بایگانی مدارک در نرم افزار حسابداری

همانطور که می دانید یکی از دغدغه های کسب و کارها درگیری با حجم انبوهی از مستندات و مدارک ارزشمندشان بوده و نگهداری از این اسناد ممکن است کاری دشوار باشد، چرا که نیاز به فضای زیادی دارند و می بایست هزینه زیادی صرف این امور شود و همچنین این مستندات ارزشمند امکان دارد در بلایای طبیعی و غیر طبیعی همانند آتش سوزی و ... دستخوش تغییرات زیادی شوند، لذا همواره این نگرانی ها همراه مدیران خواهد بود. با توجه به اینکه یکی از اهداف شرکت کاوش بررسی و حل مشکلات کاربران و مرتفع نمودن نیاز آنها است، برآن شدیم تا با طراحی و پیاده سازی افزونه بایگانی مدارک در نرم افزار حسابداری باعث خرسندی و آرامش خاطر کاربران خود شویم.

 

با به کارگیری از افزونه بایگانی مدارک در نرم افزار حسابداری کاوش میتوانید کلیه مدارک مربوط به امور حسابداری همچون اسناد حسابداری، انواع فاکتورها (خرید، فروش، پیش فاکتور، امانی، برگشتی و...)، انواع چکهای دریافتی/ پرداختی با تمامی تراکنش های آنها (درجریان وصول، وصول، واگذاری، ابطال، برگشت، برداشت، قراردادها، مدارک هویتی و...) را به راحتی در فرم مربوطه ذخیره نمایید.

 

پس از بایگانی مدارک در نرم افزار حسابداری، به راحتی می توانید به مستندات خود دسترسی پیدا کرده و دیگر نگران از دست دادن آنها نخواهید بود چرا که با هر بار تهیه پشتیبان از نرم افزار، از کلیه مدارک بایگانی شده در نرم افزار حسابداری نیز پشتیبان تهیه می شود.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در خصوص افزونه بایگانی مدارک در نرم افزار حسابداری، با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

درج شده در تاریخ: 1396/07/23 و ساعت: 7:57

نظرات

0 نظر ارسال نظر