انتشار اپلیکیشن DUO برای گوشی های اندروید و ios توسط گوگل

انتشار اپلیکیشن DUO برای گوشی های اندروید و ios توسط گوگل

پس از انتظارات فراوان گوگل بالاخره اپلیکیشن مکالمات ویدئویی DUO برای پلتفرم های اندروید و ios در اپ استور و گوگل پلی قرار داده است و کاربران می توانند آن را دانلود کنند. اما احتمال دارد هنوز در برخی کشورها امکان دسترسی به آن نباشد با این وجود طبق خبر رسمی گوگل طی چند روز آینده کلیه کاربران در سراسر دنیا می توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند.

اپلیکیشن DUO فقط برای موبایل طراحی شده است و به خاطر تکنولوژی (Web Real-Time Communication (WebRTC سرعت بسیار بالایی در برقراری مکالمات ویدئویی دارد و قطع تماس به ندرت پیش می آید. برای استفاده از اپلیکیشن DUO تنها یک شماره تلفن باید داشته باشید و نیازی به ساخت یک حساب کاربری جداگانه و یا حساب کاربری گوگلتان نیست.

هدف تیم توسعه دهنده اپلیکیشن DUO این است که برقراری تماس ویدئویی ساده تر شود. به همین دلیل این اپلیکیشن به ساخت حساب کاربری نیازی ندارد و تنها یک شماره تلفنن می خواهد. در عین حال رابط کاربری اپلیکیشن بسیار ساده است و هیچ پیچیدگی خاصی ندارد.

از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن، زمانی که پنجره تماس را ببندید ویدئو بلافاصله متوقف می شود. توضیح ساده تر آن این است که وقتی شما نتوانید خودتان را ببینید طرف مقابل هم نمی تواند شما را ببیند. اپلیکیشن DUO از نظر سرعت برقراری تماس عملکرد خوبی دارد. DUO برای حفظ ارتباط میان شما و مخاطب کیفیت تماس را بسته به وضعیت اینترنت تغییر می دهد. به معنای دیگر هر چه پهنای باند اینترنت محدودتر باشد DUO به همان اندازه از رزولوشن ویدئو کم می کند تا مشکلی در تماس به وجود نیاد. اگر پهنای باند اینترنت به حدی پایین باشد که تماس ویدئویی قطع شود DUO تماس ویدئویی را قطع می کند و به تماس صوتی ادامه می دهد.

از دیگر قابلیت های فوق العاده DUO "Handing of" با استفاده از این قالبیت اپلیکیشن می تواند بدون قطع کردن مکالمه از اینترنت دیتا به وای فای سوئیچ کند. به این صورت که زمانی که مشغول مکالمه هستید و به وای فای متصل بوده اید اما از محدوده آن خارج می شوید DUO به سرعت به اینترنت دیتا سوئیچ می کند تا بتوانید به مکالمه خود ادامه دهید. لازم به ذکر است کلیه مکالمات DUO در حالت پیش فرض رمزنگاری شده اند. به دلیل اینکه این تماس ها در سرورهای گوگل برقرار شده و متکی به تکنولوژی P2P هستند بنابراین شرط ضروری آن رمزنگاری شده است تا شبکه های دیگر نتوانند به مکالمات شما نفوذ کنند.

گروه نرم افزاری کاوش فردا، با هدف توانمندسازی و پیشرفت هر فرد و سازمانی اقدام به طراحی نرم افزارهای حسابداری و مدیریت مختص کسب و کارهای مختلف کرده است.

نظرات

0 نظر ارسال نظر