مشاغل نوین ساختمانی

مشاغل نوین ساختمانی

با پیشرفت علم و تکنولوژی شکل و نوع مشاغل دچار تغییر می شود و مشاغل نوین شکل می گیرند که از جمله آنها می توان به مشاغل نوین ساختمانی اشاره نمود. مشاغل نوین ساختمانی ، مشاغلی هستند که پایه و اساس شکل گیری آن ها براساس نیاز روز و ارائه خدمات بهتر و جدید تر است. ما در این مقاله از مجموعه مقالات گروه نرم افزاری کاوش فردا قصد داریم تا شما را با برخی از مشاغل نوین ساختمانی آشنا کرده و توضیح مختصری از هر یک ارائه دهیم.

کاوش فردا در راستای نوین سازی خدمات و بهبود عملکرد پیمانکاران ساختمانی با کمک علم حسابداری، هوش مصنوعی و برنامه نویسی اقدام به تولید نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی نموده است که این نرم افزار به شما قابلیت مدیریت و حسابداری دقیق پروژه های خود را ارائه می کند. برای بررسی جزئیات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید به کارشناسان تلفنی با ما در تماس باشید.

مقدمه

نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی کاوش

مشاغل ساختمانی حوزه بسیار گسترده ای دارد. از نقشه کشی ساختمان تا نازک کاری و فروش واحد های ساختمانی همه مشاغل مرتبط به این حوزه هستند. هر یک از این مشاغل بسته به نیاز روز و امکاناتی که در دسترس  آنها قرار دارد دچار تغییر و تحول می شوند و این تغییرات سبب ایجاد مشاغل نوین ساختمانی می شوند.

به عنوان مثال با ادغام هنر رنگ آمیزی و کامپیوتر امروزه ما با رنگ های کامپیوتری سر و کار داریم و افرادی هستند که متخصص این کار هستند. در گذشته زمانی که استفاده از کامپیوتر و فتوشاپ این چنین گسترده نبود رنگ های کامپیوتری هم جایگاهی در ساختمان سازی نداشتند و رنگ های محدودی از جمله سفید و استخوانی بیشترین کاربرد را داشتند. با وجود اینکه ریسک درست کردن رنگ سفید و استخوانی بسیار کم است باز هم ما شاهد دو و یا سه رنگ شدن محیط اطراف خود بودیم. این درحالی است که با شکل گیری رنگ های کامپیوتری کافی است شماره رنگ دلخواه خود  را بیابید و با خیال راحت رنگ خود را سفارش دهید و نگران چند رنگ شدن محیط نباشید.

معرفی مشاغل نوین ساختمانی

به دلیل گسترده بودن بسیار زیاد حوزه مشاغل ساختمانی قطعا مشاغل نوین ساختمانی هم بسیار زیاد هستند. بیشتر مشاغل نوینی که در این حوزه شکل گرفته و یا در حال شکل گرفتن است ارتباطی هر چند کم با علم کامپیوتر دارد. از جمله این مشاغل می توان به موارد زیر اشاره نمود

    • شرکت های استارت آپی ساختمانی
    • شرکت های نگهداری ساختمان
    • شرکت های اجاره ساختمانی
    • شرکت های ارائه دهنده نرم افزار های ساختمانی

شرکت های استارتاپ آپی ساختمانی

شرکت های استات آپی ساختمانی و پیمانکاری

از جمله مشاغل نوین ساختمانی شرکت های استارت آپی ارائه دهنده خدمات در زمینه ساختمان و امور ساختمانی است. این شرکت ها با ارائه ایده های نوین و کارآمد در همه حوزه های ساختمانی شروع به کار می کنند. جذب سرمایه اندک و بازگشت سرمایه زیاد از ویژگی های بارز استارت آپ ها محسوب می شود.

شرکت های نگهداری ساختمان

در گذشته نگهداری از ساختمان ها به عهده صاحب منزل بود و فرد اگر مشکلی در لوله کشی و یا سقف و کف ساختمان داشت باید خود به دنبال فرد مناسب جهت تعمیر می گشت اما امروزه با وجود شرکت های نگهداری ساختمان نیازی نیست که فرد برای تعمیر بخش های مختلف ساختمان به تعمیرکار های مختلف مراجعه کند. در چند حالت می توان از خدمات شرکت های نگهداری ساختمان استفاده کرد. حالت اول در صورتی است که ساختمان از بدو ساخته شدن تحت نگهداری این شرکت ها باشد و در صورتی که مشکلی به وجود آید تنها با یک تماس شرکت مورد نظر تعمیر کار را به محل فرستاده و تا درست شدن کامل تمامی امور را به عهده خواهد گرفت.

صرفه جویی در هزینه

مقایسه صرفه جویی در هزینه ها، هنگام استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب صرفا مربوط به هزینه خرید نرم افزار نیست بلکه هزینه ای است که شرکت و یا مجموعه شما برای استفاده و خرید پلتفرم باید بپردازد. هنگام استفاده از پلتفرم هایی غیر از نرم افزار حسابداری تحت وب شما باید هزینه پشتیبان گیری، لایسنس آنتی ویروس، کارشناس IT، و... باید بپردازید در صورتی که برای استفاده از این پلتفرم نیازی به پرداخت این هزینه ها نیست و بسیار ارزان تر از نرم افزار های ویندوزی با امکانات مشابه است.

حالت دوم نگهداری ساختمان به صورت قراردادی است. در این حالت مسئول ساختمان به شرکت های نگهداری مراجعه کرده و در طی مدت زمان معلوم قراردادی تنظیم می کنند تا شرکت نگهداری وظایف نگهداری ساختمان را به عهده بگیرد این حالت برای مواقعی که شما از کار یک شرکت راضی نیستید ایده آل است چرا که بعد از مدت قرارداد می توانید شرکت نگهداری ساختمان خود را عوض کنید.

شرکت های اجاره ساختمانی

در گذشته سود با خرید ملک های قدیمی و ساخت و ساز در زمین این ملک ها و در نهایت فروش این املاک بود اما با وجود رکود بازگشت سرمایه از این روش دچار اختلال شده است، چرا که فرد بعد از خرید یک ملک به اصطلاح کلنگی سرمایه خود را تا زمان ساخت بلوکه کرده است، بعد از آن به دلیل عدم تقاضا برای خرید یا همان رکود سرمایه تا زمان فروش بلوکه خواهد ماند. اما در این حالت باید بنا به نیاز جامعه از سرمایه به صورت هوشمندانه تری استفاده کرد. در حالتی که افراد توان خرید مسکن را نداشته باشند مجبور به رهن و اجاره واحد های مسکونی و یا تجاری هستند.

در نتیجه می توان سرمایه ای را که صرف خرید زمین و یا ملک کلنگی و ساخت آن می شود را صرف خرید ملک مسکونی و یا تجاری نمود و آن ها را اجاره داد. در واقع کار شرکت های اجاره ساختمانی خرید و اجاره دادن املاک است.

شرکت های ارائه دهنده نرم افزار های ساختمانی

ارائه دهنده نرم افزار های حسابداری ساختمان و پیمانکاری

یکی دیگر از مشاغل نوین ساختمانی ارائه نرم افزار های ساختمانی است. شرکت های ارائه دهنده این خدمت چند دسته اند شرکت هایی که تخصصی روی یک حوزه از خدمات ساختمانی کار می کنند مانند کاوش فردا، و شرکت هایی که با توجه به سفارش مشتری در هر حوزه ای از امور ساختمانی اقدام به تولید نرم افزار می کنند. کاوش فردا ارائه دهنده انواع نرم افزار های حسابداری در زمینه های مختلف است که یکی از این نرم افزار ها، نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی است. استفاده از این نرم افزار بسیار راحت است و افراد می توانند با خرید این نرم افزار بسیاری از امور مدیریتی و حسابداری خود را به راحتی انجام دهند. نکته جالب توجه در مورد این نرم افزارها این است که شما بعد از خرید تا یک سال پشتیبانی آموزش خواهید داشت و هیچ نگرانی بابت استفاده از آن نخواهید داشت.

سخن آخر

ما در این گفتار به معرفی مشاغل نوین ساختمانی و تشریح مختصری از هر یک پرداختیم. رو آوردن به مشاغل نوین اگر چه ابهامات زیادی دارد اما درآمد از آن ها حداقل تا چند سال تضمینی است اما این در حالی است که در کار خود خلاقیت داشته باشید در این صورت با وجود اینکه رقبای بسیار کمتری دارید می توانید به موفقیت قابل توجهی دست یابید.

نظرات

0 نظر ارسال نظر