کاهش فروش کامپیوترهای شخصی

کاهش فروش کامپیوترهای شخصی

طبق تحقیقات گروه فناوری اطلاعات شرکت کاوش فردا، تولید کننده نرم افزارهای حسابداری، در سال 2016 با کاهش فروش کامپیوترهای شخصی مواجه هستیم. این اتفاق با توجه به پیش بینی های شرکت آی.دی.سی رخ داده است، که می گوید محموله های فروش پی.سی هر ساله به طور میانگین 7.3 درصد کاهش می یابد. در صورتی که در سال 2016 دو درصد پایین تر از پیش بینی ها بوده است.

شرکت آی.دی.سی برنامه ارتقاء دهنده ویندوز 10 را برای این مسئله مقصر می داند. در سال 2015  اچ.پی اعلام کرده بود: «ویندوز 10 الهامی است برای خرید یک کامپیوتر شخصی جدید و باعث رشد فروش آن می شود.» و این اتفاق برخلاف گفته اوست.

براساس این گفته ها هرچند در زمان حال رشد نرخ فروش برای دستگاه هایی مانند تلفن هوشمند و تبلت افت کرده است. طبق نظر کارشناسان نرم افزارهای حسابداری کاوش واقعیت این است که همزمان شاهد هیچگونه افزایش فروش کامپیوترهای شخصی نبودیم.

آی.دی.سی همچنان بیان می کند که دستگاه های ترکیبی لپ تاپ/تبلت نیز مشکل ایجاد کرده است. چنان که این لپ تاپ ها کمی ارزان تر از لپ تاپ های قدیمی خرید و فروش می شوند و همین مسئله رکورد بازار کامپیوترهای شخصی را پایین تر آورده است.

نظرات

0 نظر ارسال نظر