مزایا سرمایه گذاری در طلا| مهم ترین زمان خرید آن

مزایا سرمایه گذاری در طلا| مهم ترین زمان خرید آن

همان طور که می بینیم امروزه افراد زیادی به دنبال راهی برای سرمایه گذاری مطمئن هستند. با توجه به افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی بسیاری از افراد از مزایا سرمایه گذاری در طلا غافل شده اند.این روزها، سرمایه گذاری در طلا می تواند به معنای خرید مقادیر فیزیکی طلا یا سهام سهامی باشد که قیمت طلا را دنبال می کند. با افزایش اخیر تورم و ادامه نوسانات بازار، بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال طلا به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری با ثبات تر هستند. سرمایه گذاری در طلا نوسانات و ریسک کلی سبد شما را کاهش می دهد.

در این مقاله توضیح مفصلی از مزایا سرمایه گذاری طلا ارائه کرده ایم.

مطالعه بیشتر: آشنایی با امکانات نرم افزار حسابداری کاوش

چرا در طلا سرمایه گذاری کنیم؟

چرا در طلا سرمایه گذاری کنیم

تا زمانی که پس انداز خود را عاقلانه سرمایه گذاری نکنید، طرح پس انداز شما به نتیجه مطلوب نمی رسد. همیشه گزینه های سرمایه گذاری خود را با در نظر گرفتن اهداف مالی و ریسک پذیری خود انتخاب کنید. مزایا سرمایه گذاری طلا به شرح زیر است:

1. پوشش در برابر تورم

هنگام سرمایه گذاری، باید تاثیر تورم بر بازدهی را در نظر داشته باشید. یکی از مزایا سرمایه گذاری طلا این است که به عنوان محافظ در برابر تورم عمل می کند. تورم، قدرت خرید ارز را کاهش می دهد. کشورهای بالای تورم در برخی موارد از نرخ بهره فراتر می رود و بازده واقعی سرمایه گذاری ها را منفی می کند.

مطالعه بیشتر: مالیات بر عایدی سرمایه چیست؟

2. گزینه های متعدد برای انتخاب

یکی از مزایا سرمایه گذاری در طلا این است که لازم نیست فیزیکی باشد. شما می توانید انتخاب کنید که در طلا به صورت آنلاین نیز سرمایه گذاری کنید. جدای از گزینه های سرمایه گذاری فیزیکی و مجازی، چندین کلاس دارایی برای سرمایه گذاری طلا وجود دارد.

زمانی که قصد خرید طلا به شکل فیزیکی را دارید، انتخاب‌ها از جواهرات و سکه گرفته تا شمش‌ها متغیر است. اگر می‌خواهید روی طلا به صورت آنلاین سرمایه‌گذاری کنید، انتخاب‌های شما طلای دیجیتال، ETF طلا یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلایی است.

هر گزینه سرمایه گذاری محاسن خود را دارد. شما می توانید موردی را انتخاب کنید که با ریسک ریسک و سیاست سرمایه گذاری و پس انداز شما مطابقت دارد.

خرید اینترنتی طلا به اشکال مختلف مشکلات امنیتی و خلوص مربوط به خرید طلای فیزیکی به عنوان سرمایه گذاری را از بین می برد.

مطالعه بیشتر: سهام بنیادی چیست؟

3. نقدینگی بالا

نقدینگی بالا یکی دیگر از مزایا سرمایه گذاری در طلا است. چه به صورت آنلاین روی طلا سرمایه گذاری کنید و چه آن را به صورت فیزیکی خریداری کنید، فروش طلا کار سختی نیست. فروش طلا در صورت نیاز سریع به پول آسان است، اما فروش دارایی های فیزیکی مانند املاک و مستغلات می تواند دشوار باشد. برای هر دو طلای واقعی و طلایی که به صورت ETF طلا یا طلای دیجیتال دارید، پیدا کردن خریداران آسان است.
مطالعه بیشتر: صندوق سرمایه گذاری سهامی چیست؟

معایب سرمایه گذاری در طلا

معایب سرمایه گذاری در طلا

همان طور که در بالا به مزایا سرمایه گذاری در طلا اشاره شد، مانند همه دیگر بازارهای سرمایه معایبی هم دارد. برخی از معایب به شرح زیر می باشد.

1-ریسک بالا در مدت زمان کوتاه

در بالا به پوشش در برابر تورم که یکی از مزایا سرمایه گذاری در طلا بود اشاره شد که نقطه مقابل آن که یکی از معایب آن هم محسوب می شود ریسک بالای آن در مدت زمان کوتاه است. اگر به دنبال سرمایه گذاری کوتاه مدت باشید طلا گزینه مناسبی برای شما نیست. چرا که در کوتاه مدت موجب زیان و کم شدن اصل سرمایه می شود.

2-نگهداری

یکی از معایب سرمایه گذاری در طلا شرایط نگهداری آن است. نگه داشتن طلا به صورت فیزیکی خطراتی مانند دزدیده شدن و یا مفقود شدن وجود دارد.

3-تاثیر پذیری بالا از اخبار سیاسی

همان طور که می دانیم قیمت طلا تاثیرپذیری بالایی از اخبار و حوادث سیاسی دارد. اخباری از جمله جنگ و قحطی موجب افزایش قیمت طلا می شود.

مطالعه بیشتر: آربیتراژ چیست؟

سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا سکه؟

سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا سکه

ممکن است این سوال برای بسیاری از شما به وجود آمده باشد که مزایا سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا سکه؟ پاسخ ما به این سوال این است که همه چیز در وهله اول وابسته به هدف شما در سرمایه گذاری است. اما برخی از افراد هستند که خرید سکه را به خرید طلا ترجیح می دهند. به این دلیل که در هنگام فروش آن، هزینه ساخت کم نمی شود و سود بیشتری نصیب شما می شود.

می دانیم که قیمت طلا و سکه در نوسان است اما اگر نیازمند این هستید که بدانید در این بازار هدف و نیاز شما چیست کدام سرمایه گذاری بهتر و سودآوری آن بیشتر است بهتر است از متخصصین این حوزه مشورت بگیرید.

آیا سرمایه گذاری در طلای دست دوم بهتر است؟

یکی از مزایا سرمایه گذاری در طلا دست دوم این است که هزینه اجرا ساخت، مالیات و مواردی از این قبیل را ندارد. بنابراین برای خرید و سرمایه گذاری در طلای دست دوم، هزینه کمتری از دیگر طلاها پرداخت می‌شود. یکی از معایبی که سرمایه گذاری در این نوع طلا وجود دارد این است که باید ممکن است در خرید طلای دست دوم طلای تقلبی به شما بفروشند.

اصول سرمایه گذاری در بازار طلا

اصول سرمایه گذاری در بازار طلا

سرمایه گذاری در هر کدام از بازارهای سرمایه باید با روش و قوانین هر کدام از بازارها آشنا شد. مزایا سرمایه گذاری در طلا بالاست و یک سرمایه گذاری پر سود است اما ورود به آن باید از دانش و تجربه کافی برخوردار باشید در غیر این صورت منجر به ناکامی شما می شود.
به عنوان مثال از جمله مسائلی که می توان به برای خرید طلا در نظر داشت این است که عیار طلایی که خریداری می کنید چقدر باشد و یا اینکه کدام نوع طلا را بخرید تا اجرت کمتری داشته باشد و سود بیشتری نصیب شما شود.
در ادامه به اصولی که برای سرمایه گذاری در طلا باید رعایت شود اشاره شده است:

  • در زمان تقاضای کم‌، طلا بخرید.
  • به اسم طلا، پلاتین نخرید.
  • سعی کنید از طلاهایی که سنگ و نگین در آن‌ها به کار رفته، برای سرمایه گذاری استفاده نکنید.

مطالعه بیشتر: مدیریت دارایی چیست؟

بهترین زمان برای سرمایه گذاری طلا چه موقع است؟

علاوه بر مزایا سرمایه گذاری در طلا، تشخیص بهترین زمان برای خرید طلا کمک می کند تا شما سود بیشتری به دست آورید. هنگامی که عرضه بالاتر از تقاضا باشد، روند قیمت نزولی خواهد بود، و می‌توان گفت این زمان بهترین زمان برای خرید طلا است.

در بالا به مزایا سرمایه گذاری در طلا و تشخیص بهترین زمان برای سرمایه گذاری اشاره کردیم. تشخیص زمان در سرمایه گذاری کار ساده ای نیست و نیاز به تحلیل داده و وضعیت بازار دارد. پیشنهاد ما به شما این است برای اینکه بدانید چه زمانی و خرید چه نوع طلایی برای سرمایه گذاری مناسب‌تر است، بهتر است با کارشناسان و مشاوران این حوزه مشورت کنید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

نظرات

0 نظر ارسال نظر