دورکاری در حسابداری

دورکاری در حسابداری

دورکاری در حسابداری کار بسیار سخت و دشواری است ولی نشدنی نیست. با شروع همه گیری کرونا بسیاری از افراد برای حفظ سلامت خود و دیگران اقدام به دورکاری نمودند، اما حسابداران به علت حجم بالای کارها حتی در هنگام مریضی مجبور به کار کردن به صورت حضوری بودند. این در حالی است که با فراهم نمودن زیر ساخت های لازم می توان تمامی امور حسابداری را به راحتی و برای همیشه دور کار کرد. بله درست متوجه شدید! نه تنها در مواقع بیماری و حضور ویروس کرونا بلکه در تمامی روزهای سال می توان با کمک انواع نرم افزار حسابداری تخصصی امور حسابداری، مالی و مدیریتی را به صورت دورکار انجام داد. در این مقاله به مجموعه ای از مزایای دورکاری در حسابداری با استفاده از نرم افزارهای تخصصی و حسابداری اشاره خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: آشنایی با انواع و امکانات نرم افزارهای حسابداری 

مقدمه

دورکاری امروزه تبدیل به سبکی بسیار مفید برای کارکنان و البته کارفرمایان شده است. کارفرمایان با استخدام نیرو به روش دورکاری نیازی به فراهم نمودن فضای کار فیزیکی برای افراد مختلف ندارند و این برای بسیاری از افراد کاملا به صرفه است. در واقع استفاده از روش دورکاری هم برای کارفرما و هم برای کارکنان بسیار راحت تر از روش های سنتی است. پیش از این افراد حتی برای تنظیم کردن یک قرار ملاقات و جلسه ای نیم ساعته باید مسافت بسیار طولانی را طی می کردند و زمان، انرژی و هزینه قابل توجهی را برای رسیدن به محل کار و یا جلسه خود صرف می کرند. این در حالی است که امروزه نیازی به صرف هزینه نیست. این روش برای افرادی که در شهرهای بزرگ کار می کنند بسیار مفید است و حجم قابل توجهی از ازدحام و ترافیک را کاهش خواهد داد.

مزایای دورکاری در حسابداری برای کارفرمایان

مزایای دورکاری در حسابداری برای کارفرمایان | سیستم کلودینگ در نرم افزار حسابداری

دورکاری در حسابداری بیشتر از آنکه برای کارمندان مفید باشد برای کارفرمایان مفید است، چرا هزینه استخدام افراد را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد. به عنوان مثال تصور کنید که شما صاحب مجموعه کوچکی هستید و حداقل های لازم برای ادامه فعالیت شما استخدام یک حسابدار و چند کارمند است. حسابدار به تنهایی نیازمند یک میز و صندلی، مکانی آرام و دلنشین برای کار و مقدار قابل توجهی ابزار و لوازم برای بایگانی اسناد و مدارک است.

حذف نیاز به فضای فیزیکی

اگر از نرم افزار حسابداری کاوش استفاده کنید نه تنها نیاز به فضای فیزیکی جهت انجام کار از بین خواهد رفت بلکه نیازی به ابزار و لوازم جهت بایگانی اسناد و مدارک نخواهید داشت چرا که این نرم افزارهای حسابداری و مدیریتی مجهز به سیستم کلودینگ هستند و تمامی اسناد و مدارک به صورت خودکار در سیستم ابری با امنیت بالا ذخیره خواهد شد.

امنیت اسناد و مدارک

همانطور که بیان شد با استفاده از نرم افزار حسابداری کاوش و دورکاری در حسابداری اسناد و مدارک شما در سیستم کلودینگ ذخیره خواهد شد. این بدان معنی است که سیستم های امنیت دیجیتال از اسناد شما نگهداری می کنند و به طور مداوم از این اسناد در نسخه های مختلف بکاپ گرفته می شود و البته مهم تر از همه این ها این است که در صورت بروز بلای طبیعی خطری آن ها را تهدید نمی کند.

مدیریت و حسابداری با نرم افزار حسابداری

مدیریت و حسابداری با نرم افزار حسابداری | حسابداری از راه دور با نرم افزار

نرم افزارهای حسابداری کاوش علاوه بر اینکه امکان فراهم نمودن زیر ساخت لازم جهت دورکاری در حسابداری را به شما ارزانی می دارد، امکان مدیریت بهتر و حرفه ای تر مجموعه را برای شما فراهم می آورد. به عنوان مثال نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش به پیمانکاران امکان مدیریت خرج کرد افراد مختلف، مدیریت چک ها و نحوه پرداختی خریداران واحدهای ساخته شده یا پیش خرید شده، اطلاع از موجودی انبارها، امکان اضافه نمودن افراد با حق دسترسی مشخص به نرم افزار و بسیاری امکانات دیگر را می دهد.

مزایای دورکاری در حسابداری برای کارمندان

اگر شغل شما حسابداری است و در مجموعه ای مشغول به کار هستید همین حالا نرم افزار حسابداری متناسب با نوع فعالیت مجموعه خود را بیابید و خرید آن را به مدیریت مجموعه خود پیشنهاد دهید. این نرم افزارها به طور تخصصی برای هر کسب و کار طراحی می شوند و کمک بسیار زیادی به بخش حسابداری و مدیریتی هر مجموعه می کنند. دورکاری در حسابداری با استفاده از روش های سنتی امری غیر ممکن است اما این نرم افزارها زیر ساخت لازم جهت دورکاری را نیز برای شما فراهم می آورد تا بتوانید هنگام بیماری و یا در هر زمانی که نیاز به دسترسی به اطلاعات حسابداری دارید این اطلاعات در دسترس شما باشد.

مدیریت بدون دردسر تنخواه گردانان

تنخواه گردانی و ثبت و ضبط اسناد مربوط به آن همیشه یکی از چالش های حسابداران بوده است. اما با استفاده از نرم افزار حسابداری این چالش به خوبی برطرف شده است. در نظر بگیرید که تا قبل از استفاده از نرم افزارهای مجموعه کاوش، باید به طور مداوم با تنخواه گردانان در ارتباط می بودید و همواره برخی از فاکتورها به علت حجم بالای کارهای در حال انجام مفقود می شوند و حل کردن مشکلات ناشی از این اتفاقات وقت زیادی را تلف کرده است، این در حالی است که با استفاده از این نرم افزارها تنخواه گردان می تواند در لحظه فاکتورها را در نرم افزار برای ثبت بارگزاری می کنند و دیگر نیازی به صرف وقت زیاد برای حل کردن مشکلات مفقودی فاکتور وجود ندارد و نیازی به درگیری های خسته کننده روزانه با افراد مختلف ندارید و البته امور شما با سرعت و دقتی بیش از پیش انجام می شود.

از ثبت فاکتور تا اظهار نامه مالیاتی

 از ثبت فاکتور تا اظهار نامه مالیاتی | تمامی مراحل حسابداری با نرم افزار

بسیاری بر این باوراند که دورکاری در حسابداری امری غیر ممکن است اما بدانید که این طور نیست با ستفاده از نرم افزار از ثبت تا مرحله تنظیم اظهارنامه مالیاتی در پایان سال مالی می توانید امور را به صورت دورکار انجام دهید. نرم افزارهای مجموعه کاوش به صورت یکپارچه و کدینگ شده طراحی شده اند، همین موضوع به شما کمک خواهد کرد که بسیاری از امور را به صورت تکراری انجام ندهید و به راحتی با یک بار ثبت رویدادها و تراکنش ها آن ها را در اسناد مهمی همچون دفتر روزنامه، دفتر معین و دفتر کل ببینید. استفاده از این اطلاعات کدگذاری شده و طبقه بندی شده شما را در تنظیم یک اظهارنامه مالیاتی دقیق و کامل یاری خواهد کرد.

مطالعه بیشتر: نرم افزار حسابداری یکپارچه چیست ؟

نرم افزارهای کاوش

مجموعه نرم افزارهای حسابداری کاوش تمامی امکانات مورد نظر شما را با کمک علومی همچون برنامه نویسی، هوش مصنوعی، حسابداری، طراحی و ... گردآوری کرده است تا شما بتوانید با سرعت و دقتی بسیار بیشتر از گذشته به انجام امور حسابداری بپردازید و از مزایا دورکاری در حسابداری بهره مند شوید. برای سفارش نرم افزار اختصاصی کسب و کار خود می توانید با کارشناسان کاوش در تماس باشید.

سخن آخر

دورکاری در حسابداری امروزه مورد قبول بسیاری از مجموعه ها و افراد واقع شده است. ما در این مقاله به مزایای دورکاری در حسابداری و همچنین به معرفی ابزاری قدرتمند جهت آماده سازی زیر ساخت های لازم پرداختیم.

نظرات

0 نظر ارسال نظر