نرم افزار حسابداری پیمانکاری

به تازگی گزارشی از سوی سایت شهرداری تهران منتشر شده که نشان می‌دهد تقریبا تمام پروانه های ساختمانی به تشکیل یک پرونده تخلف منتهی می‌شوند.

این نسبت ثبت تخلف در چند سال اخیر به طرز قابل توجهی رو به افزایش بوده. به طوری از سال 94 تاکنون حتی در بازه‌ های زمانی که نسبت به مدت مشابه قبل، تعداد ساخت و سازها افزایشی نداشته است، با افزایش میزان تخلفات روبرو هستیم.


نرم افزار حسابداری پیمانکاری


با نگاهی به آمار سال گذشته، می‌توان دریافت که بیش از 70 درصد میزان تخلفات ساختمانی مربوط به چهار نوع تخلف می‌باشد. از این بین، کسری پارکینگ با 5157 مورد، پر طرفدارترین نوع تخلف ساختمانی محسوب می‌شود. همچنین تغییر کاربری، اضافه تراکم و اضافه متراژ در رده‌های بعدی قرار دارند.

ردیف نوع تخلف تعداد تخلفات طی یک سال
1 کل تخلفات 16147
2 کسری پارکینگ 5157
3 تغییر کاربری 4168
4 اضافه تراکم 2250
5 اضافه متراژ 735

آمار یک ساله از تخلفات ساختمانی

مهمترین عاملی که می‌توان برای این آمار نگران کننده یاد کرد، سود دو جانبه‌ای است که هم برای سازندگان مرتکب تخلف و هم برای شهرداری در این امر نهفته است. پیمانکاران و سازندگان، از طرفی انجام پروژه‌های ساخت و ساز (به خصوص پروژه‌های مسکونی) را بدون ارتکاب تخلف، فاقد سود لازم می‌دانند. از طرف دیگر بخش قابل توجهی از درآمد شهرداری از درآمدهای متفرقه حاصل از اخذ انواع عوارض ساختمانی شامل صدور پروانه، عوارض پایه تراکم، عوارض مازاد تراکم و نهایتا درآمد حاصل از فروش مجوز تخلف ساختمانی برای شهرداری تامین می‌شود.

مجموعه نرم افزارهای حسابداری کاوش در جهت توانمند سازی کسب و کارهای مختلف در مدیریت امور مالی و حسابداری کسب و کارهای مختلف، اقدام به طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای حسابداری مختلف کرده است. برای آشنایی با انواع و امکانات این نرم افزارها می توانید با کارشناسان این مجموعه در بخش پشتیبانی در تماس باشید.

درج شده در تاریخ: 1397/03/22 و ساعت: 22:10

نظرات

0 نظر ارسال نظر