نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری

نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری

نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری ابزاری است که امروزه در میان پیمانکاران از محبوبیت بالایی برخوردار است. به طور کلی نرم افزارها حاصل همکاری میان علوم برنامه نویسی، هوش مصنوعی، مهندسی، طراحی و... است که با اهداف گوناگون طراحی می شوند. برای طراحی هر نرم افزار شرکت ارائه دهنده ابتدا باید به طور کامل چالش های پیش روی کسب و کار مورد نظر خود – که در اینجا پیمانکاری است – را به خوبی بشناسد و برای حل آن ها چاره ای بیندیشد. به همین منظور قرار است در این مقاله با نرم افزار حسابداری و پیمانکاری کاوش آشنا شوید و از آن به بعد تمامی چالش های مدیریتی و حسابداری مجموعه خود را با آن بر طرف نمایید.

مطالعه بیشتر:  آشنایی با انواع و امکانات نرم افزارهای حسابداری

مقدمه

پیمانکاری حرفه ای تخصصی و پر درآمد است. توجه زیاد افراد جامعه به این حرفه سبب ایجاد رقابت در میان افراد شده است. به همین دلیل است که بسیار می شنویم، افراد شغل خود را به پیمانکاری تغییر داده اند. اما لازم است بدانید پیمانکار موفق پیمانکاری است که بتواند به خوبی از پس مدیریت پروژه های خود برآید و پروژه را مطابق قرارداد بدون کم و کاست تحویل دهد. البته تحویل به موقع پروژه نکته مهم دیگری است که باید به آن اشاره کرد. تمامی این اتفاقات زمانی مطلوب است که پروژه شما سود آور باشد. بله، درست است! توجه به تمامی جزئیات و رسیدن به نتیجه مطلوب کار دشواری است که با مطالعه این مقاله و توجه به نکات آن میسر خواهد شد.

نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری چیست؟

ابزار مدیریت پروژه | نرم افزار مدیریت پروژه

نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری ابزاری است برای انجام امور پیمانکاری با سرعت و دقتی بالا که برای کار کردن با آن نیاز به دانش تخصصی ندارید. مدیریت پروژه های بزرگ از عهده یک نفر به تنهایی ساخته نیست و گاهی افراد مجبور به استخدام یک فرد با تخصص مدیریت پروژه هستند، که این موضوع خود نیازمند هزینه است. لذا برای صرفه جویی در هزینه ها و حذف خطای انسانی در امور پیمانکاری افراد ترجیح می دهند از نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری کاوش استفاده نمایند، چرا که این نرم افزار علاوه بر حل چالش های مدیریتی یک حسابدار حرفه ای است.

مطالعه بیشتر: آشنایی با امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

مدیریت چند پروژه به صورت همزمان

هنگامی که حرف از نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری میزنیم، عموما افراد با توجه به عظمت پروژه های پیمانکاری تصور می کنند که این نرم افزار پیمانکاران را تنها در مدیریت یک پروژه یاری خواهد کرد. این درحالی است که این نرم افزار به تنهایی توان مدیریت چند پروژه به صورت همزمان را به شما خواهد داد. پروژه ها در این نرم افزار به صورت مجزا تعریف می شوند و برای هر پروژه فضایی جداگانه تعریف می شود. این به منزله ارتقا سطح مدیریتی و همزمان ارتقا سطح درآمدی شما خواهد بود.

سوددهی پروژه با نرم افزار

نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری قابلیت هایی دارد که شما را یاری خواهد کرد، در هر مرحله از کار، میزان سود و زیان پروژه را مورد ارزیابی قرار دهید. ارزیابی مداوم مالی؛ سبب تسلط بیشتر شما بر وضعیت مالی پروژه خواهد شد و از هر نقطه ای که پروژه در مرحله زیان دهی قرار بگیرد، شما متوجه آن خواهید شد و به دنبال عامل این اتفاق خواهید رفت. برای این کار نیاز به محاسبات پیچیده و حساب و کتاب ندارید. حتی شاید بهتر است بگوییم نیاز به کاغذ و خودکار نیز ندارید، چرا که نرم افزار بعد از دریافت اطلاعاتی که شما وارد می کنید، نمودار هایی تحت عنوان نمودار سود و زیان نشان می دهد، که با یک نگاه می توانید به وضعیت پروژه خود پی ببرید و با بررسی سعی در برطرف نمودن عامل مخرب کنید.

نکات مهم برای مدیریت پروژه های پیمانکاری

نکات مهم برای مدیریت پروژه | استفاده از نرم افزار در مدیریت پروژه

در ادامه به بیان نکاتی می پردازیم که برای مدیریت پروژه های پیمانکاری به آن ها نیاز خواهید داشت.

هماهنگی با اعضا درگیر در پروژه

هرچه میزان هماهنگی اعضا درگیر در پروژه بیشتر باشد امور با دقت و نظم بیشتری پیش خواهد رفت. بخشی از این هماهنگی به مدیریت پیمانکار پروژه بستگی دارد. به همین منظور در نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری قسمتی در نظر گرفته شده است که با کمک آن می توانید اعضا مختلفی تعریف کنید و به هر یک دسترسی مشخصی بدهید، تا آن ها نیز با استفاده از این دسترسی، اطلاعات خود را در این نرم افزار وارد کنند. وارد کردن اطلاعات در نرم افزار توسط افراد مختلف با دسترسی های محدود سبب به جود آمدن آمار های واقعی و به روز می شود.

مدیریت بحران

هنگام بروز هرگونه بحران باید به موقع آن را مدیریت کنید. توان مدیریتی شما در این مواقع سنجیده می شود حال اگر ابزاری داشته باشید که به طور مداوم اوضاع را به شما گزارش دهد و اطلاعات شما را در سطح متناسبی از پیشرفت پروژه قرار دهد شما تسلط کافی بر امور خواهید داشت و بدون ابهام تنها به حل چالش به وجود آمده خواهید پرداخت. اما حالتی را در نظر بگیرید که دچار بحران شده اید، پروژه شما در آستانه زیان دهی است و شما اطلاعی ندارید، و برای حل مشکل اولین راه حل که به نظرتان می رسد را با صرف هزینه اجرایی می کنید. اما همین موضوع سبب شکست شما در پروژه می شود.

مدیریت هزینه کرد

انبارداری و مدیریت هزینه کرد در نرم افزار مدیریت پیمانکاری امکان پذیر است، این موضوع سبب دانش لحظه ای شما از اوضاع انبار کالاهای خریداری شده می شود و هزینه کرد پروژه را بهینه خواهد کرد. اگر سیستمی برای انبارداری کالا ها نداشته باشید ممکن است مقدار زیادی هزینه به صورت پنهان از چشم شما دور بماند و این سر آغازی برای بی نظمی در پروژه های شما است.

تهیه اسناد و مدارک حسابداری و نگهداری از آن ها

هر پروژه اقتصادی نیازمند بررسی های مالی است و هر بررسی مالی نیازمند اسناد و مدارک مورد نیاز به خود است. در همین راستا مدیران پروژه های پیمانکاری باید اقدام به تهیه و نگهداری اسناد مالی نمایند. حل این چالش با نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری از آنچه تصور می کنید راحت تر است. چرا که این نرم افزار امکان تهیه دفتر روزنامه، دفتر معین و دفتر کل را به شما می دهد، علاوه بر این می توانید تمامی اسناد را توسط سیستم کلودینگ بدون نگرانی، با فضایی بینهایت نگهداری کنید.

کاوش فردا

پروژه پیمانکاری و نرم افزار | نرم افزار حسابداری برای مدیریت پروژه

نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری مانند اهرمی قدرتمند شما را در انجام پروژه های پیمانکاری مختلف به خوبی یاری خواهد کرد. این نرم افزار حاصل سال ها تجربه تولید نرم افزار حسابداری و مدیریتی توسط تیم نرم افزاری کاوش است. نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری با کاربری ساده و بدون پیچیدگی به صورت اختصاصی برای پیمانکاران طراحی و پیاده سازی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این نرم افزار می توانید همین حالا با کارشناسان مجموعه نرم افزاری حسابداری کاوش در تماس باشید.

سخن آخر

در این مقاله به معرفی نرم افزار مدیریت پروژه پیمانکاری پرداخته شد و همچنین نکاتی مهم برای مدیریت این پروژه ها بیان شد، که با به کاربردن آن ها می توانید پرقدرت تر و حرفه ای تر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهید.

نظرات

0 نظر ارسال نظر