چگونه پیمانکار شویم

چگونه پیمانکار شویم

اگر شما هم با اطلاع از درآمد و مزایای شغل پیمانکاری به دنبال پاسخ پرسشی نظیر چگونه پیمانکار شویم هستید باید در وهله اول با شغل پیمانکاری آشنا شوید. حوزه فعالیت پیمانکاران بسیار گسترده است و باید در قدم اول به انتخاب حوزه فعالیت خود بپردازید به این منظور براساس علاقه مندی خود می توانید حوزه فعالیتی پیمانکار حمل و نقل، عمومی، باغبانی و فضای سبز، خدمات شهری و شهرداری، طبخ و توزیع غذا، خدمات و تاسیسات ساختمانی و... را انتخاب کنید. موضوع اصلی در شروع فعالیت توانایی شما در مدیریت افراد، حساب ها، خرید ها مخارج و دیگر مسائلی است که با آن ها به طور مداوم سر و کار خواهید داشت.

شرکت نرم افزاری کاوش فردا با مطالعه و نیاز سنجی های مداوم موفق به ساخت نرم افزاری کاربردی برای مدیریت امور مختلف پیمانکاران شده است. شما با استفاده از این نرم افزارهای حسابداری و مدیریتی می توانید به راحتی چالش های شغلی خود را مرتفع نمایید، چرا که کار با این نرم افزار بسیار راحت بوده و بدون اینکه حسابداری را به صورت حرفه ای آموزش دیده باشید می توانید امور حسابداری مربوط به حرفه خود را انجام دهید. به منظور کسب اطلاع بیشتر در ارتباط امکانات این نرم افزارها می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

مقدمه

بررسی انواع قراردادهای پیمانکاری ساختمان

پیمانکار شخصی حقیقی و یا موسسه ای حقوقی است که بر حسب پیمان به انجام وظایف خود می پردازد. این وظایف ممکن است گاهی ساخت یک مجتمع مسکونی و یا ساخت یک پارک جنگلی در دل یک شهر باشد. در واقع پیمانکار فردی است که به نمایندگی از کارفرما به انجام تمامی امور مورد نیاز تا اتمام پروژه می پردازد. قرارداد پیمانکاری موضوعی است که براساس آن وظایف پیمانکار به وضوح مشخص می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از چگونگی تنظیم قرارداد پیمانکاری مقاله مربوط به این موضوع را مطالعه نمایید.

مطالعه بیشتر: آشنایی با انواع قراردادهای پیمانکاری

مسئولیت های پیمانکار

برای درک بهتر از پاسخ هایی که در جواب چگونه پیمانکار شویم به گوش شما می خورد باید با مسئولیت های پیمانکار به خوبی آشنایی داشته باشید. از جمله مسئولیت های پیمانکار می توان به؛

    • توانایی مدیریت منابع انسانی
    • توانایی کنترل مخارج متناسب با درآمد
    • توانایی محاسبه سود و زیان به صورت دوره ای
    • توانایی برآورد میزان پیشروی پروژه

اشاره نمود، که در ادامه به تشریح این موارد خواهیم پرداخت.

توانایی مدیریت منابع انسانی

نرم افزار حسابداری کاوش با موضوع پیمانکاری ساختمان

یکی از مهم ترین توانایی هایی که در هنگام تحقیق پیرامون پرسش چگونه پیمانکار شویم با آن مواجه خواهید شد توانایی مدیریت منابع انسانی است. برای انجام این مهم باید از تمام توان و همه ابزارهایی که می توانید، استفاده کرده و رابطه خوبی را با منابع انسانی خود برقرار کنید. در این صورت امور جاری پروژه های شما با چالش های کمتری مواجه خواهد شد، چرا که هر فرد تمامی امور محول شده به خود را به بهترین نحو انجام خواهد داد. نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش به شما این امکان را می دهد تا برای هر فرد دسترسی مشخصی تعیین نمایید و علاوه بر کنترل نحوه عملکرد او از روند امور آگاه باشید.

توانایی کنترل مخارج متناسب با درآمد

برای اینکه بدانیم چگونه پیمانکار شویم باید بدانیم که عموما قرارداد های پیمانکاری به این صورت است که پروژه یک بودجه مشخص دارد و تمامی هزینه ها و مخارج باید براساس همان بودجه تنظیم نمود. برای این کار بدون استفاده از ابزارهای تخصصی نیاز به علم حسابداری و توانایی کنترل بسیار بالا داریم اما در صورتی که تنها از یک ابزار قدرتمند مدیریتی و حسابداری استفاده کنید، می توانید به راحتی در تمام طول پروژه مخارج و هزینه های خود را مدیریت کنید. نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش در کنار هزاران قابلیت کاربردی، قابلیت مدیریت مخارج را نیز برای شما فراهم می کند. با این نرم افزار بدون نیاز به اطلاعات تخصصی حسابداری می توانید مراحل پیشرفت پروژه و هزینه های انجام شده تا به آن لحظه را بررسی کرده و برنامه مابقی مسیر انجام پروژه را تنظیم نمایید.

توانایی محاسبه سود و زیان به صورت دوره ای

اگر از یک فرد حرفه ای در مورد اینکه چگونه پیمانکار شویم سوال بپرسید، او قطعا به شما خواهد گفت که باید توانایی محاسبه سود و زیان پروژه خود را داشته باشید. اگر این توانایی در پیمانکار وجود نداشته باشد به صورت مداوم در تمامی پروژه های خود با چالش مواجه خواهید شد. کسب این مهارت نیاز به وقت زیادی ندارد و می توان با استفاده از نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش پروژه های خود را فاز بندی کرده و میزان سود و زیان هر فاز را به صورت جداگانه محاسبه کنید. با این قابلیت می توانید در مدت زمان اندکی به جای یک پروژه دو و یا چند پروژه را به راحتی مدیریت کرده  و درآمد خود را چند برابر کنید.

توانایی برآورد میزان پیشروی پروژه

نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

همانطور که می دانید هر پروژه علاوه بر محدودیت بودجه محدودیت زمانی نیز دارد. یک عامل محدود کننده مدت زمانی است که هنگام تنظیم پیمان از آن یاد شده است و عامل بعد عدم ثبات نرخ ارز و قیمت های مصالح و لوازم مورد نیاز شما است. اگر برای چگونگی پیشروی پروژه استراتژی خاصی نداشته باشید و میزان پیشروی پروژه را تحت نظر نداشته باشید، ممکن است با خسارات جبران ناپذیری مانند عدم انجام تعهد در مدت زمان مشخص شده و یا گرانی های مختلف مواجه شوید به طوری که پروژه علاوه بر سود­ده نبودن وارد مرحله زیان دهی می شود.

ابزار قدرتمند و پیمانکاری

همزمان با تحقیق و پژوهش پیرامون موضوع چگونه پیمانکار شویم دنبال ابزارهای قدرتمندی باشید، تا نه تنها در ابتدای کار بلکه در تمام طول راهی که پیش رو دارید هموار کننده مسیر باشد. هر چه هنگام مواجهه با چالش ها تجهیزات بیشتری داشته باشید در حل کردن و عبور از مسیرهای سخت کاری موفق تر خواهید بود و با اثبات توانایی های خود، مسیر موفقیت را با سرعت بیشتری طی خواهید کرد. استفاده از نرم افزارهای حسابداری نظیر نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش راه حلی هوشمندانه برای فائق آمدن بر مشکلات دیرینه شغل شیرین و پیچیده پیمانکاری است. با این اقدام هوشمندانه شما می توانید به رقابتی مدرن با همتایان خود بپردازید. پس تا زمان از دست نرفته است تجهیزات خود را کامل کنید!

سخن آخر

امروزه افراد امور حسابداری مجموعه خود را یا به صورت برون سپاری به شرکت های حسابداری و یا با استفاده از نرم افزار های حسابداری انجام می دهند و دیگر نیاز نیست هر فرد برای انجام امور خود ، تمام امور را به صورت تخصصی فرا بگیرید. تنها کافی است افراد از انرژی و وقت خود بهینه و هوشمندانه استفاده کنند و به دنبال شکوفایی مهارت های خود در حرفه مورد علاقه خود باشند. پیشنهاد ما به همه پیمانکاران و افرادی که نیاز به مدیریت امور حسابداری مجموعه خود را دارند استفاده از نرم افزار های حسابداری و کاوش است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان خبره ما در ارتباط باشید.

نظرات

0 نظر ارسال نظر