سد کارون ۳ برترین سد بتنی جهان

سد کارون ۳ برترین سد بتنی جهان

بنا به اعلام روابط عمومی شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس، سد و نیروگاه کارون ۳ به انتخاب برگزارکنندگان دومین همایش بین المللی سدهای بزرگ بتنی، برترین سد بتنی جهان لقب گرفت. بر پایه اعلام این شرکت، پیمانکاری سد و نیروگاه کارون ۳ که به دلیل طراحی های پیچیده و نظارت پیاپی در ساخت از طرف مجامع علمی مختلف داخلی و بین المللی لوح ها و نشان های متعددی را از آن خود کرده بود، با گذشت 12 سال از زمان بهره برداری تایید کارشناسان و مجامع علمی جهان را دریافت کرد.

سد و نیروگاه کارون ۳ همچنین بتازگی از سوی انجمن سدهای بزرگ چین و انجمن پیمانکاری سدهای آمریکا همراه با هیات داوران متشکل از 10 متخصص برجسته سد سازی جهان در دومین همایش بین المللی سدهای بزرگ بتنی در چین، گواهینامه یکی از برترین سدهای بتنی جهان را گرفت. نرم افزار حسابداری سد کارون ۳ در سال 2008 میلادی (1387 خورشیدی) همچنین لوح جامعه مهندسان مشاور کانادا را به دلیل طراحی پیچیده و نظارت دقیق بر اجرای طرح از آن خود ساخته بود. محل دقیق سد و نیروگاه کارون۳ در 28 کیلومتری شرق شهرستان ایذه و در فاصله 610 کیلومتری مصب رودخانه کارون (محل ورود آب رودخانه به دریا) در شمال شرقی استان خوزستان واقع شده است.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

این طرح 120 کیلومتر بالادست سد شهید عباسپور (کارون 1) قرار دارد و فاصله هوایی طرح سد کارون 3 از اهواز نزدیک به 140 کیلومتر است. اهداف اصلی ساخت سد بتنی دوقوسی به ارتفاع 205 متر برای ذخیره آب، کنترل سیلاب و بالا بردن قدرت تنظیم آب برای مصارف شرب و کشاورزی و ساخت نیروگاه به ظرفیت دو هزار و 280 مگاوات برای تولید سالیانه چهار هزار و 172 گیگاوات ساعت انرژی برق و کنترل فرکانس و افزایش پایداری شبکه برق سراسری نرم افزار حسابداری می باشد.

این مقاله توسط دپارتمان پیمانکاری مجموعه نرم افزارهای حسابداری کاوش نگارش شده است، در پایان امیدواریم مفید واقع شده باشد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر