نرم افزار حسابداری رایگان مخصوص حسابداران


ویژگی های نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران

شرکت کاوش فردا پس از سال ها تجربه کار با شرکت های حسابداری/حسابرسی، مدیران مالی، حسابداران و براساس نیاز مبرم ایشان به همزمانی روتین کردن امور مالی و حسابداری شرکت های مختلف با ارائه یک نرم افزار حسابداری چند شرکتی نامحدود نیازهایشان را مرتفع ساخته است.

در ادامه ویژگی های برتر نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران کاوش فردا اشاره شده است:

 • صرفه جویی در هزینه ها با خرید یک نسخه نرم افزار به جای خرید چندین نسخه
 • قابلیت تعریف چندین شرکت به صورت نامحدود و کاملا مجزا در یک نرم افزار
 • قابلیت ثبت اطلاعات حسابداری، انبارداری(خرید/ فروش)، بانک داری(چک/ نقد) برای هر شرکت به صورت کاملا مجزا در یک نرم افزار
 • امکان تعریف سرفصل های حسابداری مطابق با سلیقه مدیر مالی
 • ارائه سرفصل های حسابداری پیش فرض و امکان اصلاح و حذف آن ها
 • امکان تعریف سرفصل تفضیلی شناور
 • قابلیت گزارش گیری های مختلف از تک تک شرکت ها به صورت مجزا
 • امکان بستن و انتقال حساب های هر شرکت به صورت خودکار با نظارت حسابدار در پایان سال
 • امکان پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات هر شرکت در مسیر دلخواه کاربر
 • قابلیت ذخیره سازی و بایگانی مستندات مربوط به هر شرکت به صورت کاملا مجزا
 • امکان ذخیره سازی گزارشات در Excel
 • امکان تعریف چندین صورت سود و زیان با ترکیب سرفصل های مورد نظر مدیر مالی برای هر شرکت
 • امکان مشاهده انواع گزارشات دفتر روزنامه، دفتر کل، دفتر معین و تفصیلی، ترازنامه، تراز آزمایشی 2، 4، 6 ستونی و... بر اساس استاندارد های مالی و مالیاتی
 • امکان تعریف چندین انبار به صورت نامحدود و مجزا برای هر شرکت
 • امکان مشخص نمودن کالاهای مشمول مالیات ارزش افزوده و تنظیم درصد آن مطابق قانون سازمان امور مالیاتی
 • امکان محاسبه خودکار مالیات بر ارزش افزوده در هنگام صدور فاکتور
 • امکان چاپ فاکتور با فرمت های مختلف (طبق استاندارد سازمان امور مالیاتی، A4 ، A5، صندوق فروش 60 و 80 میلیمتری و ...)
 • امکان مشاهده نمودار فروش به صورت روزانه، ماهانه، فصلی
 • امکان خروجی اکسل مربوط به خرید/فروش های فصلی
 • و...

مجموعه نرم افزاری کاوش فردا، جهت همکاری با کلیه شرکت های حسابداری و حسابرسی، اقدام به تولید و ارائه نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران نموده است.

نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران، با پشتیبانی قوی در اختیار کلیه کارشناسان مالی قرار می گیرد. کلیه دفاتر حسابداری و حسابرسی برای دریافت نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران، با ثبت درخواست نسخه نمایشی، می توانند اقدام به دریافت این نرم افزار نمایند. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این خصوص می توانید با کارشناسان مجموعه نرم افزاری کاوش در بخش پشتیبانی در تماس باشید.

نرم افزار حسابداری می تواند برای هر کسب و کاری، صرف نظر از اندازه یا صنعت شرکت، ارزشمند باشد. این امر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و رشد و گسترش رشته حسابداری، انتخاب یک نرم افزار حسابداری با عملکرد خوب را دشوار می کند.

اگر شما به دنبال یافتن نرم‌ افزار حسابداری مخصوص حسابداران هستید، باید با بازار و راه‌حل ‌های موجود آشنا شوید و بررسی کنید که آیا این نرم‌ افزارها ویژگی‌هایی دارند که با نیازهای شما سازگار باشد یا خیر. به عبارتی دیگر، باید بررسی کنید که چگونه این نرم ‌افزارها می ‌توانند به نیازهای کسب ‌و کار شما پاسخ دهند. انتخاب یک نرم ‌افزار حسابداری ایده‌آل برای شما نیاز به داشتن درکی دقیق از نیازهای شما و راه‌حل‌های موجود در بازار دارد.

نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران به حسابداران کمک می کند تا به صورت کارآمدتر و دقیق تر اطلاعات مالی را مدیریت کند و باعث می شود که حسابداران بهترین تصمیمات را برای کسب و کار سازمان بگیرند.


اهمیت نرم افزار حسابداری برای حسابداران

اهمیت نرم افزار حسابداری

حسابداران با کمک نرم افزار حسابداری جهت پردازش تراکنش های مالی مانند حساب های دریافتنی و پرداختنی، صورتحساب، مالیات، دفتر کل، تجزیه و تحلیل جریان نقدی، تراز آزمایشی، صورت های درآمد و هزینه، ترازنامه، حقوق و دستمزد و غیره استفاده می شود.

طی تحقیقات انجام شده تعداد زیادی از سازمان‌ها به دنبال ویژگی‌های نرم‌افزار حسابداری خاص نسبت به سایر ویژگی‌های غیر ضروری هستند. با گزارش های تولید شده، یک سازمان می تواند نگاهی اجمالی به عملکرد مالی خود داشته باشد و بودجه های آینده را ایجاد کند. نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران امکان پردازش کارآمد و سریع تراکنش های مالی را فراهم می کند. همچنین موجب کاهش خطای انسانی شده و سوابق به طور خودکار به روز نگه داشته می شوند.

هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران چه ویژگی هایی باید در نظر داشت؟

ویژگی ها و نکاتی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • حسابداری اولیه: به عنوان مثال دفاتر خرید و فروش، دفتر کل و صورتحساب.
 • محاسبات مالیات بر ارزش افزوده: نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران باید بتواند مالیات بر ارزش افزوده را در پایان هر دوره مالیات محاسبه کند.
 • پردازش حقوق و دستمزد: سیستم حسابداری حقوق و دستمزد می‌تواند نقش مهمی در کسب و کارها ایفا کند؛ زیرا بر اساس میزان کارکرد‌ها، می‌تواند محاسبات بیمه‌ای و مالیاتی و ... را انجام دهد.
 • خودکارسازی گزارش‌های مدیریت: ممکن است لازم باشد گزارش‌های مدیریت داخلی را به صورت دوره‌ای تهیه کنید، و سیستمی که حساب‌های مدیریتی منظم را ارائه می‌دهد به بهبود کارایی کسب ‌و کار کمک می‌کند.
 • به روز رسانی: نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران باید بتواند با بزرگ تر شدن و شرکت یا سازمان شما با آن توسعه یابد. برنامه باید بتواند خود به خود سازگار شود یا به سرعت به روز شود.همچنین باید بتواند پایگاه کاربر بیشتری و همچنین تراکنش های بیشتری را مدیریت کند. در هنگام انتخاب نرم افزار، باید به آینده آن جهت ارتقا دادن توجه داشته باشید، چرا که فناوری همواره در حال تغییر و بهبود است و هر روز روش های جدیدی برای تسهیل و مدیریت بهتر کسب و کارها به وجود می آید. لذا شما باید به دنبال راهکارهایی باشید که بتوانند به نیازهای آینده سازمان شما نیز پاسخ دهند.
 • استفاده از موبایل: نرم افزار حسابداری که سازگار با موبایل باشد، دیگر برای شرکت های بزرگ تجملاتی نیست. نرم افزارهای حسابداری مخصوص حسابداران باید شامل برنامه های اندروید و iOS باشد. برخی از برنامه های تلفن همراه ممکن است فقط بتوانند در نظارت بر هزینه ها به شما کمک کنند. در حالی که دیگر نرم افزارها ممکن است قادر به توسعه و همچنین ارسال فاکتور باشند.
 • شناسایی و جلوگیری از خطاها: هنگام استفاده از نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران باید دو عامل شفافیت و دقت را در نظر گرفت.


برترین نرم افزارحسابداری مخصوص حسابداران

بهترین نرم افزارهای حسابداری مخصوص حسابداران

گزینه های مختلف نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران وجود دارد. در ادامه به تعدادی از محبوب ترین آن ها اشاره کرده ایم:


1- QuickBooks

یکی از پرکاربردترین گزینه های نرم افزار حسابداری برای مشاغل کوچک است. ویژگی های مختلفی مانند صورتحساب، ردیابی هزینه ها و مدیریت حقوق و دستمزد را ارائه می دهد. همچنین با بسیاری از برنامه ها و خدمات دیگر ادغام می شود و آن را به یک انتخاب همه کاره برای حسابداران تبدیل می کند.


2- Xero

Xero

یک نرم افزار حسابداری مبتنی بر فضای ابری است که برای مشاغل کوچک تا متوسط طراحی شده و شامل ویژگی هایی مانند صورتحساب، تطبیق بانکی و ردیابی هزینه است. همچنین دارای یک برنامه تلفن همراه برای حسابداری در هر لحظه می باشد.


3- FreshBooks

نرم افزار حسابداری مبتنی بر فضای ابری که برای مشاغل کوچک طراحی شده Freshbooks است که شامل ویژگی هایی مانند صورتحساب، ردیابی زمان و مدیریت پروژه می باشد. همچنین با بسیاری از برنامه ها و خدمات دیگر ادغام شده و آن را به گزینه ای انعطاف پذیر برای حسابداران تبدیل می کند.


4- Zoho Books

Zoho Books

Zoho Books به عنوان بهترین نرم افزار حسابداری برای افراد دارای مشاغل خرد انتخاب شده است. همه برنامه های نرم افزار حسابداری برای فریلنسرها، پیمانکاران مستقل، مالکان انحصاری، مشاوران، مشاغل خانگی، افرادی که سایت های تجارت الکترونیک را اداره می کنند و شرکت هایی که کمتر از 10 نفر را استخدام می کنند مناسب نیستند. این نرم افزارها ممکن است بسیار پیچیده، غیر ضروری قدرتمند و بسیار گران باشد. اما Zoho Books اینطور نیست. برای مشاغلی که نیازهای حسابداری و صورتحساب ساده دارند به خوبی کار می کند و قیمت پایین آن برای کارآفرینان آگاه به بودجه جذاب است.

مطالعه بیشتر: بهترین نرم افزارهای حسابداری 2022 چه نرم افزارهایی بودند؟


نکته:

هنگام انتخاب یک نرم افزار حسابداری مخصوص حسابداران، مهم است که نیازهای خاص کسب و کار و همچنین بودجه و سطح تجربه خود با نرم افزار حسابداری را در نظر بگیرید. همچنین ایده خوبی است که قبل از متعهد شدن به یک نرم افزار خاص، گزینه های مختلف را با نسخه نمایشی رایگان ملاحظه کنید.

نکته دومی که باید در نظر بگیرید این است که نرم ‌افزار حسابداری مخصوص حسابداران، بسته به نوع و اندازه کسب ‌و کار، امکانات و قابلیت‌ های مختلفی دارد. به عنوان مثال، نرم‌افزارهای حسابداری ساده و کم حجمی وجود دارند که مناسب برای کسب‌ و کارهای کوچک است و امکانات پایه‌ای مانند ثبت تراکنش ‌های مالی و تهیه صورت ‌های مالی را فراهم می‌کنند. در مقابل، نرم‌افزارهای حسابداری پیشرفته و پیچیده‌تری وجود دارند که مناسب برای کسب ‌و کارهای بزرگ و چند شعبه‌ای است و امکاناتی مانند گزارش‌دهی تفصیلی، مدیریت مالی و ارتباط با بانک ‌ها را فراهم می‌ کنند.

مطالعه بیشتر: بهترین کتاب های حسابداری 2022 چه کتاب هایی بودند؟

درج شده در تاریخ: 1392/02/22 و ساعت: 10:16

نظرات

0 نظر ارسال نظر