راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

طبق بررسی های دپارتمان فناوری اطلاعات گروه نرم افزاری کاوش، اولین فاز شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد. هدف اصلی این شبکه این است که هر یک از کاربران در هر زمان و مکانی به شبکه ملی اطلاعات دسترسی داشته باشند و بتوانند از ظرفیت های آن برای انجام نیازهای ارتباطی خود استفاده کنند. مراسم افتتاحیه اولین فاز شبکه ملی اطلاعات با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری برگزار شد. وزیر ارتباطات اظهار داشت: این شبکه هیچ محدودیتی برای دسترسی کاربران ندارد. کاربران می توانند به تمامی اطلاعات و داده های داخلی و خارجی که پیش از این دسترسی داشتند با کیفیت و سرعت بالاتر و البته تعرفه های ارزان، دسترسی داشته باشند.

شبکه ملی اطلاعات، در فاز اول، در کنار اینترنت با سرعت بالا، قیمت به صرفه تری را نیز برای کاربران به ارمغان خواهد آورد. شبکه ملی اطلاعات در فاز اول، با شعار «دسترسی به اطلاعات با سرعت بالاتر، کیفیت بهتر، هزینه کمتر» به مرحله رونمایی رسیده است. نصرالله جهانگرد رئیس فناوری اطلاعات در ابتدای مراسم افتتاحیه گزارشی از فعالیت های وزارت ارتباطات و شرکت ها و سازمان های زیر دست این وزارتخانه طی راه اندازی این پروژه ارائه کرد و اعلام کرد: «یکی از بزرگترین پروژه های استراتژیک ملت ایران به نام شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شد».

یکی از مزایای اصلی افتتاح این شبکه، فارغ شدن از نیاز به برقراری ارتباطات بر بستر پهنای باند خارجی است. توضیح دقیق تر آن این است که کاربران و سرویس های داخلی این امکان را دارند که به طور همزمان به پهنای باند داخل و خارج دسترسی داشته باشند. وی همچنین ادامه داد: بیش از 67 درصد جرایم اینترنتی بانکی هستند و سیستم آنتی فیشینگ برای مقابله با این جرایم در شبکه ملی اطلاعات نصب شده تا اقداماتی برای صیانت از حقوق مردم صورت گیرد. در اولین فاز طرح شبکه اپراتورهای ثابت و همراه نظیر آسیاتک، شاتل، مخابرات، افرانت، پارس آنلاین، همراه اول، صبانت، ایرانسل و رایتل به همراه دو شرکت سرویس دهنده داخلی آپارات و تلوبیون حضور داشته اند. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور این شبکه را راه اندازی کرد و اعلام کرد این پروژه یکی از مهم ترین و اساسی ترین طرح های کشور است.

نرم افزارهای حسابداری کاوش

نظرات

0 نظر ارسال نظر