سامانه جامع تجارت ایران : راهنمای کامل ثبت نام

سامانه جامع تجارت ایران : راهنمای کامل ثبت نام

سامانه جامع تجارت ایران به منظور نظارت و یکپارچه سازی امور تجاری بازرگانان خارجی و فعالین تجارت داخلی شکل گرفته است. این سامانه انجام کلیه مبادلات تجاری را به سمت مراجع قانونی هدایت می کند و بدین صورت در بسیاری از موارد، از قاچاق جلوگیری به عمل خواهد آمد. به استناد مصوبه کارگروه تنظیم بازار و البته مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کلیه واحدهای تولیدی، شرکت های پخش و اصناف مکلف به ثبت نام در سامانه جامع تجارت ایران هستند. در این مقاله از مجموعه مقالات شرکت نرم افزاری های حسابداری کاوش از اهداف شکل گیری این سامانه و هم چنین نحوه ثبت نام در این سامانه خواهیم گفت. کلیه اطلاعات این مقاله با کمک کارشناسان امور تجاری گرد آوری شده است لذا برای دسترسی به آن تنها کافی است تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

سامانه تجارت چیست

سامانه جامع تجارت ایران در واقع مکانیسمی جهت انجام امور بازرگانی به شکلی ساده است. این سامانه تمامی پیچیدگی های اداری و قانونی را از سر راه بازرگانان برداشته و تجارت بین الملل را به امری آسان تبدیل کرده است. تجار با استفاده از این سامانه می توانند فرصت های جدید و نویی را به دست آورند و به رشد و شکوفایی هر چه بیشتر کسب و کار خود امیدوار باشند. این سامانه برای اجرای طرح دولت الکترونیک اجرایی شده است و اهداف مهم و گوناگونی را دنبال می کند.

هدف سامانه تجارت ایران

هدف سامانه تجارت ایران | تسریع ارتباطات و امور تجاری

همانطور که بیان شد هدف اصلی سامانه جامع تجارت ایران هم راستا با طرح دولت الکترونیک ایجاد شده است و بالطبع قدم بر داشتن در راه دولت الکترونیک هدف اصلی این سامانه است. از جمله اهداف دیگر این سامانه، حذف پیچیدگی های فعالیت های تجاری، کاهش فساد، جلوگیری از قاچاق کالا، ایجاد پل ارتباطی بین بازرگانان و تجار و دستگاه های ذی ربط به منظور تجارت بین الملل، رسیدن به استانداردهای بین المللی در تجارت و بازرگانی، ایجاد فضا برای تعاملات بین المللی و ملی به صورت الکترونیک و بسیاری اهداف خرد و کلان دیگر است.

ثبت نام در سامانه جامع تجارت ایران

پس از راه اندازی سامانه جامع تجارت ایران ، به دستور رییس جمهور تمامی شرکت های پخش بخش تولیدی اعم از خصوصی و عمومی، باید در وب سایت سامانه جامع تجارت ایران ثبت نام کنند. ثبت نام در این سامانه شامل مراحلی است که با ادامه مطلب به خوبی از پس این کار بر خواهید آمد و می توانید به راحتی و بدون دردسر در این سامانه ثبت نام کنید.

مراحل ثبت نام در سامانه

مراحل ثبت نام در سامانه جامع تجارت ایران شامل موارد زیر است.

مرحله اول

ورود به وب سایت اختصاصی سامانه به نشانی www.ntsw.ir (دقت داشته باشید که باید از مرورگر کروم یا فایرفاکس استفاده کنید.)

مرحله دوم

مرحله دوم ثبت نام | ثبت نام در سامانه تجارت ایران

از قسمت بالا و سمت چپ صفحه اصلی وب سایت گزینه ثبت نام را انتخاب کنید و در صفحه ای که باز می شود گزینه عضو نیستم را انتخاب نمایید.

مرحله سوم

مرحله سوم ثبت نام در سامانه جامع تجارت | تکمیل اطلاعات شخصی در سامانه تجارت ایران

در این مرحله باید اطلاعات شخصی خود را در فرم پیش رو وارد نمایید. اطلاعاتی که باید در این فرم وارد کنید عبارت است از نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت و تاریخ تولد است. همچنین در این صفحه روش احراز هویت را باید مشخص کنید که در مرحله اول می توانید روش بدون استفاده از توکن را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که باید مالکیت شماره همراه با کد ملی وارد شده منطبق باشد.

نکته: نام کاربری شما بسته به اطلاعات ورودی به صورت خودکار توسط کامپیوتر انتخاب می شود و قابل تغییر نیست و همچنین کلیه اطلاعات ورودی توسط سازمان ثبت احوال و اداره پست استعلام خواهد شد لذا در وارد کردن اطلاعات به صورت دقیق، دقت فرمایید.

نکته: اگر هنگام پر کردن اطلاعات با خطا "کد پستی یافت نشد" مواجه شدید، کد پستی دیگری را وارد کنید و بعد از تکمیل ثبت نام این اشتباه را اصلاح کنید. برای اصلاح آن بعد از تکمیل ثبت نام، باید به قسمت مدیریت حساب کاربری رفته و کد پستی جدید را به صورت دقیق وارد کنید.

نکته: تذکر کد ملی اشتباه است را باید با ارسال اطلاعات کد ملی برای پشتیبان سامانه پیگیری نمایید.

در پایان می توانید قسمت مرحله بعد را انتخاب کنید.

مرحله چهار

 

مرحله چهارم ثبت نام در سامانه تجارت ایران | تکمیل ثبت نام

کد چهار رقمی ارسالی برای شماره همراه را در قسمت مربوطه وارد کنید و بر روی گزینه تکمیل ثبت نام کلیک کنید.

نکته: اگر کد تایید را دریافت نکردید می تواید بعد از گذشت 3 دقیقه دوباره درخواست ارسال کد اعتبار سنجی برای سامانه ارسال نمایید.

نکته: دقت داشته باشید که اگر در هر مرحله متوجه اشتباهی از جانب خود شدید می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه مرحله قبل به آن مرحله بازگرید و اشتباه خود را اصلاح کنید.

بعد از این مرحله ثبت نام شما تکمیل شده است. حال می توانید بعد از ورود مجدد به وب سایت سامانه، از بخش ثبت نام، ورود به سیستم را انتخاب کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

ابزار حسابداری شرکت های بخش تولیدی

حسابداری با نرم افزار | حسابداری بدون خطای انسانی

تمامی مجموعه های فعال اقتصادی نیازمند علم حسابداری هستند، اما گاهی اندکی بی دقتی حاصل از خطای انسانی منجر به خسارات جبران ناپذیری برای شرکت ها و بخش های تجاری می شود لذا همیشه فعالین این حوزه به دنبال ابزاری قدرتمند برای انجام امور حسابداری با دقت و سرعت هستند. در این زمینه شرکت نرم افزاری حسابداری کاوش با نرم افزارهای حسابداری خود قدمی بزرگ در جهت حل مشکلات بازرگانان برداشته است. این مجموعه با طراحی نرم افزارهایی تخصصی متناسب با نوع فعالیت مجموعه های مختلف به کلی مشکلات مربوط به خطای انسانی و ضررهای مالی بزرگ حاصل از این اتفاقات را از سر راه بازرگانان برداشته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این نرم افزارهای قدرتمند و تخصصی با کارشناسان مجموعه نرم افزاری کاوش در تماس باشید.

سخن آخر

در این مقاله هر آنچه لازم است پیرامون سامانه جامع تجارت ایران بیاموزید بیان شد. ما در این مقاله به توضیح پیرامون چیستی، چرایی، اهداف و چگونگی ثبت نام در این سامانه پرداختیم.

نظرات

0 نظر ارسال نظر