طراحی داخلی ساختمان | حسابداری کارگاه ساختمانی

طراحی داخلی ساختمان | حسابداری کارگاه ساختمانی

مقدمه:

طراحی داخلی یک زمینه کاری جذاب است و به مهندسان معمار و پیمانکاران شاغل در این صنعت امکان می دهد مهارت های خلاقانه خود را با کسب و کار ترکیب کنند زیرا طراحی داخلی هنر استفاده از فضاهای کاربردی و تعامل با سلیقه انواع مختلفی از مشتری هاست. با در نظر گرفتن صنعت ها و مشاغل در حال رشد، انتخاب شغل طراحی داخلی می تواند یکی از گزینه های مورد علاقه برای پیمانکاران و مهندسان باشد. این مطلب خلاصه ای از مواردی را شامل می شود که برای معماران و پیمانکاران علاقمند به حضور در زمینه طراحی داخلی مناسب است.

در این مطلب مواردی از جمله :

  • مبانی طراحی داخلی
  • نحوه تبدیل شدن به یک طراح داخلی
  • مهارت های لازم برای طراحی داخلی
  • ابزار و فناوری برای طراحی داخلی
  • مدیریت مالی و حسابداری طراحی داخلی
پخش آنلاین :
دانلود فایل صوتی در انتهای مطلب

ما هر یک از این موارد را بررسی کرده ایم و به طور مختصر هر کدام را توضیح داده ایم، پس با ما همراه باشید.

طراحی داخلی | حسابداری کارگاه ساختمانی

مبانی طراحی داخلی :

در سطح پایه ، طراحان داخلی ، به صورت آزاد و یا به عنوان بخشی از یک شرکت طراحی ، فضاهای زندگی و کاری را برای انواع مختلف مشتری طراحی و ایجاد می کنند. طراحان غالباً در یک منطقه خاص مانند فضای سبز ، طراحی منزل یا فضاهای کاری شرکت تخصص دارند. هرکسی که طراحی داخلی را به عنوان یک حرفه در نظر بگیرد سؤالات بیشماری خواهد داشت ، از جمله:

آیا داشتن مدرک طراحی داخلی برای استخدام در شرکت های ساختمانی لازم است؟

آیا باید برای شرکت ساختمانی کار کنم یا می توانم خودم به صورت شخصی کار کنم؟

آیا باید در یک حوزه خاص از طراحی تخصص داشته باشم؟

نحوه تبدیل شدن به یک طراح داخلی :

تبدیل شدن به یک طراح داخلی حرفه ای بیش از هر چیزی خلاقیت می طلبد. یک طراح داخلی موفق همچنین نیاز به آموزش کاربردی ، نظم و انضباط ، عزم و مهارت و همچنین مهارت در کسب و کار و بازاریابی قوی دارد. یک طراح داخلی هر پروژه ای را که به اتمام می رساند درهای جدید و متفاوتی از طراحی و سلیقه مشتری پیش رویش باز می شود.

  • مدرک طراحی داخلی را بدست آورید

در حالی که آموزش رسمی یک ضرورت مطلق نیست اما اکثر شرکت های طراحی داخلی نیاز دارند که طراحان حداقل مدرک لیسانس را در اختیار داشته باشند. یک مدرک در رشته و گرایش خاص ترجیح داده می شود ، اما داشتن مدرک طراحی داخلی عمومی به طور کلی قابل قبول است در صورتی که همراه با دوره های طراحی داخلی ، دوره هایی مانند طراحی فضای باز و بسته و طراحی رایانه ای (CAD) را نیز گذرانده باشد. برای رشته طراحی داخلی مدارک تحصیلی در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا نیز موجود است.

  • برخی از پروژه های خود را به مشتریان هدیه بدهید.

برای طراحان داخلی به ویژه آنهایی که تازه شروع به کار می کنند ، استخدام بدون تجربه کاری ممکن است دشوار باشد. البته مشکل این است که بدست آوردن تجربه بدون انجام کار غیرممکن است. بنابراین بسیاری از طراحان داخلی جدید با انجام کار رایگان شروع به اندوختن تجربه می کنند. طراحان می توانند خدمات خود را به دوستان و خانواده خود ارائه دهند، یا داوطلبانه برای کمک به خدمات یا سازمانهای محلی یا حتی مشاغل کوچک که قادر به پرداخت هزینه های یک طراح حرفه ای نباشند، کار خود را شروع کنند. طراحان جدید حتی می توانند در خانه های خود کار کنند. نکته مهم این است که هزینه مهارت های مورد نیاز را هنگامی که استخدام شدید دریافت کنید. 

  • ساخت یک نمونه کار

مطمئن باشید که از تمام کارهای خود عکس با کیفیت گرفته و آنها را در قالب یک نمونه کار حرفه ای ذخیره کرده اید. کاتالوگ های  جامع و با کیفیت بالا مهمترین ابزار برای طراحان داخلی است که به دنبال مشتری هستند. این امر نه تنها به مشتریان بالقوه این امکان را می دهد تا بهترین کار شما را مشاهده کنند ، بلکه توانایی شما را در ارائه خود به روشی حرفه ای و منظم نشان می دهد. علاوه بر عکس ، مجموعه ای از طرح ها و پروژه های خود را نیز معرفی کنید و از ارائه نمونه هایی متنوع از طیف گسترده ای از پروژه ها نترسید. علاوه بر این ، امروزه بسیاری از طراحان داخلی نسخه های آنلاین کاتالوگ خود را همراه دارند و در صورت نیاز در اختیار مشتریان قرار می دهند.

  • جستجو برای ادامه فرصت های آموزش

بسیاری از طراحان گواهینامه های حرفه ای را دریافت می کنند و همچنین می توانند با حضور در کنفرانس های طراحی داخلی ، از روند تغییرات در طراحی داخلی باخبر باشند و بروز بمانند. همچنین موسسات و آموزشگاهایی نیز وجود دارد که مدارک معتبر برای طراحان داخلی ارائه می دهند. علاوه بر این، بسیاری از کنفرانس ها ، کارگاه ها و جلساتی که توسط بسیاری از سازمان ها در طول سال ارائه می شوند و معمولا افراد باتجربه و سرشناسی از داخل و خارج کشور در این کنفرانس ها و همایش ها شرکت می کنند، می توانید در این همایش ها شرکت کنید و لوح ها و گواهینامه های معتبر را دریافت کرده و در دفتر کار خود قرار دهید.

مهارت های لازم برای طراحی داخلی :

علاوه بر حس ذاتی از سبک و خلاقیت در هنگام انتخاب عناصر طراحی برای مشتری ، مهمترین مهارت طراحان داخلی می تواند این باشد که توانایی برقراری ارتباط و مهارت گوش دادن را به خوبی آموزش دیده باشند. هسته ی اصلی طراحی داخلی این است که، طراحان باید بتوانند خواسته های مشتری خود را بفهمند و آنها را به تیم ها ، مهندسین و سایر افرادی که در این پروژه کار می کنند، منتقل کنند. طراحان باید بتوانند به هر فضایی که نگاه می کنند، تصور کنند که چگونه اجزای مختلف در کنار هم جمع می شوند. انتقاد پذیری و استفاده از نظرات دیگران ضروری است، زیرا دیدگاه افراد با یکدیگر کاملا متفاوت است و ممکن است دیدگاه شما فنی باشد و دیدگاه مشتری هنری. و همچنین یکی از مهارت های مهم این است که پروژه ها را در بودجه و جدول زمانی مشخص نگه دارید و آن ها را به موقع به پایان برسانید.

طراحی داخلی | حسابداری کارگاه ساختمانی

ابزار و فناوری برای طراحی داخلی :

ابزارهایی که اغلب توسط طراحان داخلی مورد استفاده قرار می گیرند شامل بسیاری از موارد معمول در معماران است: ترسیم مقیاس ها ، نقشه ها ، دستگاه های اندازه گیری و ابزارهای مختلف طراحی. یک دوربین با کیفیت مانند یک منبع با ارزش برای طراحان است، هم برای عکاسی از فضای اصلی و هم برای طراحی آنها برای اضافه کردن به یک نمونه کار

به طور فزاینده ، فناوری نقش مهمی در روند ایجاد و طراحی بازی می کند. هر کسی که به طور جدی به دنبال طراحی داخلی باشد باید از رایانه ای برخوردار باشد که بتواند قطعات مختلفی از نرم افزار طراحی را اجرا کند. برخی از برنامه ها عبارتند از :

نرم افزارهای دیگر که به مدیریت پروژه ها و شرکت های تجاری طراحی کمک می کند. شامل :

مدیریت مالی و حسابداری طراحی داخلی :

در حالی که حسابداری بخش مهمی از هر شغل است، هنگامی که شما شغلتان طراحی داخلی است، حسابداری از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود. شما باید بطور دقیق بدانید که برای پروژه ها چقدر هزینه می شود آن هم به این صورت که شما پول را جلوتر دریافت می کنید و سپس طراحی را شروع می کنید و یا هزینه پروژه را از قبل به مشتری اعلام می کنید. همچنین باید مطمئن شوید که بودجه را به درستی تخصیص می دهید تا از افزایش بودجه جلوگیری کنید. با در نظر گرفتن نکات مربوط به حسابداری در طراحی داخلی ، می توانید با استفاده از نرم افزار حسابداری کارگاه ساختمانی امور مالی خود را در دست بگیرید.

تمام مخارج خود را بصورت جداگانه ثبت کنید

بهترین راه برای اطمینان از عدم وجود مشکلی در رابطه با هزینه ها ، دریافت همه چیز به صورت کتبی و ثبت در نرم افزار حسابداری کارگاه ساختمانی است. قبل از شروع یک پروژه ، قراردادی منعقد کنید تا مشتری شما دقیقاً بداند که شما چه کاری انجام می دهید و چه صورتحساب هایی دارید. این مانع از هرگونه سردرگمی می شود و از هر دو طرف محافظت می کند. هنگامی که از تأمین کنندگان خود سفارش می گیرید، نحوه ی اجرای سفارشات را در نظر بگیرید. این امر نه تنها باعث می شود که هزینه های آن را حساب کنید و فوراً متوجه هرگونه خطای سفارش شوید، بلکه فرایند انجام سفارش را برای تهیه کننده شما نیز ساده می کند. شما باید کلیه رسیدهای خود را که از تهیه کنندگان دریافت می کنید در کنار اسناد و سایر هزینه های مربوط به یک پروژه بایگانی کنید. به عنوان مثال، اگر هنگام تهیه وسایل برای پارکینگ هزینه ای پرداخت کرده اید، آن را همراه با رسید پرداخت بایگانی کنید تا بتوانید آن را در  فاکتور مشتری لحاظ کنید. با ثبت تمام هزینه های خود و نگه داشتن رسیدها، در صورتی که مشتری بخواهد ریز جزئیات را بداند، شما نیز اسنادی معتبر و قابل ارائه در اختیار خواهید داشت.

کنترل زمان خود را در دست بگیرید :

از آنجا که پرداخت هزینه ها و دستمزدها قالبا بر اساس زمان انجام کار و متراژ است، باید همواره زمان را در نظر بگیرید. ردیابی درست وقت به شما اطمینان می دهد که با کار کردن بدون ثبت ساعت هایتان، از دست دادن پول را درنظر نمی گیرید. اگرچه این روش عقلانی به نظر نمی رسد، اما غالباً طراحان داخلی زمان خود را رعایت می کنند، به خصوص وقتی زمان کمی داشته باشند. شاید ثبت 15 یا 20 دقیقه کار به نظر نیاید، اما در همین زمان کوتاه هم کار لازم را انجام داده اید. ممکن است بدون ثبت همین دقیقه ها ساعت ها کار کنید و بدون اینکه هزینه ای دریافت کنید.

ساده ترین روش برای ردیابی وقت شما استفاده از یک نرم افزار حسابداری کارگاه ساختمانی است.

در صورت لزوم کمک دریافت کنید :

درست است که با انجام امور حسابداری خود، ار صرف هزینه استخدام حسابدار جلوگیری می کنید، اما همین موضوع می تواند زمان زیادی از شما گرفته و به این شکل از رسیدگی به کارهای سودمند دیگر، باز بمانید.

اگر دانش نرم افزار حسابداری کافی برای انجام این کار را ندارید، استخدام حسابدار بهترین گرینه برای شماست. همچنین ممکن است در نظر داشته باشید که نرم افزار حسابداری خود را به برنامه ای که دارای ویژگی های بیشتری است، ارتقا دهید. اجازه ندهید که مسائل حسابداری برای شما هزینه ای داشته باشد یا بر روابط شما با مشتریان تأثیر منفی بگذارد. با پیگیری وقت و فهرست نویسی تمام هزینه های خود، به درستی مبلغی را دریافت می کنید و مشتریان شما هنگام دریافت فاکتورهایشان هیچ گونه تعجبی ندارند.

طراحی داخلی | حسابداری کارگاه ساختمانی

نرم افزار حسابداری کارگاه ساختمانی :

نرم افزار حسابداری یک ابزار عالی برای حسابداران است. اما نرم افزار حسابداری کارگاه ساختمانی ابزاری است که برای پیمانکاران طراحی شده است. این یک انتخاب پرسود است زیرا نرم افزارهای حسابداری ساده آنچه را که نرم افزار حسابداری کارگاه ساختمانی برای پیمانکاری انجام می دهد، انجام نمی دهند. نرم افزار های حسابداری ساده همه نکات ظریف در مورد حسابداری پیمانکاری را ندارند. اگر در یک شغل خاص فعالیت می کنید، باید از نرم افزار مدیریت پروژه متناسب با شغل خود استفاده کنید. در پایان لازم به ذکر است که این مقاله توسط دپارتمان پیمانکاری مجموعه نرم افزاری کاوش تهیه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با محصولات و خدمات این مجموعه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

جهت مشاهده امکانات و دموی رایگان نرم افزار حسابداری کارگاه ساختمانی کاوش کلیک کنید.

 


دانلود فایل صوتی


منابع:

interior-designer

accounting-interior-designers

designmanager.com

netsuite.com

نظرات

0 نظر ارسال نظر