ضرورت استفاده از نرم افزار حسابداری ویژه اصناف

ضرورت استفاده از نرم افزار حسابداری ویژه اصناف

اصناف یا همان کسب و کارهای بزرگ و کوچک نقش مهمی در اقتصاد هر کشوری دارد. فاکتورهای زیادی در عدم موفقیت کسب و کارها وجود دارد که مهم ترین آن بحث فاکتورهای مالی است. صاحبین کسب و کار در صورتی که نتوانند امور مالی را مدیریت کنند با شکست مواجه می شوند.  نرم افزار حسابداری ویژه اصناف به طور اختصاصی و متناسب با نیاز کسب و کارهای گوناگونی طراحی شده ‌اند و طیف گسترده ‌ای از مشاغل (از کسب و کارهای کوچک گرفته تا شرکت‌ ها و سازمان ‌های بزرگ) را پوشش می‌ دهد. در نرم افزار حسابداری اصناف در جهت سرعت بخشیدن به امور و افزایش راحتی در انجام کارها، فرآیندها و امکانات تخصصی که در هر صنف انجام می شود در نرم افزار ویژه همان صنف تعبیه شده است.

مطالعه بیشتر: آشنایی بیشتر با نرم افزار حسابداری اصناف کاوش

مقدمه

نرم افزار حسابداری اصناف و اتحادیه

اصناف مختلف با هر اندازه و فعالیتی در هر زمینه‌ ای نیازهای متفاوتی دارند. عواملی از جمله عملیات فروش و صدور فاکتور، سیستم مدیریت حقوق و دستمزد، عملیات مالی و خزانه داری، ارائه خروجی های مورد تایید اداره دارایی، مدیریت منابع، فرآیندهای انبار داری و انبارگردانی و... مواردی هستند که اجرا و مدیریت آن ها در مشاغل گوناگون متفاوت است. حسابداری علاوه بر تخصص و مهارت به ابزارهای مخصوص به خود نیاز دارد. یکی از این ابزارهای مهم و کارآمد نرم افزار حسابداری ویژه اصناف می باشد.

چرا هر کسب و کاری باید از نرم افزار حسابداری ویژه صنف خود استفاده کند؟

هر کسب و کاری با کمک نرم افزار حسابداری می تواند امور مربوط به دارایی های کسب و کار، پرداخت حقوق کارکنان، ثبت و هزینه های جاری ماهانه و مخارج جدید و... را مدیریت کند. در اغلب اوقات صاحبان کسب و کارها و مشاغل در زمینه امور مالی و حسابداری دچار ابهامات و شک و تردیدهایی می شوند که استفاده از نرم افزار تخصصی بهتر است یا نرم افزار حسابداری عمومی. به طور کلی اصناف با هم متفاوت هستند. هر صنفی نیازهای مالی و حسابداری متفاوتی دارد. به همین علت برای مدیریت موثر در کسب و کارها توصیه می شود که از نرم افزار حسابداری ویژه هر صنف استفاده شود.

نرم افزار حسابداری اصناف برای کدام مشاغل مناسب است؟

نرم افزار حسابداری مشاغل مختلف

داشتن نرم افزار جامع حسابداری قطعا برای شغل های تک نفره و بسیار کوچک کارایی نخواهد داشت و بدون شک داشتن چنین نرم افزاری در این زمینه شغلی مناسب نخواهد بود. نرم افزار حسابداری ویژه اصناف برای همه مشاغل از جمله فروشگاه های بزرگ مواد غذایی، سوپر مارکت محلی کوچک، صاحب شرکت بزرگ باربری و... طراحی شده است.

 نرم افزار حسابداری ویژه اصناف برای مشاغل کوچک و بزرگ ساخته شده است و با استفاده از آن دیگر نگرانی درباره مسائل مالی خود نخواهید داشت. با این نرم افزارها می توان به کار و فعالیت خود ثبات مالی ببخشید و مخارجتان را مدیریت کنید.

نرم افزار حسابداری برای اصناف کوچک

کسب و کارهای کوچک و کم درآمد اغلب برای داشتن نرم افزار حسابداری ویژه اصناف در کار خود لزومی نمی بینند. انجام امور حسابداری و رسیدگی دقیق و جزئی به همه امور مالی به ویژه برای مشاغل بزرگ و پردرآمد است و کسب و کارهای کوچک تر بدون نیاز به نرم افزار هم می توانند امور مالی کسب و کار خود را مدیریت کنند.

تفاوت نرم افزار حسابداری اصناف یا پنل اصناف

به طور کلی نرم افزار حسابداری برنامه کامپیوتری است که با استفاده از آن می توان امور مالی و حسابداری را انجام داد. اما منظور از پنل مدیریت یک صنف این است که علاوه بر رفع نیاز امور مالی و حسابداری امکانات بیشتری برای اداره بهتر کسب و کار وجود دارد.

نرم افزار حسابداری آنلاین اصناف

نرم افزار حسابداری آنلاین اصناف

بسیاری از نرم افزار حسابداری ویژه اصناف وجود دارد که بدون جذب حسابدار افراد می توانند امور مالیاتی خود را انجام دهند. این نرم افزار نیازهای مالی و حسابداری هر صنف را شناسایی و مطابق با آن طراحی شده به نحوی که واژگان تخصصی آن صنف در آن جای داده شده و به همین دلیل نرم افزار حسابداری اصناف کاملا کاربرپسند بوده و تنها با کمی تمرین می توان در مدت زمان کمی استفاده از این سیستم حسابداری را یاد گرفت.

یکی از مزیت های بزرگ نرم افزار حسابداری آنلاین این است که می توان بدون استخدام حسابدار سنتی حسابداری خود را به صورت آنلاین انجام داد و همچنین در هزینه و چاپ کاغذ صرفه جویی کرد و نیازهای حسابداران را در هر کجا که دسترسی به اینترنت ممکن باشد فراهم کرد. یکی از ویژگی های خاص نرم افزار حسابداری آنلاین قابلیت گزارش سازی و گزارش دهی دقیق از فاکتورهای مورد نیاز کاربران است. با نرم افزار حسابداری به صورت آنلاین قابلیت دورکاری برای حسابداران فراهم می شود.

نرم افزارهای پر طرفدار حسابداری اصناف

نرم افزارهای حسابداری ویژه اصناف برای کسب و کارهایی از جمله رستوران، تولیدی پوشاک و مانتو، طلا و جواهر فروشی، لوازم یدکی، قنادی، خشکبار، آهن فروشی، املاک، پخش کالا، رنگ و ابزار فروشی، سنگبری، سنگ فروشی، صرافی و عینک فروشی پر طرفدار ترین نرم افزارهای حسابداری می باشد.

نرم افزار حسابداری ویژه اصناف چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ساده و کاربر پسند بودن:

نرم افزار حسابداری ویژه اصناف باید ساده و کاربر پسند باشد و محیط آن به دلیل حسابدار نبودن صاحبان اصناف طوری طراحی شود که بتوان به راحتی از آن استفاده کرد.

فروش اقساطی و وام:

طبق تحقیقات انجام شده بعضی از کسب و کارها فروش محصولات آن ها به صورت اقساط است. به همین دلیل یکی از مواردی که باید در طراحی نرم افزار حسابداری اصناف در نظر گرفت قابلیت مدیریت فروش اقساطی است.

مدیریت چک:

 یکی از مواردی است که باید در هنگام خرید نرم افزار در نظر داشت. چرا که صاحبان کسب و کارها با چک سروکار زیادی دارند.

گزارش دهی و ثبت فاکتور:

 یکی از ویژگی های اصلی که باید در هنگام طراحی و خرید نرم افزار حسابداری ویژه اصناف در نظر داشت گزارش دهی دقیق است چرا که صاحبان مشاغل باید گزارش های دقیقی به اداره مالیات بدهند.

ثبت بارکد:

امکان ثبت بارکد در نرم افزار حسابداری

اصناف برای مدیریت کردن کالاهای خود به ویژه سود و زیان هر کالا نیاز است که برای هر کالایی بارکد تعریف شود.

امنیت:

 مهم ترین ویژگی که یک نرم افزار حسابداری ویژه اصناف باید داشته باشد این است که اطلاعات مالی و حسابداری برای هر شرکتی محفوظ بماند و اطلاعات آن در برابر هکرها و یا قطعی برق و سانحه محافظت شود.

سخن پایانی

نرم افزار حسابداری اصناف باید طوری طراحی شود که علاوه بر پاسخ گویی به نیازهای اصناف و مشاغل گوناگون امکانات وسیعی برای کسب و کارها فراهم آورد تا نیارهای کاربران در امور مالی را بتواند بر طرف سازد. نرم افزار حسابداری که برای اصناف طراحی می شود باید امور حسابداری به صورت ساده انجام شود و داده های مالی به صورت اصولی و سیستمی طبقه بندی شوند. تهیه گزارشات و آمارهای دقیق در فاصله زمانی کوتاه یکی دیگر از خصوصیاتی است که باید در نظر گرفته شود. چرا که صاحبان کسب و کارها می توانند تصمیمات مهم را در راستای صنف خود بگیرند.

در سال‌های اخیر نرم افزارهای مالی و حسابداری به دلیل به روزشدن در امکانات توسعه زیادی یافته است و در حال حاضر برای هر صنفی نرم افزار منحصر به فرد طراحی شده و ابزاری موثر برای کنترل حساب های مالی کسب‌ و کارها محسوب می‌شود.

بیشتر فعالیت شرکت نرم افزار حسابداری کاوش فردا در زمینه تولید و پشتیبانی نرم افزارهای مالی و مدیریتی تخصص مشاغل مختلف از جمله نرم افزار حسابداری پیمانکاری می باشد. تلاش این مجموعه بر این بوده که با استفاده از تکنولوژی های روز محصولات ساده ای را برای دقیق تر شدن و سریع تر شدن امور مالی و مدیریتی کسب وکارهای بزرگ و کوچک تولید نماید. رعایت اصل صداقت، اعتماد از خصوصیات بارز این مجموعه می باشد. اگر شما به یک نرم افزار حسابداری با امکانات بهینه، ساده، سریع و بروزرسانی فوق العاده نیاز دارید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

نظرات

0 نظر ارسال نظر