مزایای فناوری سبز

مزایای فناوری سبز

مزایای فناوری سبز در ساخت و ساز امروز :

با توجه به پیشرت فناوری، دنیای راهکارهای فناوری سبز ( سازگار با محیط زیست ) در صنعت ساخت و ساز به سرعت در حال پیشرفت است و تعاریف بی شماری در مورد فناوری سبز و همچنین مزایای مرتبط با آن وجود دارد. به بیان ساده تر ، فناوری سبز در صنعت ساخت و ساز شامل تولید ساختمان های جدید است که شامل یک یا چند جنبه از راهکارهای سازگار با محیط زیست است. ساختمان سبز با ایجاد استانداردهای جدیدی برای زندگی و پایداری ، کیفیت کلی در صنعت مسکن را بالا برده است.

مطالعه بیشتر: آشنایی با امکانات نرم افزاری حسابداری پیمانکاری کاوش

پخش آنلاین :
دانلود فایل صوتی در انتهای مطلب

نکته قابل توجه این است که شرکتهایی که راهکارهای استفاده از فناوری سبز دارند در مقایسه با مشاغل معمولی که برنامه های سبز را اجرا نمی کنند، وقتی که با یکدیگر مقایسه می شوند، بازده مالی را بهبود بخشیده اند. بقای مشاغل در دوران سخت اقتصادی کنونی به معنای کارآیی و نوآوری است. در نتیجه، بازسازی و ساخت و سازهای سبز به سرعت در حال تبدیل شدن به نشانه های کارآیی تجارت معاصر هستند.

مزایای فناوری سبز در صنعت ساخت و ساز :

بازار انرژی به آرامی در حال تغییر است و از قدرت سوخت فسیلی سنتی به سمت گزینه های سبزتر فاصله می گیرد. در حالی که این تغییر برای جلوگیری از آسیب پذیری بشر ناشی از تغییرات جوی ضروری است ، بدین معنی که هر صنعت نیاز به سازگاری با این منابع جدید انرژی و فناوری دارد. آینده انرژی برای صنعت ساخت و ساز نیز دچار تغییر و تحولات فراوانی شده که یکی از این تغییرات استفاده از فناوری سبز در ساختمان است. استفاده از فناوری سبز مزایای فراوانی دارد که در اینجا به 5 مورد از مهمترین مزایای فناوری سبز در ساختمان ، اشاره کردیم:

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان

کاهش هزینه ها :

در حالی که هزینه های تهیه و نصب ساختمان های سبز ممکن است در ابتدا کمی گران تر باشد ، اما مزایای بلند مدت در کل برای تجارت شما معقول تر است. این نوع فن آوری های خاص به گونه ای طراحی شده اند که از منابع بیشتری استفاده کنند و این به نوبه خود منجر به کاهش هزینه برای صاحبان می شود. بسیاری از شرکت ها متوجه نیاز به فناوری های سبز هستند و به تدریج چنین روش هایی را در مشاغل خود اتخاذ می کنند. به عنوان مثال ، ساختمان هایی که دارای سیستم انرژی خورشیدی هستند ، 70٪ کمتر از سیستم های معمولی مصرف می کنند ، این گزارشی است که سازمان های انرژی ارائه داده اند.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان

مزایای زیست محیطی :

شاید مهمترین مزیت ساختمانی که از فناوری های سبز استفاده می کند ، تأثیر محیط زیست باشد. به عنوان مثال ، فن آوری های متعارف ، مانند ژنراتورهای نفتی ، آسیب زیادی به محیط وارد می کنند ، بنابراین این نکته شرکت ساختمانی شما را برای انتخاب فناوری های سبز ضروری می سازد. به طور خاص ، فناوری سبز با کاهش تولید کربن و حفظ محیط زیست نه تنها به شرکت شما در جهت پیشرفت کمک می کند، بلکه باعث کاهش هدر رفت نیرو ، موجب صرفه جویی در مصرف آب و کاهش انرژی نسبت به فناوری های سنتی می شود.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان

ایجاد اشتغال می کند :

بخش انرژی سبز امروز مسئولیت انبوهی از فرصتهای شغلی در بازار را بر عهده دارد. در مورد راه حل های پایدار در صنعت ساخت و ساز نیاز به افراد با تخصص کافی وجود دارد. بخش انرژی سبز یک بازار در حال توسعه است که در اینجاست تا برای نسل های زیادی باقی بماند. در نتیجه ، بسیاری از گزینه های اشتغال زایی برای افراد به وجود آمده و برخی از آنها شامل مهندسین بهداشت محیط ، کارشناسان انرژی خورشیدی و همچنین کارشناسان کارآمد در زمینه نورپردازی هستند.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان

مشوق های مالیاتی :

ساختمان هایی که راه حل های سبز قابل قبولی دارند ، اعم از مسکونی یا تجاری ، واجد شرایط دریافت پاداش مالیاتی دولت ( معافیت های مالیاتی ) هستند. در بیشتر موارد ، ساختمان برای کار با فناوری های سبز مانند سلولهای فتوولتائیک ، بخاری های خورشیدی ، قدرت زمین گرمایی یا حتی سیستم های بادی کوچک ارزیابی خواهد شد. دولت مشوق های مالیاتی ( معافیت های مالیاتی ) برای تشویق مشاغل برای اتخاذ راه حل های سبز در کارهای روزانه خود فراهم می کند.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان

مزایای فناوری سبز برای شرکت های ساختمانی :

هیچ مشکلی وجود ندارد که مشاغل همیشه به دنبال راه حل های جایگزین برای کاهش هزینه ها باشند. به طور خاص ، مشاغل ساختمانی از بسیاری جهات می توانند از راه حل های انرژی سبز بهره مند شوند.

مطالعات بی شماری نشان داده اند که اتخاذ فناوری های سبز برای مشاغل ساختمانی نیازی قانع کننده است. تئوری اصلی این است که ساختمانهای سبز فقط مربوط به حفظ محیط زیست نیستند ، بلکه در مفهوم واقعی، راهکارهای مستمر و پایداری برای شرکت سازنده دارد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که مشاغل ساختمانی که از فناوری های سبز استفاده می کنند ، بیشتر از رقبا در ساخت و ساز، جذب مشتری می کنند. این نوع مزایای خاص مربوط به مسئولیت اجتماعی در مورد شرکت در طرح های حفظ محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی است که به موجب آن مشتریان تمایل دارند به طریقی به حفظ محیط زیست کمک کنند.

جهت دریافت مشاوره و دموی رایگان نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان کاوش درخواست خود را در زیر ثبت کنید.

علاوه بر این ، یک شرکت ساخت و ساز که راه حل های پایدار کافی در محل خود دارد ، هزینه های انرژی و بهره برداری را کاهش داده است. به عنوان مثال ، متوسل شدن به انرژی خورشیدی به جای برق می تواند تقریباً در 30٪ صورت حساب های ابزار آلات برقی را کاهش دهد. علاوه بر این ، مشاغل ساختمانی که از فناوری سبز بهره می برند واجد شرایط دریافت مشوق های مالیاتی از طرف دولت هستند. سپس پول نقد اضافی می تواند در عملیات مشاغل سرمایه گذاری شود و بدین ترتیب مقررات کلی خدمات افزایش یابد.

نتیجه گیری استفاده از فناوری سبز در ساختمان :

در مجموع با کنارهم گذاشتن موارد ذکر شده در بالا ، فناوری های سبز برای هر شرکت ساختمانی که می خواهد عملکرد خود را بهبود ببخشد ، رشد شرکت را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهد و همچنین یک سرمایه گذاری ارزشمند است. در حالی که فناوریهای سبز ممکن است برای اجرای اولیه هزینه بیشتری داشته باشند ، اما مزایای بلند مدت آنها از مزایای کوتاه مدت برای هر شرکت ساختمانی فراتر می رود.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان

نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان در فناوری سبز :

از مهم ترین عوامل در حفظ محیط زیست و حفظ طبیعت، عدم استفاده از محاسبات کاغذی و قطع کمتر درختان است. در همین راستا با استفاده از نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان علاوه بر اینکه می توانید تمام محاسبات مالی خود را در نرم افزار حسابداری ثبت کنید، بلکه می توانید تمام نقشه ها و پلن های خود را که قبلا در نرم افزار های نقشه کشی، طراحی کرده اید به بایگانی مدارک نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان اضافه کنید و هم در مصرف کاغذ صرفه جویی کنید و هم در هر لحظه و هر کجا که نیاز به آنها دارید، بتوانید به اسناد و مدارک و نقشه های خود دسترسی داشته باشید.

جهت مشاهده امکانات و ویژگی های نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان کاوش کلیک کنید.

شما می توانید نظرات خودتان را در مورد فناوری سبز در ساختمان و موارد مرتبط با پیمانکاری و ساختمان را با ما در میان بگذارید. در پایان امیدواریم این مقاله مفید واقع شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط نرم افزارهای حسابداری و مدیریتی مجموعه نرم افزاری کاوش ، می توانید با کارشناسان خبره این مجموعه تماس بگیرید.


دانلود فایل صوتی


منابع:

benefits-of-green-technology-in-construction-today

what-s-the-future-of-energy

نظرات

0 نظر ارسال نظر