مزایا و معایب نرم افزار حسابداری برای کارکنان از راه دور

مزایا و معایب نرم افزار حسابداری برای کارکنان از راه دور

به نظر شما راهکار دور کاری با نرم افزار حسابداری چیست؟ همان طور که می دانید ما در دومین سال همه‌گیری COVID-19 هستیم و نرخ عفونت در کشورهایی با نرخ بالای واکسیناسیون شروع به کاهش کرده است. در حالی که برخی از شرکت های بزرگ از کارکنان خود می خواهند که به دفاتر بازگردند، برخی دیگر در حال آزمایش کار تمام وقت از راه دور و برنامه های کاری ترکیبی هستند. صرف نظر از اینکه سازمان شما چه ترتیب کاری را اتخاذ می کند، باید به کارکنان خود نرم افزار مدیریت وظایف و مدیریت پروژه مناسب را برای کمک به آنها در انجام وظایف خود به درستی ارائه دهید.

این تعهد به ارائه پشتیبانی کامل به حصول اطمینان از اینکه سازمان شما از بهترین نرم افزار حسابداری و نرم افزار مدیریت هزینه برای کارهای از راه دور و ترکیبی استفاده می کند، گسترش می یابد. اگر برای انتخاب راهکار دورکاری با نرم افزار حسابداری و مدیریت هزینه برای سازمان خود به کمک نیاز دارید، به سایت درستی سر زده اید. در ادامه به مزایای آن و بهترین نرم افزارها در این حیطه اشاره کرده ایم.

مطالعه بیشتر: آشنایی با انواع و امکانات نرم افزارهای حسابداری کاوش

مقدمه

نرم افزار حسابداری کاوش

در شرایط امروزی داشتن نرم‌افزار حسابداری که بتوانید به آن تکیه کرد بسیار مهم است، زیرا همه‌گیری کرونا هزاران کسب ‌و کار را مجبور کرده است که به کار از راه دور یا به اصطلاح دورکاری با نرم افزار حسابداری روی بیاورند. استفاده از تحت وب سازی برنامه های تحت ویندوز یکی از روش های جدید در بازار کار می باشد. امروزه اکثر شرکت ها، سازمان ها و فروشگاه ها در دستور کار خود تحت وب سازی برنامه ها را قرار داده اند. به این دلیل که امکانات و قابلیت هایی را در اختیار مدیران بخشهای مختلف جهت مدیریت بهتر مجموعه ها قرار می دهد.

چگونه فناوری مالی هنگام کار از راه دور کمک می کند؟

1-ایجاد ساده ترین انتقال به کار از راه دور

یکی از روش هایی که دورکاری با نرم افزار حسابداری به مدیران کمک می کند فناوری کلود است. در زمان‌های سخت و اغلب استرس‌زا، انجام برخی کارها به طور معمول باعث اطمینان خاطر می‌شود. فناوری Cloud به کارمندان و به ویژه تیم مالی شما این امکان را می دهد که از همان نرم افزاری که در دفتر کار می کنند استفاده کنند. این بدان معناست که کارکنان در سراسر شرکت شما می توانند دستمزدها، هزینه ها، بودجه بندی و گزارش های مالی را به همان روش معمول مدیریت کنند و شما می توانید تمام اطلاعات مالی آن ها را در یک مکان جمع آوری کنید.

 اگر قبلاً سوابق مالی شرکت خود را در فضای ابری ذخیره کرده اید، می توانید همانطور که معمولاً در دفتر انجام می دهید، آن ها را بررسی و ارجاع دهید. این بدان معناست که شما مجبور نخواهید بود فرآیندهای جدیدی را در حین سازگاری با کار در یک محیط متفاوت یاد بگیرید.

مطالعه بیشتر: اصول دورکاری در حسابداری

2- تسهیل همکاری

 تسهیل در همکاری با دورکاری

دومین مزیت دورکاری با نرم افزار حسابداری تسهیل همکاری است. انجام کارهای مشترک به طور سنتی از راه دور دشوار است چیزی که به راحتی می‌تواند منجر به خرج بیش از حد در بودجه‌های پروژه شود، چرا که مدیران متوجه نمی‌شوند چه کسی چه کاری را انجام می‌دهد. با این حال، هنگامی که سیستم مالی مناسب را در اختیار دارید، می توانید به راحتی نرم افزار مدیریت پروژه خود را یکپارچه کنید تا همه بتوانند محل خرج شدن پول را پیگیری کنند. بهترین مزیت دورکاری با نرم افزار حسابداری این است که شرکت‌کنندگان پروژه می‌توانند به راحتی هزینه‌های خود را ثبت کنند و مدیران پروژه می‌توانند همزمان با استفاده از ابزارهای پیام‌رسانی یا ویدئو کنفرانس برای بحث در مورد مسائل بودجه، این اطلاعات را بررسی کنند، در حالی که بازرسان مالی و صاحبان شرکت‌ها می‌توانند فعالیت‌های مالی پروژه‌های جاری را در کنار هم بررسی کنند.

3-حفظ کنترل کیفیت

اصول دورکاری در حسابداری

سومین مزیت دورکاری با نرم افزار حسابداری برای مدیران، حفظ کنترل کیفیت است. به طور سنتی، زمانی که کارکنان از خانه کار می کنند، حفظ کنترل کیفیت دشوار بوده است. در دپارتمان‌های مالی شلوغ، این بدان معناست که خطاهای ساده می‌توانند به سرعت افزایش یافته و به مسائل جدی تبدیل شوند. با کار بر روی اسناد به اشتراک گذاشته شده از طریق ابر، جلوگیری از آن بسیار آسان تر است. زیرا داده ها می توانند فوراً بررسی شوند و هنگامی که همه می توانند به روز رسانی های یکسان را ببینند، خطر مخابره کردن متقاطع وجود ندارد. همچنین اطمینان از اینکه کارمندان می‌توانند داده‌ها را در قالب‌های استاندارد ارسال کنند، آسان‌تر است و خطر بروز خطا را کاهش می‌دهد.

 بهترین مزیت دورکاری با نرم افزار حسابداری که آن را شاخص کرده این است که فن‌آوری حسابداری در دورکاری اجازه می‌دهد تا فرآیندهای تأیید و مسیرهای حسابرسی قوی را ایجاد کند و از انطباق تجاری بدون توجه به مکان اطمینان حاصل کند. سرعت پایین‌تر کسب ‌و کار ناشی از همه‌گیری کرونا، فرصت ایده‌آلی را برای کسانی که تازه وارد نرم‌افزار مالی دورکاری شده‌اند، فراهم می‌کند تا پتانسیل آن را برای ساده‌سازی و استانداردسازی عملیات کسب ‌و کار شما و به‌ روز رساندن همه افراد در سازمان بررسی کنند.

مطالعه بیشتر: آشنایی با امکانات نرم افزارهای حسابداری شخصی

4- ارائه امنیت

نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

 آخرین مزیت دورکاری با نرم افزار حسابداری ارائه امنیت است. در حالی که گزارش بافر در سال 2019 نشان می‌دهد که 99 درصد از مردم دوست دارند برخی اوقات از خانه کار کنند، با توجه به حساسیت اطلاعات موجود، بدیهی است که بسیاری از مردم نگران پیامدهای امنیتی استفاده از نرم افزار برای اجرای برنامه های مالی هستند. اگر در مورد آن فکر کنید، متوجه خواهید شد که میزبان‌های ابری این گونه نرم افزارها نمی‌توانند خسارت اعتباری را که در صورت از دست دادن سوابق مشتریان خود ایجاد خواهند شد، تحمل کنند. این داده‌های رمزگذاری‌شده برای هر کسی بدون کلید بی‌فایده خواهد بود، حتی اگر موفق به هک کردن آن شوند، بنابراین می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را با کمترین خطر ارسال و دریافت کنید. مطمئناً این راه ایمن تر از انتقال اسناد از طریق یک ایمیل رمزگذاری نشده است.

مطالعه بیشتر: آشنایی با امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش

سخن پایانی

به طور کلی، دور کاری با نرم افزار حسابداری حتی برای متخصصان ارشد مالی با مسئولیت‌های زیاد، مشکلاتی را که قبلاً با آن دست و پنجه نرم میکردند، نشان نمی‌دهد. دسترسی آسان به نرم افزارهای مشترک و داده های ارائه شده به این معنی است که می توانید بیشتر مزایای کار در دفتر را حفظ کنید. در جایی که در خارج از ساعات کاری این دسترسی را دارید، می‌توانید از انعطاف‌پذیری بیشتری در برنامه خود لذت ببرید، که در دوره‌های پرمشغله حسابداری یک موهبت واقعی است. به این ترتیب، کار از راه دور از طریق نرم افزار حسابداری مزیتی است که تمایل نخواهید داشت با عجله از آن دست بکشید!

نظرات

0 نظر ارسال نظر