کنندگان بدافزار، هرگاه در جیمیل با لینک مشکوک روبرو شدید شما را با یک صفحه هشدار از کلیک روی آن باز دارد. این صفحه به شما اعلان خطر می کند که " بازکردن این وب سایت امکان دارد به کامپیوتر شما آسیب بزند." لازم به ذکر است چنین قابلیتی مدت هاست در مرورگر کروم وجود دارد، ولی گوگل تصمیم دارد آن را به سرویس جیمیل خود نیز اضافه کند. گوگل اعلام کرده است که همه ایمیل هایی که علامت سوال در کنار خود دارند حتما خطرناک نیستند، اما به هر حال علامت های سوال نشانه خوبی هستند تا ایمیل های حاوی آن را با احتیاط باز کنید. بخاطر اینکه ایمیل های مورد بحث توسط Sender Policy Framework و DKIM تایید نشده اند.

در پایان امیدواریم این مطلب که توسط دپارتمان نرم افزارهای حسابداری شرکت کاوش فردا تهیه شده است، مفید واقع شده باشد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر