ساخت و ساز تجاری چیست

ساخت و ساز تجاری چیست

ساخت و ساز تجاری چیست؟

ساخت و ساز تجاری شامل طراحی، بازسازی و ساخت سازه های تجاری است. معمولا این گونه پروژه ها با تجهیزات و بودجه هایی سنگین که توسط پیمانکاران دولتی و همچنین دولت های محلی و ملی تأمین می شود، اجرا می شوند. توسعه دهندگان و پیمانکاران برای ارائه قرارداد ساخت با ارائه پیشنهادات به صورت مناقصه با یکدیگر به رقابت می پردازند. هرچه طرح دقیق تر و بودجه درخواستی برای اتمام پروژه مناسبتر باشد، شانس بیشتری برای برنده شدن در پروژه های ساخت و ساز تجاری خواهند داشت. با استفاده از مهندسین تخمین بودجه و پروژه می توان دقیق ترین و مقرون به صرفه ترین طرح را برای پروژه ی ساخت و ساز تجاری ارائه کرد.

مطالعه بیشتر: آشنایی با امکانات نرم افزارهای حسابداری کاوش

پخش آنلاین :
دانلود فایل صوتی در انتهای مطلب

در کشور های توسعه یافته، ادارات سرشماری گزارش داده اند که از ماه مارس 2020، تاکنون 88522 میلیون دلار در بخش ساخت و ساز تجاری هزینه شده است. این رقم نسبت به ماه مارس 2019 با افزایش 2،229 میلیون دلاری (2.6 درصدی) همراه بوده است و این نشان از اهمیت ساخت و ساز تجاری در کشور های توسعه یافته و در حال پیشرفت دارد.

افزایش هزینه ها در کسب و کار ها و کمبود ساختمان های مناسب برای مکان های تجاری، به معنای نیاز بیشتر به ساخت و نگهداری فضاهای تجاری است. بیایید نگاهی به سه نوع ساخت و ساز تجاری و نقش آنها در صنعت بیندازیم.

انواع ساخت و ساز تجاری چیست؟

پروژه های ساختمانی تجاری می توانند در ابعاد کوچک، متوسط و مقیاس بزرگ باشند. این پروژه ها از رستوران و سازه های اداری گرفته تا ساختمان های بلندی که در شهرهای بزرگ دیده می شوند، تشکیل شده اند.

ساخت و ساز تجاری

نوع 1: ساخت و ساز تجاری در مقیاس کوچک :

ساخت و ساز در مقیاس کوچک شامل اصلاح سیستم های فاضلاب، طراحی و بازسازی فضای داخلی و خارجی ساختمان تجاری می شود. طول پروژه ها کوتاهتر است و به تجهیزات و کارکنان کمتری نیاز دارد.

نمونه ای از یک پروژه ساخت و ساز تجاری در مقیاس کوچک :

سوپر مارکت ها و کافه رستوران های کوچک که در مناطق مختلف شهر ساخته می شوند.

نوع 2: ساخت و ساز تجاری در مقیاس متوسط :

ساخت و ساز تجاری در مقیاس متوسط شامل به روزرسانی، گسترش فضا در پروژه های ساختمانی نسبت به سازه اولیه است. پروژه های ساخت و ساز تجاری در مقیاس متوسط، پیچیده تر از پروژه های تجاری در مقیاس کوچک هستند، مانند اضافه کردن امکانات و ویژگی های بیشتر به یک ساختمان اداری یا تجاری. این بدان معنی است که انجام پروژه ها ممکن است چندین ماه تا یک سال به طول انجامد.

نمونه ای از یک پروژه ساخت و ساز تجاری در مقیاس متوسط :

هایپر مارکت ها دارای سرویس های بهداشتی و فضای بازی کودکان و رستوران هایی که غذاهای سنتی و فست فود را با هم ارائه می دهند و یا استخر ها و مجتمع های آبی که امکانات تفریحی و رفاهی زیادی را ارائه می دهند.

نوع 3: ساخت و ساز تجاری در مقیاس بزرگ :

ساخت و ساز تجاری در مقیاس بزرگ شامل پروژه های بزرگ ساختمانی هتل ها، فرودگاه ها، ساختمان های دولتی، جاده ها و آسمان خراش ها می شود. بودجه این "پروژه های بزرگ" را شرکت های بزرگ ساخت و ساز تجاری و سازمان های دولتی تأمین می کنند. در این پروژه ها تیم های بزرگ بهمراه تجهیزات سنگین برای انجام و تکمیل این گونه پروژه ها فعالیت می کنند. تکمیل پروژه های ساخت و ساز تجاری بزرگ ممکن است چندین سال به طول انجامد.

نمونه ای از یک پروژه ساخت و ساز تجاری در مقیاس بزرگ :

فرودگاه بین المللی جان اف کندی واقع در نیویورک آمریکا، در حال اجرای یک پروژه توسعه و بازسازی 3.8 میلیارد دلاری برای ترمینال شماره 4 است. این پروژه برای اتمام کامل تا سال 2025 ، 500000 فوت مربع گسترش خواهد یافت و 16 دروازه داخلی جهت سهولت در عبور و مرور اضافه خواهد کرد.

جهت دریافت مشاوره و دموی رایگان نرم افزار حسابداری ساخت و ساز تجاری کاوش درخواست خود را در زیر ثبت کنید.

ساخت و ساز تجاری

روند مناقصه ساخت و ساز تجاری چیست؟

روند مناقصه ساخت و ساز تجاری از طریق پیمانکاران متعددی که پیشنهادات خود را برای برنده شدن در قرارداد ساخت ارائه می دهند، پیش می رود. پیشنهادات با استفاده از الگوهای پیشنهادی ساخت و ساز یا نرم افزار مناقصه ساخت و ساز برای پیشنهادات ایجاد می شوند. این پیشنهادات شامل مواردی مانند طراحی نقشه های اولیه، بودجه مورد نیاز، موارد مربوط به مواد و مصالح و جدول زمانی پیش بینی شده است. زمان و تغییرات آب و هوایی نیز در نظر گرفته می شود، زیرا آنها می توانند دو مورد از گران ترین عناصر مشخص کننده بودجه مورد نیاز باشند.

به عنوان مثال، اگر در یک پروژه در فصل زمستان، برف سنگینی روی زمین بنشیند و جاده ها را مسدود کند، زمان و هزینه بیشتری را به پروژه اضافه می کند.

چه مواردی در الگوی پیشنهادهای ساخت و ساز تجاری نهفته است؟

الگوهای پیشنهادی ساخت و ساز تجاری شامل طرح و نقشه های طراحی شده و شیت اسناد و مدارک است. این اسناد شامل برآوردهای پروژه مانند بودجه، جدول زمانی و هزینه های پیش بینی شده را شرح می دهد.

وام های ساخت و ساز تجاری چگونه کار می کنند؟

وام های ساخت و ساز تجاری هزینه های خرید زمین، اجاره تجهیزات، مواد و نیروی کار را پوشش می دهد. در صورت تصویب، وجوه دریافتی از وام ها به ترتیب برنامه ریزی شده پرداخت می شوند. پیمانکاران باید در بودجه بندی دقیق بودجه کافی برای تأمین هزینه های جانبی مانند بازرسی در سایت را داشته باشند. گذراندن بازرسی از سایت برای دریافت پول بیشتر وام و تکمیل ساختن بسیار مهم است.

وام های ساختمانی چه هزینه هایی می پردازند؟

از آنجایی که پول حاصل از وام ها به بودجه پروژه کمک می کند. برنامه ریزی دقیقی برای تخمین این هزینه ها انجام می شود. وقتی پروژه ساخت و ساز تجاری به اتمام می رسد، ممکن است چندین ماه تا چندین سال بعد از اتمام کار بازپرداخت وام ها زمان ببرد.

ساخت و ساز تجاری

ساخت و ساز تجاری چه تفاوتی با ساخت و ساز مسکونی دارد؟

ساخت و ساز تجاری و ساخت و ساز مسکونی از زیر مجموعه های ساخت و ساز خصوصی هستند. اما، هر کدام از این ساخت و ساز ها پشتوانه مالی، اندازه پروژه و نیازهای تجهیزاتی مختلفی دارند.

  • ساخت و ساز تجاری

پیمانکاران ساخت و سازهای تجاری و سرمایه گذاران خصوصی در قراردادهای بیمارستان ها، فضاهای اداری یا انواع دیگر پروژه های تجاری زیربنای زیادی را پیشنهاد می دهند. البته اندازه سایتهای پروژه های ساخت و ساز تجاری می تواند از کوچک تا بزرگ متغییر باشد. در پروژه های تجاری مرتفع از اسکلت فولادی برای استحکام سازه استفاده می شود. تجهیزات سنگین ساخت و ساز تجاری مانند بولدوزر و بیل مکانیکی به اپراتورها اجازه می دهند مواد را جابجا کنند.

  • ساخت و ساز مسکونی

ساخت و ساز مسکونی شامل ساخت خانه ها، کانکس ها ، تعاونی ها و خانه های شهری است که توسط صاحبان خانه و سازندگان تأمین مالی می شوند. این ساختمان ها پس از اتمام ساخت برای زندگی مسکونی بهره برداری می شوند. در این پروژه ها معمولاً از چوب برای قاب بندی سازه های کوچکتر مانند خانه ها ویلایی و تیرهای بزرگ فولادی برای آپارتمان ها استفاده می شود. اندازه این پروژه ها متفاوت است و از تجهیزات کوچک تا متوسط مانند لودرهای جمع و جور و مینی بیل مکانیکی استفاده می کنند.

شرکت های ساختمانی مسکونی و تجاری برای انجام کار از تجهیزات مختلفی استفاده می کنند. در عین حال ، آنها بخشهای حیاتی صنعت ساخت و ساز هستند. وجود هر دو برای شهرهای در حال توسعه بسیار مهم است.

ساخت و ساز تجاری

ساخت و ساز تجاری در یک نگاه:

صنعت ساخت و ساز تجاری بیش از آنچه تصور می شود پیچیده است. با نگاهی عمیق تر به ساخت و ساز تجاری و موارد مرتبط با آن می توان فهمید که تجربه و اطلاعات فراوانی برای ورود به این عرصه مورد نیاز است.

پیش بینی های صنعت ساخت و ساز برای سال 2021 نشان می دهد که ارتقا حمل و نقل عمومی و پروژه های شهر هوشمند بخش ساخت و ساز تجاری را متحول خواهد کرد.

این بدان معناست که نیاز به املاک تجاری جدید در ابعاد و کاربری های متفاوت بیشتر خواهد شد. با رو به رشد بودن شهرهای هوشمند، شرکت های ساختمانی در حال پیشرفت های فراوانی هستند و برنامه ای برای توقف ندارند. از این رو نیاز است که پیمانکاران و شرکت های انبوه سازان برای مدیریت حسابداری پیمانکاری خود از ابزار ها و نرم افزار حسابداری ساخت و ساز تجاری استفاده کنند.

درخواست دموی رایگان

شما می توانید نظرات خودتان را در مورد با ساخت و ساز تجاری و موارد مرتبط با نرم افزار حسابداری ساخت و ساز تجاری را با ما در میان بگذارید. در پایان امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. برای آشنایی بیشتر با امکانات نرم افزارهای مجموعه کاوش می توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در تماس باشید.


دانلود فایل صوتی


منابع:

commercial construction

what is commercial construction

what is commercial construction

نظرات

0 نظر ارسال نظر