5 راه برای افزایش سود شرکت ساختمانی

5 راه برای افزایش سود شرکت ساختمانی

مقدمه:

اگرچه بسیاری از دارندگان شرکت های ساختمانی در تلاش هستند تا سود بیشتری کسب کنند، اما اغلب از ریسک کردن و امتحان کردن کارهای جدید یا کشف جریان های جدید درآمدی می ترسند. بنابراین، بسیاری از پیمانکاران مشاغل خود را همان طوری انجام می دهند که در گذشته آنها را برای سالهای سال ادامه می دادند. با این وجود، برای رشد و موفقیت، تغییر استراتژی های تجاری ضروری است و به جلوگیری از رکود شرکت ساختمانی شما کمک می کند.

افزایش درآمد شرکت های ساختمانی مهمترین کاری است که می توانید برای اطمینان از موفقیت و رشد آینده تجاری خود انجام دهید. یافتن راه هایی برای افزایش درآمد برای مشاغل کوچک می تواند دشوار باشد. به خصوص در یک زمینه رقابتی مانند ساخت و ساز بنابراین شما باید روش هایی را پیدا کنید که شرکت شما در مقابل رقبای شما ایستادگی کند تا مشتری های جدید را جذب کند.

با استفاده از چند روش مؤثر ، می توانید فروش خود را به شکلی موثر تقویت کرده و پایه مشتری خود را رشد دهید. در این مقاله استراتژی هایی که امروز می توانید بکار ببرید را بررسی می کنیم که می تواند منجر به سود بیشتر و رشد بلند مدت شرکت ساختمانی شما شود.

دانلود فایل صوتی در انتهای مطلب


نرم افزار حسابداری ساختمانی

متنوع سازی (Diversify )

برای اینکه یک شرکت ساخت و ساز به رشد خود ادامه دهد، باید آماده پذیرش تغییرات باشد. به عنوان مثال، فقط به همان مشتریان یا پروژه هایی که سالها به آنها تکیه کرده اید اکتفا نکنید. اگرچه لازم نیست نان و کره خود را رها کنید، اما به دنبال انواع جدیدی از پروژه ها باشید و روی پروژه هایی متمرکز شوید که رقبای کمتری دارند. شغل خود را ارزیابی کنید و ببینید که کارمندان شما چه توانایی هایی دارند و تعجب خواهید کرد از سایر مشاغل یا پروژه هایی که قادر به انجام دادن آنها هستید.

نرم افزار حسابداری ساختمانی

استراتژی قیمت گذاری و قیمت دهی خود را تغییر دهید (Alter your Pricing & Bidding Strategy )

معمولا یک استراتژی رایج در بین شرکت های ساختمانی "چه بزرگ و چه کوچک " وجود دارد که سالهاست به همان مدل قیمت گذاری می کنند. با تغییر اقتصاد، مشتریان به دنبال روشهای مختلف پرداخت هستند. ارائه انواع مختلفی از روش های پرداخت به مشتریان می تواند تکان دهنده نیازهای تجاری شما باشد و به رشد و توسعه شرکت ساختمانی شما کمک کند. علاوه بر این، از پیشنهاد قیمت برای پروژه هایی با رقابت زیاد خودداری کنید. درعوض، انتخاب کنید که در چه پروژه هایی بهترین اجرا را می توانید داشته باشید و برای دستیابی به آنها سخت تلاش کنید. هر شرکت ساختمانی دارای تخصص ویژه ای است، شما باید آن را پیدا کنید و بر پیروزی در آن دسته از پروژه ها تمرکز کنید.

نرم افزار حسابداری ساختمانی

مشاغل شخص ثالث را کاهش دهید ( Cut down on 3rd Party Businesses )

کار با شرکتهای فرعی و تأمین کننده برای کلیه شرکتهای ساختمانی ضروری است. با این حال، همیشه انتخاب و تمایلتان باید با ارزانترین یا راحت ترین زیرمجموعه ها و تأمین کنندگان باشد. اگرچه که ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، اما ممکن است شما با استفاده از این شرکت ها کیفیت کار خود را در معرض خطر قرار دهید. درعوض، با پیمانکاران جزء یا تأمین کننده هایی که می شناسید، روابطی را ایجاد کنید که به موقع، با کیفیت و با قیمت مناسب کارهای شما را انجام می دهند. شما حتی می توانید این استراتژی را در اختیار مشتریان قرار دهید و برای آنها توضیح دهید که شما فقط با زیرمجموعه ها و تأمین کنندگان خاص کار خواهید کرد، این عمل می تواند اینکه چرا هزینه های شما بالاست و یا اینکه چرا زمان بندی پروژه شما طولانی تر از حد معمول است را برای مشتریان حل نماید. مشتریان از این امر قدردانی می کنند و می تواند به ایجاد روابط طولانی مدت با تجارت شما کمک کند.

نرم افزار حسابداری ساختمانی

مجانی دیگر وجود ندارد ( No More Freebies )

در طی یک دوره از پروژه، مشتریان اغلب خواهان اضافه شدن یا تغییراتی هستند و بسیاری از شرکت های ساختمانی این کار را بصورت رایگان انجام می دهند. اگرچه این کار ممکن است به عنوان یک حرکت خدماتی قوی به نظر رسد، اما از آنچه فکر می کنید صدمه بیشتری به شرکت شما وارد می کند.به این صورت که محاسبه خدمات رایگان بدون در نظر گرفتن هزینه نیروی کار، تجهیزات، قطعات و مواد مصرفی دشوار است.

با ارائه خدمات رایگان ممکن است بیشتر از آنچه فکر می کنید ضرر کنید.

یکی از راه های دلسرد کننده در این مسئله شفاف سازی است به این صورت که در ابتدا مشتری باید بداند که چقدر هزینه خواهد کرد. در این صورت برای تمامی خدماتی که برای او ارائه می دهید هزینه ای را پرداخت خواهد کرد.

نرم افزار حسابداری ساختمانی

تشویق کنید به تکرار تجارت ( Encourage Repeat Business )

مشتریان را به تکرار تجارت با خود تشویق کنید. این استراتژی ممکن است یک امر بدیهی و ساده به نظر برسد، اما بسیاری از شرکتهای ساختمانی موفق به تکرار تجارت با مشتریان خود نمی شوند. برقراری روابط محکم با بهترین مشتریان، می تواند تجارت را تکرار کند و به شما در ایستادگی در بازار رقابتی کمک کند. به جای تلاش برای ارائه پیشنهاد برای هر پروژه ای که با آن روبرو هستید، با پاداش دادن به مشتریان موجود و ایجاد تجارت تکراری می توانید بهترین شرط بندی خود را در کسب و کاری تکراری داشته باشید.

نرم افزار حسابداری ساختمانی

نرم افزار حسابداری ساختمانی :

اکثر شرکت های ساختمانی از برخی نرم افزارهای حسابداری و پیمانکاری استفاده می کنند تا کارهای حسابداری روزانه خود را انجام دهند. با این حساب بسیاری از شرکتهای ساختمانی اذعان می کنند که در صورت داشتن ابزار و فناوری مناسب، برخی از حوزه های کار خود را می توانند کارآمدتر اداره کنند. این که شما از ترکیبی از نرم افزارهای حسابداری کوچک، نرم افزار اکسل ( Excel ) یا برنامه های مختلف استفاده می کنید، شاید نتواند آن طور که باید و شاید در توسعه شرکت ساختمانی و پیمانکاری شما تاثیر گذار باشد. بنابراین انتخاب یک نرم افزار یکپارچه و جامع در حسابداری پیمانکاری و ساختمانی ، می تواند گام بعدی در توسعه شرکت ساختمانی شما باشد. نرم افزار حسابداری ساختمانی کاوش برای کمک به شرکت های ساختمانی و پیمانکاران، در زمینه حسابداری ساختمانی و حسابداری پروژه ای طراحی و برنامه نویسی شده است.

ما در مجموعه کاوش ، حسابداری ساختمانی و پروژه ای را با ارائه گزارشات مفید و کامل و ارائه خدمات پشتیبانی و آموزش جامع برای شرکتهای ساختمانی در سراسر کشور انجام می دهیم.

جهت مشاهده دموی رایگان نرم افزار حسابداری پیمانکاری پروژه ای کاوش کلیک کنید.

سخن آخر در مورد افزایش سود شرکت ساختمانی :

افزایش درآمد شما ناشی از رشد مشتری شما و افزایش بازگشت مشتریان به سمت شما و استفاده از خدماتی که شرکت ساختمانی شما ارائه می دهد کاملا به یکدیگر وابسته است. درآمد یکی از مهمترین عوامل برای تایید موفقیت شما به عنوان یک شرکت ساختمانی است. یافتن راه هایی برای افزایش درآمد شرکت ساختمانی می تواند مشکل باشد، اما بسیار ممکن است.

با استفاده از راهکارهای تشریح شده در این مقاله، می توانید رضایت مشتری را افزایش داده، مشتری جدید را جذب کنید و فروش شرکت ساختمانی خود را رونق ببخشید. همه ی اینها به رشد درآمد شما کمک می کند. در پایان لازم به ذکر است که این مقاله توسط دپارتمان پیمانکاری و ساختمانی مجموعه نرم افزارهای حسابداری کاوش تهیه شده است، در پایان امیدواریم که مفید واقع شده باشد. برای کسب اطلاع بیشتر در ارتباط با امکانات نرم افزارهای مدیریتی و حسابداری تخصصی مجموعه کاوش می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

شما می توانید نظرات خودتان را در مورد افزایش سود شرکت ساختمانی و موارد مرتبط با نرم افزار حسابداری ساختمانی با ما در میان بگذارید...

جهت مشاهده امکانات و دموی رایگان نرم افزار حسابداری ساختمانی کاوش کلیک کنید.


دانلود فایل صوتی


منابع:

5 proven ways increase construction companys profits

increase your construction company revenue

complete guide to construction management software

نظرات

0 نظر ارسال نظر