امکانات نرم افزار های حسابداری

امکانات نرم افزار های حسابداری

نرم افزار‌های حسابداری در زمره نرم افزار‌هایی هستند که توسط شرکت ‌‌های ارائه دهنده خدمات نرم افزاری به جهت رفع نیاز واحد‌‌های اقتصادی نظیر شرکت‌‌ های مدیریتی اعم از بیمه، شرکت ‌‌های حمل و نقل بین المللی، شرکت ‌‌های پیمانکاری و ساختمانی و ... تولید و توزیع ‌می‌شوند. امکانات نرم افزار‌های حسابداری باید به گونه ای باشد که مشکلات چرخه مالی شرکت ‌‌ها را بسته به نیازشان بر طرف نماید. حال اگر این نرم افزار‌‌ها علاوه بر برطرف نمودن نیاز‌‌های حسابداری، امکاناتی برای مدیریت بهتر مجموعه به شما ارائه کند، هزینه کردن برای آن نرم افزار درست ترین کار ممکن است. ما در این گفتار به بررسی امکانات نرم افزار‌های حسابداری خواهیم پرداخت.

امکانات نرم افزار‌های حسابداری کاوش فردا به شما امکان مدیریت افراد، امکان ثبت صورت‌‌های مالی، اخذ خروجی به صورت فایل، امکان بررسی سود و زیان دوره ای و بسیاری امکانات دیگر را ارائه می‌کند. این نرم افزار‌‌ها بسته به نیاز و اهداف هر کسب و کار قابلیت تغییر دارند و البته گفتنی است که بعد از خرید تا یک سال توسط کارشناسان کاوش به جهت آموزش پشتیبانی خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خدمات این مجموعه می توانید با کارشناسان خبره این مجموعه در تماس باشید.

امکانات مدیریتی نرم افزارهای حسابداری

مقدمه

زندگی کامپیوتری جوامع انسانی را به سمت زندگی راحت ‌تر و سریع تر راهنمایی می‌ کند. این لایف استایل ما را به سمت بیشتر کامپیوتری شدن و تمرکز بر اهداف بزرگتر که از هیچ نرم افزار و هوش مصنوعی ساخته نیست پیش می‌ برد. استفاده از نرم افزار‌‌ها در تمامی امور از جمله حسابداری مثالی از این پیشروی است. در ساخت نرم افزار‌های حسابداری مجموعه ای از مهندسین نرم افزار، متخصصین حسابداری و برنامه نویس گرد هم می آیند تا تمامی امکانات مورد نظر یک کسب و کار را فراهم آورند. این نرم افزار‌‌ها امروزه در کشور ما بسیار پر طرفدار شده است و ترجیح خریداران نرم افزار‌های حسابداری این است که محصولی را خریداری کنند که از امکانات بیشتری برخوردار باشد و نیاز آن‌ها به نرم افزار‌های ثانویه را از بین ببرد.

استفاده از نرم افزارهای حسابداری در گذشته

در گذشته به دلیل اینکه نرم افزار‌‌ها توانایی کافی در بر طرف کردن نیاز‌‌های حسابداری یک مجموعه را نداشتند، شرکت‌‌ ها مجبور بودند برای دریافت امکانات نرم افزار‌های حسابداری به طور کامل، از چند نرم افزار به طور مجزا استفاده کنند، به طوری که امور حسابداری را به چند بخش تجزیه می‌کردند و هر بخش دارای نرم افزار ویژه خود بود. به عنوان مثال هر واحد اقتصادی می ‌بایست دارای یک نرم افزار مخصوص حقوق و دستمزد‌ ها، یک نرم افزار مخصوص انبار، یک نرم افزار مخصوص فروش و یک نرم افزار مجزا ویژه ثبت اسناد دستی و تعریف کدینگ حسابداری و غیره می‌ بود. از این روش اگر چه کار‌ها سازمان بندی شده و مرتب بود اما مزیت ‌‌های بزرگی را از دست داده بود. مزیتی همچون امکان گزارش گیری کلی، امکان بررسی سود و زیان دوره ای و بسیاری امکانات دیگر که ‌می ‌توان با سر جمع کردن این بخش ‌‌ها به آن ‌ها دست یافت.

بررسی کلی امکانات نرم افزار‌های حسابداری

یک نرم افرار حسابداری کامل می‌ بایست دارای امکانات زیر باشد:

  • هماهنگ با تغییرات و قوانین حسابداری به روز شود
  • توانایی گزارش گیری قوی داشته باشد
  • امتیاز کاربری بالایی داشته باشد.
  • سرعت بالایی داشته باشد.
  • برای بر طرف کردن نیاز‌‌های یک واحد اقتصادی توانایی کافی داشته باشد.
  • از سوی شرکتی تولید شود که سابقه تولید نرم افزار‌های حسابداری داشته باشد.
  • از سوی شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شود.

لازم است برای انتخاب بهتر در بین نرم افرارهای حسابداری شناخت بیشتری از برخی امکانات داشته باشید.

امکان تبدیل گزارش‌‌ها به اسناد و فایل

گزارش گیری مناسب نرم افزار حسابداری کاوش

حسابداری بدون سند و مدرک بی ارزش است، پس باید در بین مجموعه امکانات نرم افزار‌های حسابداری به دنبال امکان تبدیل گزارش‌‌ها به فایل و اسناد قابل بایگانی باشید. در این بین ‌می‌دانیم که همچنان اکسل پرکاربردترین نرم افزار حسابداری در دنیا محسوب ‌می‌شود در نتیجه اگر نرم افزار اطلاعات خود را در قالب اکسل به شما ارائه کند، گزارش‌‌های شما همه جا قابل استفاده خواهند بود. این امکان در بسیاری از نرم افزار‌‌ها موجود نیست، اما شما با استفاده از نرم افزار‌های حسابداری کاوش فردا به راحتی ‌می‌توانید از گزارش‌‌های خود به صورت اکسل خروجی بگیرید.

امنیت نرم افزار‌های حسابداری

امنیت مناسب نرم افزار حسابداری کاوش فردا

اگر چه امکانات نرم افزار‌های حسابداری هر یک اهمیت ویژه خود را دارند، اما امنیت بالا، امکانی است که اگر نرم افزار از وجود آن بهره نبرد، کلیه امکانات دیگر ارزش چندانی نخواهند داشت. چرا که اطلاعات مالی هر شرکت بسیار با ارزش است و در صورتی که از آن‌‌ها محافظت نشود آینده و اهداف شرکت در خطر خواهد بود. از سوی دیگر ذخیره سازی اطلاعات و اسناد مالی شرکت باید به نحوی باشد که در صورت بروز هر گونه خطا و با مشکلی اطلاعات از بین نرود. برای این مسئله ذخیره اطلاعات در فضای ابری بهترین راهکار است و درنتیجه باید به دنبال نرم افزاری باشید که اطلاعات و اسناد را در فضای ابری ذخیره کند.

توجه به امتیاز تجربه کاربری نرم افزار

نرم افزاری برای استفاده مناسب است که امتیاز کاربری بالایی داشته باشد. امکانات نرم افزار‌های حسابداری باید به گونه ای باشد که در ساده ترین حالت ممکن حسابدار را به مقصد خود برساند. دسترسی راحت و بدون پیچیدگی به صفحات و خروجی‌‌های لازم تجربه کاربری نا‌میده ‌می‌شود که در طراحی نرم افزار‌های حسابداری باید بدان دقت لازم شده باشد تا از هر گونه اتلاف وقت جلوگیری به عمل آید.

امکانات نرم افزار‌های حسابداری اختصاصی

نرم افزارهای حسابداری اختصاصی کاوش فردا

برخی نرم افزار‌‌ها به طور اختصاصی با توجه به شرایط ویژه ارگان و یا شرکتی خاص، طراحی و تولید ‌می‌شوند. این نرم افزار‌‌ها علاوه بر امکانات نرم افزار‌های حسابداری غیر اختصاصی امکانات ویژه اضافی دارند. به عنوان مثال نرم افزار حسابداری که برای یک شرکت حمل و نقل بین المللی طراحی ‌می‌شود باید امکاناتی داشته باشد که مسائل پیرامون سند CMR را پشتیبانی کند، در صورتی که یک شرکت مدیریت بیمه نیاز به امکانات مربوط به سند CMR  ندارد و در صورت وجود فقط تجربه کاربری نرم افزار را پیچیده تر و سخت تر می‌کند.

 

سخن آخر

در حال حاضر استفاده از امکانات نرم افزار‌های حسابداری در دنیا بسیار فراگیر است. امروزه در ایران صحبت و استفاده از این نرم افزار‌‌ها در حال پیشرفت است و افراد به دنبال نرم افزاری هستند که امکانات و امنیت بالاتری داشته باشند. کاوش فردا در زمینه تولید نرم افزار‌های حسابداری پیشرو بوده و با تکیه بر تخصص تیم حرفه ای خود اقدام به تولید نرم افزار‌های حسابداری با امتیاز کاربری بالا و همچنین امنیت بالا کرده است. این نرم افزار‌‌ها علاوه بر امکانات حسابداری امکانات مدیریتی بسیاری دارد. جهت مشاوره ‌می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نظرات

0 نظر ارسال نظر