گسترش اینترنت نسل 4 و باندلینگ همراه اول

گسترش اینترنت نسل 4 و باندلینگ همراه اول

طی مراسمی در حاشیه نمایشگاه ایران تلکام 2016 در سالن همراه اول وحید صدوقی "مدیرعامل همراه اول" گفت: زمان ارائه مجوز رسمی نسل 3 و 4 اینترنت همراه در اسفند سال 93، فقط 2 تا 3 درصد از تلفن های هوشمند نسل 4 را پشتیبانی می کردند و مابقی تلفن های هوشمند نسل 3 بوده اند. وحید صدوقی ادامه داد: برنامه همراه اول در آن هنگام گسترش نسل 3 اینترنت بوده است. اما در حال حاضر به دلیل پشتیبانی بیش از 15 درصد تلفن های هوشمند کاربران همراه اول از نسل 4 و افزایش تعداد کاربران، گسترش نسل 4 اینترنت و حمایت از باندلینگ تلفن های هوشمند نسل 4 از اولویت های همراه اول است. صدوقی افزود: هم اکنون 7600 سایت نسل 3 و 4 در کشور راه اندازی شده و تا مرداد ماه سال آینده 900 شهر تحت پوشش اینترنت نسل 4 (LTE) قرار می گیرد.

لازم به ذکر است در این مراسم از تلفن های هوشمند Mi Max شیائومی رونمایی شد. Mi Max در اردیبهشت سال جاری توسط شیائومی رسما معرفی شد. اما به گفته اپراتور اول موبایل کشورمان، برای اولین بار در خاورمیانه یک اپراتور از این تلفن هوشمند رونمایی می کند. این تلفن هوشمند از ارتباط نسل 4 و 4.5 پشتیبانی می کند. مدیرعامل همراه اول درباره تلفن هوشمند Mi Max بیان کرد: این تلفن هوشمند در آزمایش های انجام شده از نظر استانداردهایی از جمله SAR، از نظر میزان تشعشع نمره قابل قبولی دریافت کرده است.

طبق تحقیقات دپارتمان فناوری اطلاعات مجموعه نرم افزارهای حسابداری کاوش فردا، نسل سوم شبکه های تلفن همراه در زمان خود انقلابی در این عرصه به شمار می رفت، اما همواره نسبت به اینترنت های خانگی اصلا سرعت قابل قبولی ارائه نمی کردند و در مواقع نیاز امکان آن وجود نداشت که قابل قبول اینترنت را در اختیار کابر قرار دهد. نسل چهارم اینترنت همراه در واقع پاسخ مناسبی بود به این نیاز کاربر. کارشناسان در طراحی 4G در وهله اول کوشیدند حجم بیشتری از داده را در سیگنال های رادیویی قرار دهند تا سرعت و کارایی شبکه خود را افزایش دهند. بنابراین افزایش حجم داده تبادلی و توان ارائه خدمات به کاربران از اصلی ترین ویژگی های 4G است و تا حد ممکن تاخیر در آن کاهش پیدا کرده است.

نظرات

0 نظر ارسال نظر