خطر افشای اطلاعات حساب تلگرام سیم کارت های بلااستفاده

خطر افشای اطلاعات حساب تلگرام سیم کارت های بلااستفاده

پیام رسان تلگرام با وجود تمام امکانات و جذابیت هایش بخصوص در قسمت امنیت ارسال و دریافت متون، تصاویر و فایل ها، می تواند کاربران را با چالش جدی نفوذپذیری به حسابشان مواجه کند.

شبکه اجتماعی تلگرام جهت فعالسازی اکانت کاربرانش از طریق ارسال کد فعالسازی به شماره آنها استفاده می کند.

حال مشکل اساسی این روش این است که با واگذاری سیم کارت به شخص دیگر، مالک جدید قادر است به اکانت تلگرام کاربر قبلی دسترسی پیدا کند.

این چالش در دو حالت زیر ممکن است گریبان مشترکان تلفن همراه را بگیرد:

  • 1- اگر مشترک سیم کارت خود را بفروشد یا به عبارتی مالکیت آن را انتقال دهد.
  • 2- سیم کارت مشترک برای مدت زیادی کارکرد نداشته و غیرفعال شده باشد.

دومین چالش زمانی که شرایط مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان نهاد تصمیم گیرنده و ناظر مبنی بر سلب امتیاز سیم کارت های اعتباری که تا 90 روز استفاده نشوند، اتفاق می افتد.

در این مطلب روی صحبت با دارندگان سیم کارت های اعتباری است که اگر تا 90 روز از سیم کارت شان استفاده ای نکنند، اپراتور مجوز فروش مجدد آن خط (انتقال مالکیت) را دارد.

لذا قابل توجه است که برای حفظ اطلاعات شخصی در تلگرام و جلوگیری از دسترسی مالک بعدی شماره تلفن همراه به اطلاعات حساب شما، باید این توصیه ها را جدی گرفت:

  • 1. در تنظیمات امنیتی تلگرام (Privacy and Security)، گزینه "تایید دو مرحله ای" (Two-Step Verification) را فعال کنید. با این کار، یک رمز عبور شخصی برای حساب تلگرام تان تعیین می کنید که برای ورود به حساب تلگرام شما از یک دستگاه جدید، نیاز به وارد کردن این رمز عبور خواهد بود.
  • 2. علاوه بر این، حتما حساب تلگرام رو از طریق (Delete Account) پاک کنید تا مالک جدید سیم کارت به تلگرام شما دسترسی نداشته باشد. این امکان فقط از طریق سایت تلگرام www.telegram.org/deactivate قابل انجام است.

نظرات

0 نظر ارسال نظر