روزانه 4 نفر بر اثر حوادث کاری در ایران جان خود را از دست می دهند

روزانه 4 نفر بر اثر حوادث کاری در ایران جان خود را از دست می دهند

محمد اصابتی مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در کشور ایران روزانه حداقل 4 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند.

وی در همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست در کارگاه های ساختمانی در محمودآباد اظهار کرد: تمامی دستگاه ها باید برای کاهش خسارت های وارده تلاش کنند چرا که این خسارت می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد.

محمد اصابتی با اشاره به آمار کشته شدگان ناشی از حوادث کار در جهان گفت: حدود 2 میلیون و 350 هزار نفر در سال بر اثر حوادث ناشی از کار فوت می کنند و در هر 15 ثانیه یک حادثه ناشی از کار را در جهان داریم.

مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در کشور ایران روزانه حداقل 4 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند. سازمان تامین اجتماعی در سال 93 مبلغ 500 میلیارد تومان خسارت برای تامین هزینه های ناشی از حوادث کار پرداخت کرده است.

وی افزود: قسمت قابل توجهی از این خسارت ها که بیش از 60 درصد است مرتبط به کار در ساختمان است که نیاز به بررسی جدی دارد.

اصابتی با بیان اینکه 50 درصد از اتفاقاتی که رخ می دهد مربوط به عدم نظارت است، خاطرنشان کرد: پیمانکاران و کارفرمایان مسئولیت های زیادی در تامین امنیت محیط کار دارند که اگر این امر صورت نگیرد مجازات قانونی دارد. شرایط ایمن محیط کار و آموزش صحیح از اقداماتی است که کارفرمایان باید برای کارگران خود تامین کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ضعف فرهنگ ایمنی در بین کارگران پیمانکاران و کارفرمایان در کارگاه های ساختمانی، کمبود کارگران ماهر و متصدیان دارای صلاحیت و نبود آموزش های تخصصی و فقدان تخصص در ساختمان سازی از معایب موجود در فعالیت های ساختمانی است که باید برای رفع آن تلاش شود.

نظرات

0 نظر ارسال نظر