لیست مشاغل ساختمانی: از کارگر تا مدیر

لیست مشاغل ساختمانی: از کارگر تا مدیر

در لیست مشاغل ساختمانی شغل های بسیار زیادی وجود دارد. بر اساس آمار گزارش شده اداره کار ایالات متحده، صنعت ساخت و ساز با نرخ رشد پیش بینی 7 درصد در بین صنایع در حال رشد در ایالات متحده باقی مانده است. BLS انتظار دارد در این بخش بین سال های 2020 تا 2030 حدود 100/109 شغل جدید اضافه شود.
شغل در صنعت ساخت و ساز ممکن است برای افراد سخت کوشی که در محیط های سریع رشد می کنند و از کار (به عنوان بخشی از یک تیم برای ساخت، تعمیر و نگهداری ساختمان ها و سازه های جدید و موجود) لذت می برند بسیار مفید باشد. هنگام در نظر گرفتن شغلی در صنعت ساخت و ساز، دانستن اینکه چه نوع مشاغلی وجود دارد و هر شغل چه کاری انجام می دهد مفید است.

در این مقاله، در مورد وظایف اولیه و بینش حقوق و دستمزد برای 10 مسیر شغلی مختلف در لیست مشاغل ساختمانی بحث می‌کنیم تا به شما در تعیین نوع شغل ساختمانی کمک کنیم.

مطالعه بیشتر: آشنایی با امکانات نرم افزار حسابداری کاوش


صنعت ساختمان چه کاری انجام می دهد؟

صنعت ساختمان چه کاری انجام می دهد؟
قبل از اینکه به لیست مشاغل ساختمانی بپردازیم توضیح داده ایم که صنعت ساختمان چکاری انجام می دهد؟ صنعت ساخت و ساز بر ایده پردازی، ایجاد و نگهداری ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی تمرکز دارد. آن ها همچنین روی ایجاد و نگهداری سازه هایی مانند جاده ها، پل ها و سیستم های تاسیساتی کار می کنند. بسیاری از مردم صنعت ساخت و ساز را فقط در ارتباط با ساخت و سازهای جدید می دانند، درحالی که متخصصان این صنعت ممکن است روی پروژه هایی که شامل اضافات، بازسازی، تعمیر و نگهداری ساختمان ها و سازه های موجود است نیز کار کنند.

مطالعه بیشتر: 10 شغل سودآور در ساخت و ساز


لیست مشاغل ساختمانی

لیست مشاغل ساختمانی زیر وظایف شغلی اولیه و بینش حقوق را برای 10 مسیر شغلی مختلف در صنعت ساخت و ساز مورد بحث قرار می دهد:


1. کارگر ساختمانی

کارگر ساختمانی
میانگین حقوق ملی: 53/15 دلار در ساعت

وظایف اولیه: کارگران ساختمانی کارهای فیزیکی اولیه ای را که بیشتر مردم با ساخت و ساز مرتبط می دانند، انجام می دهند، مانند پاکسازی، حفاری و ساختمان. وظایف آن ها شامل کارهای یدی مانند حمل لوازم و مواد به محل کار، آماده سازی محل کار، تست و بهره برداری از ماشین آلات و تجهیزات، اندازه گیری و برش مصالح ساختمانی با مشخصات دقیق و استفاده از ابزارهای مختلف دستی و ابزارهای مکانیکی می باشد. آن ها همچنین برای درک الزامات پروژه و اطمینان از پیروی از تمام سیاست ها و رویه های ایمنی و بهداشتی در محل کار، نقشه ها را می خوانند.


2. بازرس ساختمان

میانگین حقوق ملی: 168/34 دلار در سال

وظایف اصلی: بازرسی از ساختمان در لیست مشاغل ساختمانی قرار می گیرد. بازرس ساختمانی کارمند دولت است که از محل های کار بازدید می کند و کارهای در حال انجام را بازرسی می کند تا اطمینان حاصل شود که تمام ساختمان ها و سازه ها با مشخصات قرارداد، مقررات منطقه، قوانین و مقررات ساختمانی و مقررات ایمنی مطابقت دارند.


3. نصاب کفپوش

میانگین حقوق ملی: 79/16 دلار در ساعت

وظایف اصلی: یکی دیگر از شغل ها در لیست مشاغل ساختمانی نصابان کف پوش هستند. این افراد، کف سازی طبقات داخل ساختمان ها را طبق مشخصات پروژه می گذارند و تکمیل می کنند. آن ها با انواع کفپوش از جمله چوب، فرش، کاشی، لمینت، مشمع کف اتاق و... کار می کنند.


4. نقشه بردار

نقشه بردار
میانگین حقوق ملی: 79/16 دلار در ساعت

وظایف اولیه: یکی دیگر از شغل هایی که در لیست مشاغل ساختمانی قرار دارد و از محبوبیت خاصی برخوردار است نقشه برداری است. یک نقشه بردار قبل از شروع ساخت و ساز، از مکان های شغلی بالقوه بازدید می کند تا محل را بررسی و داده های مربوط به موقعیت، ارتفاع و حدفواصل مکان را اندازه گیری و ثبت کند. سپس از این اطلاعات برای مقایسه داده‌های خود با سوابق موجود، ترسیم و به‌روزرسانی خطوط مرزی، تعیین مکان‌ها برای ساختمان‌ها و سازه‌ها و تشریح الزامات بنیاد پروژه استفاده می‌کنند. نقشه برداران همچنین یافته های خود را به سازمان های دولتی و سایر مشتریان ارائه می دهند.


5. شیشه بر

میانگین حقوق ملی: 36/19 دلار در ساعت

وظایف اصلی: یک شیشه‌کار شیشه‌ها را برای پنجره‌ها، پنجره‌های سقفی، ویترین فروشگاه‌ها و... برش داده و نصب می‌کند. آن ها از مشخصات پروژه برای برش شیشه به اندازه، شکل و ضخامت مورد نیاز استفاده می کنند. شیشه سازها همچنین قبل از نصب شیشه جدید، شیشه های قدیمی یا شکسته را جدا می کنند و پس از نصب اطراف لبه شیشه را درزگیری می کنند.


6. کاشی ساز

میانگین حقوق ملی: 56/20 دلار در ساعت

وظایف اصلی: کاشی کاری یکی دیگر از شغل هایی است که در لیست مشاغل ساختمانی قرار می گیرد. کاشی‌سازها کاشی‌ها را بر روی کف، دیوارها و سقف ساختمان‌های مسکونی و تجاری برش داده و نصب می‌کنند. آن ها همچنین سطوحی را که با آن کار می کنند آماده کرده و قبل از اعمال دوغاب و آب بندی کاشی، دقت لازم را برای چیدن هر کاشی به طور یکنواخت انجام می دهند.


7. سنگ تراش

میانگین حقوق ملی: 69/20 دلار در ساعت

وظایف اصلی: آجرتراش ها دیوارها، شومینه ها، پاسیوها، راهروها، نرده ها، تزئینات زینتی و سایر سازه ها را با استفاده از آجر، بلوک های بتنی و سنگ های دست ساز ایجاد و می سازند. آن ها همچنین هر آجر یا سنگ را به اندازه و شکل صحیح برش داده یا می شکنند و دوغاب را برای تکمیل سازه مخلوط و اعمال می کنند.


8. حسابدار

حسابدار

میانگین حقوقی ملی: در حدود 000/55 پوند است. دستمزدها بسته به محل/کارفرما متفاوت خواهد بود

وظایف اصلی: از دیگر شغل هایی که در لیست مشاغل ساختمانی وجود دارد و امور مالی را که از یک کسب و کار وارد و خارج می شود را پیگیری می کنند حسابداری است. به عنوان یک حسابدار، می توانید سوابق مالی را برای نظارت بر ارسال مالیات، ارائه حسابرسی، مالیات بر ارزش افزوده و حقوق و دستمزد آماده کنید. بسیاری از حسابداران در طیف وسیعی از صنایع مختلف کار می کنند، در حالی که دیگران در یک بخش خاص تخصص دارند.

مطالعه بیشتر: مالیات بر ارزش افزوده چیست؟


9. دستیار حسابدار

میانگین حقوقی ملی: در حدود 000/25 پوند است. دستمزدها بسته به محل/کارفرما متفاوت خواهد بود

وظایف اصلی: از دیگر شغل های پرطرفدار لیست مشاغل ساختمانی، کمک حسابدار است. از جمله وظایف دستیارهای حسابدار می توان به کمک به ردیابی پولی که از یک کسب و کار وارد و خارج می شود، دریافت، پردازش و بایگانی مدارک؛ و مدیریت معاملات نقدی خرد اشاره کرد. به عنوان یک کمک حسابدار، شما باید پشتیبانی حسابداری و اداری را به کارکنان حسابداری و مالی ارائه دهید تا اطمینان حاصل کنید که حساب های مشتری و تامین کننده دقیق هستند.

مطالعه بیشتر: نرم افزار حسابداری پیمانکاری و پروژه ای چیست؟

10. مدیر ساخت و ساز

مدیر ساخت و ساز
میانگین حقوق ملی: 894/81 دلار در سال

وظایف اصلی: مدیران ساخت و ساز، که گاهی اوقات به آن ها مدیر پروژه نیز گفته می شود از دیگر شغل هایی هستند که در لیست مشاغل ساختمانی قرار می گیرند. برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر تمام جنبه های مربوط به یک پروژه ساختمانی را بر عهده دارند. وظایف یک مدیر ساخت و ساز بر اساس اندازه پروژه و اینکه آیا آن ها در کنار سایر مدیران کار می کنند متفاوت است، اما می تواند شامل استخدام و آموزش همه کارگران و پیمانکاران فرعی، ایجاد جدول زمانی پروژه و برنامه زمانی کارگران، هماهنگی فعالیت های روزانه برای همه کارگران، مذاکره در مورد هزینه های پروژه، اطلاع رسانی به روز رسانی های پیشرفت پروژه به مشتریان، حصول اطمینان از اینکه همه افراد حاضر در محل کار به عنوان یک تیم با هم کار می کنند و بر همه کارگران نظارت می کنند باشد به جهت اینکه اطمینان حاصل شود که پروژه مطابقت دارد یا خیر.


سخن پایانی

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید متوجه این موضوع شدید که برای ساخت یک ساختمان به بهترین شکل ممکن افراد و متخصصین زیادی در لیست مشاغل ساختمانی قرار می گیرند که وجود آن ها در یک پروژه ضروری است که ما در این مطلب جهت جلوگیری از طولانی شدن به برخی از این مشاغل اشاره کردیم. تلاش همه این مشاغل از مهندسین بخش های مختلف گرفته تا نقاش، بنا و تکنسین های مختلف که در این صنعت حضور دارند، این است که یک بنا را به شکل اصولی و همراه با استانداردهای کشور و یا جهان اجرا کنند. در صورت نبود هر کدام از آن ها، فرآیند صحیح و اصول ساختمان سازی مختل خواهد شد.

نظرات

0 نظر ارسال نظر