چگونه پیمانکار ساختمان شویم

چگونه پیمانکار ساختمان شویم

چگونه پیمانکار ساختمان شویم ؟ سوالی است که برای پاسخ به آن باید در وهله اول با تعاریف پیمانکار و قرارداد پیمانکاری آشنا شویم. پیمانکار شخصی حقیقی یا حقوقی است که اجرای مفاد پیمان را براساس مدارک و اسناد قرارداد بر عهده خواهد گرفت. قرارداد‌های پیمانکاری که تحت عنوان پیمان شناخته ‌می‌شوند، جزئی جدایی ناپذیر از صنعت ساخت و ساز و کسب و کار‌ها هستند. بر طبق قرارداد‌های پیمانکاری که بین کارفرما و پیمانکار بسته ‌می‌شود وظایفی به طور مشخص به عهده پیمانکار محول ‌می‌شود. حال که توضیحی مختصر پیرامون پیمانکار و قرارداد‌های پیمانکاری در دست دارید قصد داریم توضیحی مفصل تر پیرامون وظایف پیمانکار ارائه دهیم تا مجموعه این اطلاعات ما را به پاسخ پرسش مهم و ابتدایی ‌چگونه پیمانکار ساختمان شویم متصل کند.

در این راستا قصد داریم تا با معرفی یک نرم افزار از مجموعه نرم افزار‌های شرکت کاوش، شما را به یک پیمانکار حرفه ای تبدیل کنیم. مجموعه نرم افزاری کاوش فردا شرکتی نوآور در زمینه نرم افزار‌های حسابداری ، مدیریتی و سفارشی است که با کارنامه ای درخشان همواره در تولید نرم افزار‌های کارا پیشرو بوده است. شما ‌می‌توانید جهت سفارش نرم افزار مورد نظر خود به صورت اختصاصی و یا استفاده از امکانات نرم افزار‌های این مجموعه با ما در تماس باشید.

مقدمه

رشد صعودی، چالش‌های مدیریتی، درآمد بالا و بسیاری مزایای دیگر پیمانکاری را به حرفه ای پر طرفدار بدل کرده است. عموما افراد بعد از اطلاع از مزایای پیمانکار شدن ‌تنها یک سوال را در ذهن خود می‌ پرورانند سوال این است که چگونه پیمانکار ساختمان شویم ؟

نیاز‌های اولیه پیمانکاری

بررسی نیازهای اولیه تبدیل شدن به پیمانکار ساختمان

در جواب به پرسش چگونه پیمانکار ساختمان شویم ؟ باید بیان کنیم که در ابتدا باید شما الزامات اولیه و ثانویه را بشناسید و در راستای کسب آن ها تلاش کنید. منظور از الزامات اولیه کسب اطلاع از انواع قراردادهای پیمانکاری، شرایط اختصاصی و عمومی پیمان، ارکان قرارداد پیمانکاری، قوانین عقد قرارداد و غیره است. الزامات ثانویه اطلاع از وظایف کل و جز مربوط به پیمانکار و انجام به موقع و بر طبق قاعده است. هر چه پیمانکار مدیریت بهتری بر امور مربوط به خود داشته باشد پیمانکار بهتری خواهد بود، کارفرمایان بیشتری مشتاق به همکاری با او خواهند بود و در نتیجه حق انتخاب او بین پروژه بیشتر خواهد شد.

مطالعه بیشتر:انواع قراردادهای پیمانکاری چیست ؟

وظایف پیمانکار ساختمانی

حال که ‌می ‌دانیم الزامات اولیه و ثانویه پیمانکاری چیست، برای دانستن اینکه چگونه پیمانکار ساختمان شویم به بررسی وظایف پیمانکار خواهیم پرداخت.

فازبندی پروژه

فازبندی پروژه ها در نرم افزار حسابداری پیمانکاری

با یک دید کلی پیمانکار باید بتواند پروژههای خود را فازبندی کند. فازبندی پروژه، مراحل انجام کار را روشن تر خواهد کرد و همچنین مدیریت امور در هر مرحله با نظم بهتری پیش خواهد رفت.

مطالعه بیشتر:

نحوه فازبندی پروژه ها در نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

زمانبندی صحیح

هنگامی که می‌خواهیم بدانیم چگونه پیمانکار ساختمان شویم همواره توجه داشته باشید که باید تمامی امور بر طبق زمان مورد توافق در قرارداد به پایان برسد. به پایان رسیدن تمامی امور در موعد مقرر مسئله بسیار مهمی است که زمانبندی دقیق و مشخص نمودن تایم لاین برای هر فاز از پروژه شما را در این مهم یاری خواهد کرد.

خرید ابزار و وسایل

امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری

خرید ابزار، مصالح و وسایل مورد نیاز وظیفه ای است که باید به طور مستقیم زیر نظر پیمانکار باشد، یعنی یا باید خود اقدام به خرید نماید و یا به فردی محول نماید و جزئیات خرید، انتقال و انبار داری را از او جویا شود. همچنین پیمانکار باید از کیفیت مصالح اطمینان حاصل نماید چرا که پیمانکار متعهد است بهترین مصالح ساختمانی را در ساخت پروژه به کار بگیرد. چالش اصلی در این مرحله نگهداری فاکتورها و ثبت تمامی هزینه ها است. چرا که عموما پیمانکاران بودجه ای مشخص برای انجام پروژه مد نظر دارند و مجموع هزینه ها نباید اختلاف فاحشی با بودجه اولیه داشته باشد.

مطالعه بیشتر:

آشنایی بیشتر با امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

گرد آوری تیم کاری

وظیفه اصلی پیمانکار مدیریت امور است و برای انجام کار‌هایی نظیر ساخت و ساز نیاز به یک تیم حرفه ای، با تجربه و با اخلاق دارد. فرد با تجریه اصول کاری و وظایف خود را به خوبی ‌می‌شناسد پیشروی پروژه را با چالش مواجه نخواهد کرد، همچنین این فرد باید از اخلاق حرفه ای برخوردار باشد. فردی که برای تامین نیاز‌های خود با شما به طور مستقیم و خیرخوا‌هانه مذاکره ‌می‌ کند و با دیگر همکاران خود تحت هر شرایطی رفتاری مناسب خواهد داشت.

نظم دهی به امور

هنگامی که به دنبال پاسخ سوال چگونه پیمانکار ساختمان شویم هستید باید به دنبال پاسخ پرسش ‌هایی همچون چگونه پروژه خود را فازبندی کنیم؟ چگونه هزینه ‌های هر پروژه را مدیریت کنیم؟ چگونه امور حسابداری را مدیریت کنیم؟ و هزاران پرسش دیگر که شما را در نظم دهی امور یاری ‌می‌کند باشید. امروزه علم برنامه نویسی و حسابداری و کامپیوتر ما را به سمت انجام امور بی نقص و سریع پیش می‌برند در همین راستا نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی کاوش فردا شما را در انجام تمامی امور پیمانکاری یاری خواهد کرد. پیمانکار ساختمان شدن یک هدف است اما پیمانکار نمونه شدن هدفی بالاتر است که ‌تنها با انجام امور با برنامه ریزی و نظم امکان پذیر است.

مطالعه بیشتر: آشنایی بیشتر با امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمانی

امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمانی نه ‌تنها قابلیت‌های حسابداری به شما ارزانی خواهد داد، بلکه شما را در مدیریت تمامی امور ساختمانی و پیمانکاری که در بالا به ضرورت هر یک اشاره شد یاری خواهد کرد. به عنوان مثال شما در این نرم افزار به راحتی ‌می‌ توانید پروژه‌ های گوناگون تعریف کنید و هر یک را به طور جداگانه فازبندی کنید. روند پیشرفت پروژه ها را مشاهده کنید و تمامی هزینه های پیش آمده را به طور دقیق ثبت کنید. امور مربوط به هر فرد زیر مجموعه را برای نرم افزار تعریف کنید و نحوه عملکرد هر فرد را در طول زمان بررسی کنید در این صورت میتوانید افراد مناسب یک تیم حرفه ای را به راحتی تشخیص دهید.

در این نرم افزار شما میتوانید مدارک خود را بایگانی کنید و همچنین بعد از بایگانی میتوانید یادآور تنظیم کنید. به عنوان مثال میتوانید چکهای خود را بایگانی کنید و برای موعد پرداخت و یا دریافت وجه هشدار و یادآور تنظیم نمایید. تمامی امکانات این نرم افزار به تفصیل در مقاله معرفی نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی بیان شده است برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این نرم افزار مقاله ذکر شده را مطالعه نمایید.

سخن آخر

کارشناسان مجموعه کاوش فردا همواره در تلاش برای یاری رساندن به افراد حرفه ای بوده اند. به طور قطع تمامی افرادی که به دنبال پاسخ چگونه پیمانکار ساختمان شویم هستند پیمانکار حرفه ای نخواهند شد، اما افرادی که به دنبال حرفه ای شدن هستند برای خود ابزار و لوازم مورد نیاز را فراهم می آورند. ما در این گفتار به پرسش چگونه پیمانکار ساختمان شویم پاسخ گفتیم و ابزار مورد نیاز برای حرفه ای شدن را به شما معرفی نمودیم. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون نرم افزار معرفی شده با گروه نرم افزاری کاوش فردا در ارتباط باشید.

نظرات

0 نظر ارسال نظر
جشنواره وحدت | کاوش فردا