وام های 80 و 160 میلیون تومانی مسکن با اقساط جدید

وام های 80 و 160 میلیون تومانی مسکن با اقساط جدید

با بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان پیمانکاری مجموعه نرم افزاری کاوش، با کاهش دوباره نرخ سود تسهیلات مسکن برای وام های صندوق پس انداز یکم (خانه اولی ها) تک رقمی می شود و به 9.5 درصد می رسد که با این شرایط وام های این بخش ارزان تر در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. رئیس جمهور از تحقق وعده تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن خبر داد که این خبر آقای روحانی شامل تسهیلات صندوق پس انداز یکم و وام های 80 تا 160 میلیون تومانی که باید سپرده گذاری داشته باشند خواهد شد.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

این صندوق از خرداد ماه سال گذشته راه اندازی شده است و تاکنون ریزش حدود 4.5 درصدی نرخ سود تسهیلات به همراه داشته است. به طوری که از حدود 14 درصد به 9.5 درصد رسیده است. در پایان سال گذشته نرخ سود در شبکه بانکی به 18 درصد رسید به دنبال آن بانک مسکن نیز نرخ سود را به 13 درصد رساند و در تیر ماه سال جاری نرخ سود در شبکه بانکی دوباره کاهش یافت و به 15 درصد رسید و سود در صندوق پس انداز یکم به 11 درصد کاهش یافت. با این وجود به دنبال انتقادات نسبت به بالا بودن سود وام مسکن و مشکلات موجود در پرداخت اقساط و سود کلی این تسهیلات بت شکن – مدیرعامل بانک مسکن- وعده تک رقمی شدن نرخ سود در صندوق پس انداز یکم را داد.

تسهیلات صندوق پس انداز یکم مخصوص خانه اولی ها است که به دو بخش تقسیم می شوند، بخش اول گروهی که هم زوجین و هم غیر زوجین را شامل می شود و تسهیلات آن 80 میلیون تومان برای تهرانی ها، 60 میلیون تومان برای مراکز استان ها و شهرهای با 200 هزار نفر جمعیت و 40 میلیون تومان هم برای سایر مناطق و بخش دوم که گروه زوجین هستند که مدتی پیش بانک مسکن این تسهیلات در این بخش برای زوجین به طور خاص افزایش داد و به ترتیب براساس مناطق به 160، 120 و 80 میلیون تومان رساند. در پایان امیدواریم که این مطلب که توسط گروه نرم افزارهای حسابداری کاوش تهیه شده است، مفید واقع شده باشد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر